Viimased kommentaarid

@tohoh

Rootsist Taani sisenemisel on piirikontroll. Vaja näidata kas elukoha tõend voi min. 6 päeva majutuse broneering. 

Väljumisel kontrolli pole.

@dim123

Oma privaatsuse heaks saab väga palju ära teha kui see sulle tähtis on. Kuid sinu näitel on näha, et on inimesi kes sellest ei hooli, keda on lihtne hirmutada ning kes on kohe nõus sellest loobuma mingite olematute hüvede nimel. 

Eesti praegune riigiaparaat on aga üldse viimane koht kellele oma andmeid loovutada. Vaadake kellest valitsus koosneb. Kas seal on mõnigi usaldusväärne inimene? Ainult kaitseminister ehk. Ülejäänutele ei julgeks soolagi laenata.

Senikaua kuni riik ei hooli oma inimestest hoidku ta küüned minu asjadest eemal.

@dim123

Sul on õigus. Ongi lambad. Arad lambad kes annavad peale esimest käsku kuulekalt käest vabaduse ja privaatsuse. Eks meie hanetasvavalitsus piilub juba ammu totalitarismi poole. Sellised eriolukorrad kus saab vaikselt kruvisid kinni keerama hakata on nende märjad unenäod.

Probleemi pole. Väga hea, et Eesti riik ei suuda. Kindlasti ma ei soovi, et keegi minu andmeid liikumiste ja tegemiste kohta riigiametitele töötlemiseks saadab. See mis ma teen ja kus käin peab jääma vaid minu teada.

Eesti ei saa üheski nimekirjas olla sest meie viroloogiaprofessoritest koosnev Hanerasvavalitsus on britid Eestisse saabudes karantiini määranud. Eks nad vastavad nüüd samaga

Ei ole vaja Euroopas karta kohvikuid, restorane, poode, ühistransporti või isegi tualette. Kui oled tavapäraselt ettevaatlik, pesed käsi (desovahendid on pea igal pool), hoiad parajat distantsi ja kannad maski pole viiruse saamise tõenäosus suurem kui Eestis. Meie hanerasvavalitsus on oma maailmalõpujuttudega lihtsalt rahva edukalt ära hirmutanud.

Kõik toimib siiski normaalselt ning kui reisile tulla plaaniga vaid hotellitoas istuda on juba parem koju jääda. Tasub ka meenutada, et erinevalt enamusest Euroopa riikidest olid Eestis restod, baarid ning kohvikud avatud kogu kriisiaja. 

Peale söögi-joogikohtade avamist Saksamaal ja Luksis u. poolteist kuud tagasi käin tavaparaselt väljas söömas-joomas pea iga päev ja olen vaatamata suurtele pingutustele endiselt elus. Viiruse saamiseks peab tunduvalt rohkem vaeva nägema.

@Kassike1

Hea töö! Tubli, et ise uurisid ja tegutsesid ning ei kuulanud ega uskunud mõnd siinset suurte (trahvi)kogemustega kõiketeadjaid. Ning suur tunnustus sulle aususe eest. See paistab olema kaduv väärtus.

Turvalist jaanipäeva!

Saksamaal ja Luksemburgis on maski kandmine kohustuslik avalikes siseruumides (poed, bensiinijaamad jne)  ja ühistranspordis. Restoranidesse, kohvikutesse ja baaridesse sisenedes peab mask ees olema. Lauas istudes mitte, kuid vetsu minnes tuleb jällegi ette panna. Maski kandmist siseruumides jälgivad turvamehed, ühistransporti kontrollib politsei. Ning kõik kannavad seal kus nõutud.

@klaabukas

Nüüd loe läbi lõik “Traffic fines from Italy” Bulldooza lisatud lingist ja mõtle seejärel hästi järele kas see teema on sul ikka korralikult läbi uuritud. 

http://www.euroconsumatori.org/82058d82507.html#gsc.tab=0

@Aivar67

Enne Hispaaniasse “kimamist” peaks lõunaeestlane kordama kunagi autokoolis õpitut ja võtma ka hulgim sõidupraktika tunde. Et koju naastes ei oleks põhjust rumalalt kiidelda kui äge mees ta on olnud igas riigis trahve saades. Endal turvalisem ja kaasliiklejatel samuti. Äge mees on hoopis see kes julgeb teha ja julgeb ka vastutada. Kimada oskava kõik, sõita oskajaid on palju vähem.

Aga jah, need tegelased kes siin uhkusega kilkavad kui palju nad erinevates riikides trahve saanud on ja kuidas kõik need suure kaaregs ahju ning prügikasti lendavad võiksid sõitma õppida. Või veel parem, hoopiski edaspidi vaid trammiga sõita,

Ju see Itaalia on siis ka õnneküsimus. Olen seal autot rentinud viiel korral. Alati läbi Billiger Mietwageni ja võtnud alati tuntud rendifirma (Avis, Herz, Europcar). Senti ei veereta, igasugu sicilybycare ja muid kahtlase väärtusega ettevõtteid ei vaata. Mitte kordki pole probleeme ei enne ega pärast tekkinud. Kahel korral anti isegi suurema klassi sõiduk (mis Euroopas pole nii tavapärane käitumine).  Oma autoga käinud Itaalias neljal korral, sama tulemus. 

Lähtudes omast kogemusest võin öelda, et lootusetu see olukord seal pole ja saab ka teistmoodi. Valvsust siiski kaotada ei maksa.

FD62, jaga siis meiega oma tarkust ja ütle millise aja jooksul aegub liiklustrahv Itaalias. Ära hoia küünalt vaka all

Itaaliaski kümmekond roadtrippi tehtud. Pisirikkumisi juhtub ikka. Isegi kogemata. Eriti võõras riigis. See on loomulik. Aga see kuidas mõned oma trahvipataka üle uhkust tunnevad ja teistele asjasse süvenemata uljalt ahju ja prügikasti soovitavad paneb end idioodina tundma küll.

Huvitav, olen 11 aasta jooksul läbinud Euroopas ja P-Ameerikas igal aastal autoga u. 25 000-30 000 kilomeetrit ja selle aja jooksul saanud trahvi vaid ühe korra.. Ilmselt olen idioot. 

NB! Kuna trahvi maksin loomulikult ära siis järelikult topeltidioot.

Teatise mittesaamine ei vabasta kohustusest

@Tip

Pole samuti täheldanud, et Saksamaal keegi huvi tunneks. Ka mitte võõramaise numbrimärkidega auto vastu. Olen kolmel pikal nädalavahetusel tiirutanud neljal läänepoolsel liidumaal päris palju. Põhiline einevus Eestiga olmetasandil on selles, et avalikes siseruumides (poed) ja ühistranspordis on mask kohustuslik. Samuti peab restorani sisenedes (vaid sisenedes) olema mask ees ning nimi, aadress ja telefoninumber pannakse kirja. Poodidesse lastakse sisse vaid jaokaupa ning peab arvestama võimaliku järjekorraga.

Kuid kuidas on lood hotellindusega? Kas bookisid booking.com'ist? Kas pidi enne küsima ka hotelli avatuse kohta? Mis reeglid on hotellides muutunud? Hommikusöök?

Rongide sõiduplani võib Elroni lehelt vahtida nii palju kui kulub

Aga olen muidugi realist ja mõistan, et see huumori asi on palju nõutud. Tänapäeval suur osa inimesi nalja enam ei mõista. Pigem tegeletakse südamelähedasemate asjadega - näiteks solvumise, halamise ja koputamisega :D

Ropendamistele ja isiklikele solvangutele ei tohi siin loomulikult kohta olla. Foorumite ja gruppide pidev puhastamine on vajalik ja tänamatu töö. Umbrohtu tulebki järjekindlalt hävitada. Küll aga peab mainima, et toimetajad on väga tõsised inimesed ja seetõttu võtavad kohati toimetamiseasja suurima tõsiduse ja poliitkorrektsusega. Nagu oleks reisimine ja kõik selle juurde kuuluv maailma kõige pühalikum tegevus. Väike kõrvalekaldumine ettetallatud rajast paneb häirekella kohe tööle. 

Ootaksin rohkem huumorit, musta ja valget, mängulisust , teravust, irooniat iseenese ja teiste üle, sarkasmi ja sõbralikku provotseerimist, kreatiivsust. Et siin oleks lisaks huvitavusele ka lõbus. Reisimine ongi ju lõbus. Et oleks vähem virisemist, soigumist ja hala. Ning solvumist. Viimasel ajal võetakse kõike isiklikult. Ja siis ulutakse nagu eided kui keegi on kommentaari ebameeldivaks märkinud.

Rohkem positiivsust ja (enese)irooniat.

Teiste peale koputamine on eestlasele ikka südamelähedane olnud

@vatse

Siseinfo ütleb, et VM avaldab ametliku nimekirja homme ning eeldatavalt parandustega. Kiirustavad nagu ikka sest linnuke on ju tarvis kiiresti kirja saada.

@vatse

Aasa nimekiri 25 nakatunut 100 000 inimese kohta

Reinsalu nimekiri 15 nakatanut 100 000 kohta

Erinevad asjad, sama absurd