HOIATUS !Nordland Travel oü reis Lapimaale

Sooviksin hoiatada sellise firma eest nagu Nordland Travel OÜ . Kirjutan omast kogemusest reisiga Lapimaale, mis toimus 14.12.23- 18.12.23.

Kirjutan postituse, kuna firma kustutas google arvustuste seast oma firma koos negatiivsete arvustustega ja nüüd tegi uue lehe, kus kõik arvustused kadunud- kõik hea maine hoidmiseks.

Esiteks on firmapoolne suhtlus väga aeglane ja selleks, et vastust saada tuleb mitu korda kirjutada.

Teiseks. Firma saadab nimekirja, millistest tegevustest soovitakse osa võtta, kuid reaalselt nendega ei arvestata. Meie soovisime külastada Santa Parki, mis oli nimekirjas, kui kohapeal selgus, et meid seal kirjas polnudki. Samuti pidi ühel päeval valima kahe erineva väljasõidu vahel, millest üks oli Ranua loomapark. Meie grupist soovis seda külastada 2 inimest. Sai see valik saadetud. Saadeti tegevuste nimekirja kinnitus, kuid seal ma seda kuskil ei näinud. Kirjutasin, et kuidas selle eest maksmine käib, et ma ei näinud seda kuskil, siis taaskord peale mitmendat kirja vastati mulle, et seda külastust pole, see jäi märksõnana peale. Ehk siis teine külastus oli lihtsalt kogemata jäänud? Küsisin, et mida need inimesed teevad, kes selle valisid, siis vastati, et võivad teistega loodusesse minna, aga kui teed ja piparkooki tahavad , tuleb 10€ juurde maksta :) Reisil selgus, et inimestele oldi erinevat juttu räägitud, miks mitte sinna minna: " Nii palju tuleb bussiga sõita " , " Te olete ainsad, kes minna tahavad."

Mis jutt see on ?

Veel .. arvega koos sai makstud Lumemehemaa ja siis infolehelt, mis saadeti, loen, et maksmine kohapeal. Kirjutasin taaskord, et meil makstud ja kas giid maksab siis kohapeal või kuidas. Mitu korda ennast meelde tuletades sain vastuseks, et see kohapeal ja saab kaardiga maksta. Saatsin firmale kõik väljavõtted, nende saadetud arve mulle ja vastust ei olnud kuskil. See oli 2 päeva enne reisi. Päev enne reisi helistasin ja sain vastuseks, et kogemata läinud arvele ja kantakse raha tagasi ( kanti ka). Aga, teiste inimestega rääkides selgus, et ka nemad said samamoodi arve selle sama asja eest.. ei tundu kogemata.

Reisile graafikut koostades pole arvestatud talviste piirkiirustega ja buss peab kiirustama selleks, et enam-vähem graafikus püsida. Kuid ohutu see just pole.

Igal juhul, mõelge enne, kui antud firma kaudu reisida soovite.

