Hiina viisavaba transiit 144h Shanghais

Tere,

Hiina viisavaba transiidi kasutamise võimalus tekitab segaduse.

Plaan on allolev:

Tallinn-Shanghai-Tallinn (LH-ga), edasi-tagasi piletiga 1-nädal.

Selle aja sees on plaanis Shanghai-Tokyo-Shanghai (3 päeva). Eraldi edasi-tagasi piletid Peach Airlinega.

Shanghais oleks nii Tokyosse minnes kui tulles 1,5 päeva koos ööbimisega.

Sellise marsruudi puhul peaks Shanghais kehtima nö viisavaba transiit, millega on võimalus linna külastada ja ühtlasi viibida Hiinas ilma eelnevalt saatkonnast taotletava turismiviisata.

Siiski jääb arusaamatuks, et millist viisat peab Shanghais viibimiseks taotlema. Erinevad välismaised foorumid väidavad, et sellise marsruudi puhul piisab Shanghaisse sisenemiseks vaid lennujaamas kohapeal taotletavast TWOV-st.

Samas Hiina saatkond Eestis väidab, et sellise marsruudi puhul tuleb Shanghaisse sisenemiseks taodelda turismiviisa.

Kas keegi on hiljuti analoogselt Hiinat läbinud (ehk Hiina oli nö transiitriik kolmandasse riiki ja tagasi alguspunkti)?

Kas Hiinas tekkis maale lubamisega probleeme?

Allolevas vanemas postituses on välja toodud, et ka lennufirma võib pardale lubamisest keelduda. Kas Hiina viisavaba transiidi osas on lennufirmade teadlikkus tänaseks paranenud?

Allolevas vanemas postituses on sellega olnud probleeme.

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/72h-viisavaba-peking?page=1

Ei ole viisat vaja taotleda, ainult vaja tõendada piiril, et on edasisõiduks pilet olemas. Pigem võib teadmatusest probleem tekkida Tallinnas või kohas, kust lend Shanghaisse väljub, kuna tihtipeale lennufirmade töötajad ei tea sellest võimalusest.

Kuna ise elasime Hiinas mitmeid aastaid, siis on reaalsed kogemused külalistega Eestist, et asi toimub hoolimata ülamainitust.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased