trip-krainetrip-ukraine-dark
India looduspargid

Tere, plaan jaanuari alguses Goasse kaheks nädalaks puhkama minna. Ei tahaks ainult turismipiirkonnaga piirduda, kuid Travelini kaudu reisipakette osta ka ei soovi, sest tavaliselt omalkäel kokkupandud matkakesed on kvaliteetsemad ning saab ise oma aja peremees olla. Olen Trip.ee lugenud hulga kommmentaare Indias omapäi uitamise kohta, aga osa küsimused siiski veel vastuseta. Kui on soov külastada mõnda loodusparki vm looduskauneid paiku n Anshi National Park kas siis mõistlik oleks siiski kasutada mõnd kohalikku reisibürood? Päris omalkäel metsikusse loodusesse on ohtlik minna? Kas keegi oskab soovitada mõnda kohalikku reisibürood...giidi...soov on kogeda midagi ehedat ja ekstreemset. Kui kaugele taxojuhid on nõus Goast välja sõitma (ala raadius kilomeetrites?)? Ette tänades,

Indiaga on nii ja naa. Kui kujutad ette suurt dzunglit Indias, siis pead pettuma. Tõenäoliselt seal kunagi oligi, tänaseks on 1,1 miljardit inimest oma töö aastasadadega teinud ning ehedat loodust ja dzunglit kohtad rahvusparkides. Siinkohal räägin sellest loodusest, mis võiks jääda Goa lähedale mõistlikes piirides. Goast allapoole minnes jõuad Mangaloresse, sealt edasi Mysore ja Madurikai. Madurikai asub mägedes ja seal on rahvuspark tiigritele. Pakun et Goast võiks sinna olla 400 km. Mysore ümber võib leiduda ka teisi rahvusparke. Kui kujutad ette dzunglit, siis pead jällegi pettuma. Tegemist on troopilise heitlehisemetsaga, mis on täis okasvõsa. Igatahes puudus minul huvi seal sumbata, saati polnud läbi okasvõsa näha, kas seal taga ootab sind mõni tiiger või mitte. Natukene läbisime seda aga mitte üle 100 meetri teest. Alati on soovitav ikkagi võtta kohalik teejuht ja temaga koos läbida. Küllap tema teab ja näitab.

Hbert, kas oled käinud ka Anshi National Pagis? Tundub, et see on päris suur rahvuspark ja jääb Goast vaid 100km raadiusesse ehk on hulga lähemal kui mainitud Madurikai. Sinnani ehk saaks isegi rolludega või taksoga sõita? Kas sellistes rahvusparkides on olemas ka mingisugused keskused kust saab võtta giidi (koos jeebiga) kes tutvustaks sealset looma- ja taimeriiki?

http://www.indiasinvitation.com/anshi_national_park/ Tundub olema vaatamisväärt, ise ei käinud. Me võtsime kolmeks nädalaks rendiauto ja sõitsime Mumbai-Goa- Mangalore-Mysore-Bangalore-Hyderabad-Poone-Mumbai.

Rendiauto? Teil õnnestus reniauto saada??? Kas ilma autojuhita??? Olen siit foorumist lugenud, et Indias autot ilma taksojuhita rentida ei õnnestu, et renditakse vaid rollereid?

Avisest. Igatahes polnud mingit probleemi, meid ei kuulatud üle ja imestati, et me auto tagasi tõime :) Tõsi, tagatisraha ehk broneering krediitkaardil oli midagi 1,5 kuud kinni. Ega selle vasakpoolse India liiklusega midagi hullu polegi: kulge sujuvalt koos teistega, arvesta et 2 rajal sõidab kuus masinat kõrvuti, pimedas ära sõida (rahvas kõnnib keset teed, paljud ei pane omi tulesid põlema või kui panevad, siis näitavad need tuled kolme eri suunda sh. sulle otse silma), anna signaali kurvides ja linnas ning kui näed teel takistust, siis on see reaalne (asi võib teel kas sõita, seista või teha midagi ootamatut). Kolmenädala jooksul sõideti meile ainult kaks korda tagant sisse, needki väiksed kõksud mis rohkem määrisid kui viga tegid. Ah jaa, linnas soovitan leida hotell ning edasi linnaga tutvuda kasutades motoriksasid.