Helsinki lähiümbrus, Vantaa Fazeri kommivabrik

Tere!

Lähen autoga paariks päevaks Soome. Kas keegi oskaks soovitada Helsingi lähiümbruses mingeid ilusaid/huvitavaid paikasid/vaatamisväärsusi, mida külastada. Kuna ööbimine toimub Helsingis, siis need võiks olla u. 1-1,5 tunni sõidu kaugusel Helsinkist.

Kas keegi on hiljuti käinud Vantaas Fazeri kommivabrikus ekskursioonil? Kas seal on mingi minimaalsed rühmasuurused või saab sinna minna ka perega ning palju hind ühele inimesele on?

Teadmata su huvisid pakuks välja Suomenlinna merekindluse, Nuuksio rahvuspargi ja Seurasaare vabaõhumuuseumi. Suomenlinna on "must see"- UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud rootsiaegne merekindlus, tegevust terveks päevaks. Nuuksio lihtsalt ilus loodus, matka- ja loodusrajad. Minule meeldib seal kolada. Seal ma mõistsin esmakordselt mida sõna "bedrock" võiks tähendada :-) Seurasaare vabaõhumuuseum on minu arvates selles nimekirjas kõige nõrgem aga sellegipoolest on seal vähemalt pooleks päevaks uudistamist-jalutamist. Fazeri kohta võin anda vaid lingi ja kui helistad seal antud telefoninumbrile siis saad oma küsimustele ka vastused. http://www.fazer.fi/Tuotteet-ja-palvelut/Suklaa-ja-makeiset/Yritysvierailut/