trip-krainetrip-ukraine-dark
Hinnad Nizzas

Tere, kogenud reisijad. Plaanin minna perega järgmisel nädalal puhkusereisile. Valin praegu Kreeta ja Nizza vahel. Valida oleks veidi lihtsam, kui oleks aimu sellest, millised on Nizzas hinnad. Näiteks mis raha eest saab õhtusöögi, kui palju maksab pudel veini ja kui palju maksab turul kilo hooajavilju? Tänud ette!

praed olenevalt 10-18 euro vahel, sellel hooajal kindlasti palju salateid nii 11-13 euroga, veini pudeli hind restoranis sõltub veinist, aga kohalikke veine saab restoranis tellida karafina nt pool liitrit ja see on odavam. olenevalt aga minu arvates on meie poe puuviljad enam vähem sama hinanga või natuke kallim mis seal, aga maitse ei anna võrrelda, sealsed melonid, virsikud, abrikoosid, pirnid on kasvanud päikesega ja korjatud kohapealt. minu mäletamist mööda on nizza vanalinnas nii mõnigi sümpaatne ja odav pizzeria, kus saab siis pitsat või salateid süüa. randa tasub kindlasti minna Antibes´i kanti, kus on ilusad liivarannad ja kohe lähedal on ka Cannes ühel pool ja Monaco teisel pool Nizzat nii et tegevust on seal ka.

Cote d'Azur ja Provence'i rannik on Euroopa üks kallemaid piirkondi ja minu arust ka ilusaim. Kui sinna juba minna, siis poleks mõtet koonerdada. Toit restoranides on suurepärane. Pizzeriad ja odavad kohvik-sööklad pole suurema kvaliteediga ja teenindus neis kah selline üleotsa, kui Sa just franssööd ei parlevuu. Veine on hinnaklassiga seinast-seina. Poest ostes saab alates 2.50-3.00 EUR (suht toored lagad üldiselt). Suurepärase veini saab poest juba 10 EUR-ga. Sealse kliimaga sobivad väga hästi Provence'i valged ja roosad veinid (ntx Bandol'i või Aix-en-Provence'i piirkond). Punane vein Prantsusmaal olgu ikkagi Bordeaux'. Kui tahata sarnast õhkkonda pisut odavama raha eest, siis tuleks mõelda Aadria mere Jugoslaavia rannikutele või siis Kreekale.