Hotell Monte Vista Flagstaffis, Arizonas

Grand Canyoni külastades ja seal lähedal öömaja otsides soovitaksin Flagstaffis asuvat hotelli Monte Vista.

Flagstaff juba iseenesest on huvitav linn. Erinevalt tavalistest Kesk-Lääne väikelinnadest on Flagstaffis olemas kena ajalooline keskus kus õhtuti ja öösisti keeb täiesti kobe ööelu. Seal on rohkelt baare, restorane ja muid turistidele mõeldud lõbustusasutusi. Flagstaff on Arizona üks turistide tõmbekeskusi kahel põhjusel. Esiteks asub ta Kanjonist pooleteist tunni autosõidu kaugusel ja on sealses piirkonnas suurimaid asustatud punkte. Paljud Kanjoni külastavad turistid eelistavadki ööbida just seal. Teine põhjus on selles et linna ümbruses asusid mitmete filmistuudiote võtteplatsid kus valdavalt filmiti vesterneid kuid tehti ka teisi filme. Linnast kujunes USA filmitööstuse olulisi punkte.

Hotell Monte Vista, kus ööbisime, ongi tihedalt seotud filmimaailmaga. Selles 1927 aastal avatud hotellis on peatunud väga paljud seal võtetel käinud filmitähed. Ka kõik toad on nimetatud seal viibinud näitlejate järgi. Meie olime Michael J. Foxi toas. Ustelt aga leidis pea kõigi kuulsuste nimesid, alates Humphrey Bogartist ja John Wayneist kuni Anthony Hopkinsi, Bon Jovi või Michael Stipeni välja. Mis filmiajalooliselt aga kõige olulisem, kuulsa Casablanca osa võtteid tehti Monte Vista fuajees ja restoranis.

Hotell ise väga luksuslik välja ei näe. Maja on suht väsinud olemisega. Meie toas oli küll palju antiikmööblit kuid wc ja duširuum olid jällegi väsinud. Konditsioneeri ei olnud, laes pöörles üüratu ventilaator. Jäi mulje et viimane suurem remont jäigi viiekümnendatesse. Kuna hotell asub kesklinnas siis käib öösiti akende all kõva melu ning kõige lõbusam oli see et läbi kesklinna läheb ka Trans-Ameerika raudtee. Seal sõitvad kaubarongid, mida öö jooksul oli päris palju, peavad aga läbi linna sõites pasunat andma. Rongipasun aga on teadagi milline ja uneruumi ta väga palju ei jäta.

Kuid nagu öeldud asub hotell linna keskel ning kui magada ei saa siis ööellu sukeldumine käib seal raskusteta.

Kõik need väikesed ebameeldivused aga kaaluvad üles selle et Monte Vista on nn. iseloomuga hotell, mitte mingi suvaline kipsist öömaja. Ning filmisõbrale peaks see olema lausa kohustuslik. Filmiajaloo hõngu oli koridorides tunda küll. Käisime läbi kõik korrused, vaatasime vanu plakateid ja uurisime filmitähtede ja muusikute nimedega uksesilte

Tõenäoliselt peaks seal koha enne saabumist ära bronnima. Meie seda ei teinud kuid meil vedas ka hullumoodi. Esimese öö pidime veetma Flagstaffis mingis suvalises motellis kuna õhtul helistades kohti polnud. Hommikul varakult sõitsime uuesti Monte Vistasse uurima vaba toa olemasolu ning nagu mitmelgi varasemal korral Ameerikas ikka, just mõni hetk tagasi oli üks klient oma reserveeringu tühistanud, ning saimegi järgmiseks ööks ainsa vaba toa.

Tipphooajal, juunis, maksime selle eest 140 USDi. Hommikusööki selle hinna sees ei olnud kuid korralikke söögikohti on ümbruses piisavalt.

Monte Vista koduleht on siin: http://www.hotelmontevista.com/history.php

Lennupakkumised
Reisikaaslased