Tere. Tänud tagasiside eest. Oleme Lapimaa reise korraldanud aastast 2008. Antud reis on väga oodatud nii suurte kui pisikeste seas. Oleme aastate jooksul muutnud reisi mitmekülgsemaks ning toonud välja erinevaid valikuid, mis sobiksid nii korduvkülastajatele kui ka esmakülastajatele. Santa Park on vahva teemapark, kus lapsi ootab Jõuluvana ning toimuvad erinevad töötoad ja sõidab jōulurong. Sisse pääseb piletiga. Kavas on meil esimene külastuskoht just Santa Park ja kõik, kes soovivad võivad minna ja külastada. Otsuse saab teha vahetult kohale jõudes vōi enne reisi kas minna või mitte. Meil puudub reisijate nimekiri antud külastuse kohta, kui siis teeb reisijuht omale märkmeid. Otsuse peab ikkagi klient ise tegema, kas läheb või mitte, kui on antud peatus. Valikus on tõesti meil 2 väljasõitu, kus tuleb valik teha ja arvestama peame enamuse sooviga. Nagu Teie kirjast ka nähtub, et Teie seltskonna peale soovis minna ainult 2 reisijat, kuid sinna minekuks oleks vajalik siiski rohkem inimesi. Oleme Teiega enne reisi suhelnud, seletanud, arutanud, mis võiksid Teile sobida ning kui enamik teatas enne reisi soovis väljasõit loodusesse minna, siis anti ka Teile sellest teada, et kahjuks 2 -el reisijal Teie seas tuleb valik teha: kas loobute reisist või nōustute olukorraga minna loodusesse nautima lõket püstkojas, koertega ja pōhjapōtradega sõitu, teed ja piparkooke, soome-kelgusõitu, jõululõuna -buffeed hubases restoranis ja pärast lisaks veepark vōi hoopis suusamäele suusatama. Antud käik loodusesse meeldis väga paljudele ja olid väga rõõmsad valiku üle. Jääb arusaamatuks, et ei ole suheldud, kui ka ise väljendate oma kirjas, et Teiega on suheldud, seletatud kōik lahti, tuntud muret ja pakutud lahendust ja otsustasite samuti külastada antud valikut. Lumemehemaa asub Pajakülas, kus on toredad lumeatraktsioonid tunnel-koobas, tuubitamine ja uisutamine. Sissepääs on piletiga ning pileti saite soetada kohal olles. Summa, mis tasusite ülekandega, tagastati koheselt. Sellel korral oli soovijaid vähem ning parim lahendus ise kohapealt soetada vōi samas vōimalus teha kohal olles otsus kas ikka on soov külastada või mitte. Olime paindlikud. Buss jõudis sihtkohtadesse ja kõik kokkulepitud tegevused, mis sai valitud enne reisi sai korraldatud. Bussijuhid arvestavad alati teeoludega, valivad sobiva sōidukiiruse ning mitte kunagi piirkiiruseid ei ületa.

10
1

Tere!

Santa Pargi kohta sai Teile saadetud Word dokument, kus see teiste tegevustega koos nimekirjas oli. Vaadake üle. Ei saa öelda, et Teil polnud vastavat nimekirja.

Ranua loomapargi valiku kohta ei öelnud Teie midagi, et see üldse võiks ära jääda. Äkki peaksite ütlema, kui juba näete osalejate soovidest, et on ärajäämise võimalus ja inimesed valiks siis selle teise valiku. Minule ütlesite seda siis, kui tasumise eest pärima hakates kirjutasite, et see jäi märksõnana peale. Selle kohta saatsin ka enne mitu kirja. Lisaks, meie 2 inimest ei olnud ju tegelikult ainsad kogu grupist, kes minna tahtsid. Teised reisikaaslased rääkisid ka oma kogemusest, mis neile öeldi- liiga pikk sõit, kas ikka tahate minna või siis te olete ainsad, kes minna tahavad. Miks peaks inimesed selle jutu välja mõtlema?

Lumemehemaa kohta küsisin Teilt mitmeid kordi, et mul on see makstud ja kas giid maksab ise kohapeal? Lõpuks vastasite, et ei, tasumine kohapeal ja saab kaardiga. Kui peale seda Teile saatsin mulle esitatud arve, maksekinnituse, siis enam te ei vastanud. Teile helistades selgus, et see jäi arvele kogemata peale ja selle eest tõesti sai raha tagasi. Kuid reisil selgus, et nii mitmedki grupid olid selle samuti arvega juba eelnevalt tasunud. Äkki on edaspidi kindlam kohapeal tasuvad asjad jätta kohapeal tasumiseks, mitte võtta selle eest ettemaksu. Inimestel on niigi tänapäeval usaldamisega raskusi ja kui oleme varem millegi eest maksnud, siis kuidagi ei tahaks kaks korda sama asja eest tasuda. Tekitaks ju kahtlusi, kui te pole ainsad, kelle arvel tegevus, mille tasumine tegelikult kohapeal.

Kõik see muu jutt ilusast loodusest ja põhjapõdrasõidust on ju tõde- tõesti on ilus ja tore. Aga natuke võiksite siin samas foorumis ka ringi vaadata, oma firma sisse lüüa ja näha, et ma pole ainuke, kes aeglast vastamist on märganud.

Bussijuhti peab kiitma- tema oli väga professionaalne ja jäi igas olukorras rahulikuks. Küll aga soovitan Teil siiski nende talviste teeoludega arvestada graafikuid koostades.

5
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased