Hiinasse matkama

Plaan on augustis minna 3-nädalaks Hiina ja seal teha ka paar kolm matka (nt Hiina müüril ja Tiger Leaping Gorge). Kuna ei taha päeva pealt kogu reisi kodus ära planeerida, äkki ei jõua loodetud ajaks plaanitud kohta näiteks. Kas koha peal on ka võimalik osta organiseeritud privaatseid matkatuure või oleks ikka mõistlik juba Eestis kontaktid otsida ja broneeringud ära teha? Kas koha peal on odavam osta või hoopis kallim? Kui kodust broneerinuid ei tee, kas võib juhtuda, et ei leiagi selleks ajaks kohe tuuri tegijat? 

Olen käinud, müür on muidugi kohustuslik ja Tiger Leaping Gorge matk väga-väga äge.Ma ei oska midagi öelda ette broneerimise kohta, kuna ma pole seda teinud. Tavaliselt on välismaalt ette bronnimine kallim muidugi. Hiina müür. Kui mõtled teha tõsise matka müüril, siis soovitan minna kas omal käel või Beijing Hikers'itega. Omal käel muidugi tähendab seda, et peaksid leidma autojuhi, kes sind sinna-tagasi transpordib, ja võibolla ka kuskile kolmandasse kohta vastu tuleb, kui ei taha samas kohas alustada ja lõpetada. Kunagi tegin Jinshanling-Simatai matka, see on umbes 10 km ja võtab aega ca 4-5 tundi + transport. Ma kahjuks ei tea, kas antud müüriosa on avatud, olen kuulnud, et osa oli renoveerimiseks suletud. Aga kui oled tubli matkaja, siis soovitan. Selle matka puhul on algus ja lõpp erinevas kohas ja vaate väga nauditavad.Beijing Hikers teeb erinevaid matkasid Pekingi ümbruses, mitmed matkadest on renoveerimata müüriosadel, kus turiste eriti ei käi. Olen paaril nende matkal osalenud ja julgen soovitada. Neil on erinevad raskusastmed ka, saad valida sellise nagu sulle meeldib. Astmed 1-2 väga kerged, 3 keskmine, alates 4st juba tõsisem. NB! Kindlasti ette broneerida, kuna nende matkad on üpris populaarsed. Praegu neil veel augustiks müürimatkasid kalendris pole, aga kindlasti lisatakse kuu-paari pärast.Kolmas võimalus on minna tavalise tuuribussiga ühele (ülerahvastatud) lõigule (Badaling/Mutianyu), aga siis on su aeg piiratud. Tiger Leaping Gorge. Iga hotell Lijiangis pakub transporti kuru matkaraja algusesse, nii et mingit giidi/tuuri pole vaja, kui just seltskonda ei otsi. Samas meie juhtusime oma matka ajal kokku ühe teise pisikese seltskonnaga ja matkasime ülejäänud raja koos. Matkarajal eksida pole võimalik. Ette soovitan broneerida peatuskoha, kuna need võivad kiirelt täituda. Ise matkasin kaks päeva.PS! August on Hiinas väga palav ja niiske. Kui on suured sajud, siis muutub ka matkarada poriseks ja kohati isegi ohtlikuks.

1
0

Klaabukas. Aitäh info eest. Plaanime ka minna vähemalt 2 päevasele. Kui omal käel minna, siis tuleks ideeliselt kotti seljas tarida ja vahepeatuseks öömaja broneerida (organiseeritud tuuri puhul viiakse kott ööbimiskohta ära). Seda on hea teada, et hotellid pakuvad Tiger Leaping Gorge matkarajale transporti. Kas matkaraja lõpus on lihtne transporti tagasi Lijiangi leida?Müüri osas samuti plaan 2 päevast ja kindlasti mitte rahvastatud ossa minna nt Jiankou to Mutianyu. Ööbima ei tahaks küll vahepeal tagasi Pekingisse sõita, seega peaks jälle kotte seljas kandma, kui omal käel minek

0
0

Tagasi minnes kauplesime endale mingi autojuhi raja lõpust jah. Ole mureta, küll hiinlased juba teavad, kus turistidel abi vaja läheb ja kus raha teenida. Kui ööbimine on olemas ja telki ning magamisasju ei vea, siis ei ole ju probleemi seljakotti tassida. Soovitan matkale minna väiksema seljakotiga, kaasas ainult hädavajalik kaheks päevaks. Suurema koti muu kolaga saad jätta Lijiangi hotelli hoiule, see on tavaline praktika.Mitmepäevase müüri matka osas sõltub, kas lähed vahepeal hotelli (siis bronni lihtsalt hotell), või tahad müüril ööbida. Kui viimane, siis ilmselt on korraldaja vajalik, ma isegi pole kursis, kas ja millisel jupib võib ööbida. Tean, et neid ööbimisi korraldatakse, aga minu arust mitte just legaalselt.

1
0

Aitäh, klaabukas:)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased