Hbert

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

335 meeldimist
236 postitust
2387 kommentaari

7 külastatud kontinenti

90 külastatud riiki, 46% maailma 195st riigist

138 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Ugandas  šimpanse jälitades oli mees automaadiga päris kindlasti. Nad väitsid, et tegemist on metsaelavantide piirkonnaga ning nood kipuvad olema väga tigedad inimesi nähes.

Ning ikka ja jälle võis olla ka see kaitse purjus külaelanike vastu, sest nagu sa Veigo mäletad, siis seal oli kombeks külade kaupa(nii mehed kui naised)  pealelõunaks ennast maani täis juua.

Me oleme Veigoga leidnud suvalise auto ja autojuhiga Ugandas 3-4 päeva safarit teinud. See oli nii uskumatu kuidas me lihtsalt lambist mööda savanni (mitte teid mööda) lõvi praidi sisse sõitsime ja pildistama hakkasime. Pärast taheti võimude poolt autojuht (ning ilmselt ka meid) vangi panna, mis lõppes raha liikumisega võimudele ning ühiste sugulaste leidmisega, mis sealkandis on väga oluline argument.

Ja järgmine päev tahtis üks kohalik meid matseetega maha lüüa, sest ta oli pisut purjus ja me töllerdasime savannis tal ees. Aga selleks ajaks oli meid vist umbes paar korda veel matseetega rünnatud, nii et see tundus peaaegu "igapäevane ja tavaline".

Aga Serengetis "mustalt" liikuda on ilmselgelt mõtetu. Peaaegu Eesti suurune lahmakas, väheste teedega, mis on kohati läbimatud ning peab teadma, kuhu sõita. Ma ei näe siin mingit pointi.

 Ööd on Aafrikas hoopis teistsugused ning loomad tulevad sulle telki. Olen üllatunud, kui mulle Aafrika pühvlikari öösel 6 meetri kauguselt otsa vaatas ja hüaan telgi seina taga häälitses. Rääkimata kõigest sellest, mida sa ei näe ega oska kartagi.

Olen Serengetis ja Ngorongoros 2 korda safaril käinud, samuti käinud mujal Aafrikas(Zimbabwe, Uganda, Malawi). Teejuhiga on ikka parem. Isegi Livingstonel olid alati kohalikud teejuhid kaasas.

Kõrgmäestikutõve piir hakkab 3500 meetrist ning kunagi ei saa olla kindel, et kui enne ei ole olnud probleeme, siis järgmine kord ka ei ole.

Seal kõrgemal on nagunii väga teistmoodi liikumine, kui lihtsalt õhku ei ole ning liikumine on nagu aegluubis.

Ma matkasaapa kohalt jääks eriarvamustele. Reeglina on matkasaabas ülehinnatud, kohmakas ja raske. Kiirel matkamisel ja tehnilisel rajal pigem kiirust pärssiv.

Minu viimaste aastate matkamiste sh.2020  kogumaht on aastas üle 2000 kilomeetri, olles alati olnud matkasaapa usku (mida vingem firma, seda parem), siis leidsin just eelmisel aastal, et vetthülgavad korralikud ja kiirelt kuivavad jooksutossud on parimad näiteks Lapimaa tundras ja mägedes. Ka libedal ajal, näiteks kiilasjääga kodumaal, on jooksutoss parem, kui matkasaabas.

Kui sa oled mitte heas vormis, siis pahkluud toetav matkasaabas on kindlasti ohutum, seda enam kui eesmärk on pigem kulgemine, kui matkamine.  Kui aga on eesmärk kiirelt ja kergelt liikuda, siis peaaegu alati on korralik jooksutoss parem (tundlikum maapinna suhtes, põrutuste eest kaitsev, kergem ja kiiremini kuivavam)

Ma peenete terminitega siin väidelda ei suuda, see on rohkem müügi edendamiseks ja usaldusväärsuse kasvatamiseks.

Aga oma pikaajalisest ja paljukordsetest kogemustest võin jagada kogemusi küll. Peamiselt hakkabki külm, mitte pealt õhust, vaid maapinnaga kokkupuutuvast kihist.

- parim talveoludes on väike raudahi ja maast kõrgem lavats, kuni kütad on hea soe (ja paar tundi veel peale seda ka)

- olles kasutanud palju erinevaid isetäituvaid- ja õhkmadratseid ning erinevaid matte, olen viimasel ajal jäänud variandi juurde, kus kasutan all üht lihtsat termokilet ning kahte lihtsat termokihiga tavalist matti korraga koos (saab Prismas ka)

-magamiskotiga kasutan kaht kergemat kuni -5 kraadist  koos. Määravaks saab nagunii soe spordipesu ja sokid, mis sooja hoivad. Villased sokid võid koju jätta, sest nende vastupidavus niiskusele on 3-4 tundi.

Tavaliselt olen ühes magamiskotis (suurusega XXL, et oleks mõnus sees ringi keerata) ning teine magamiskott on lukust lahtisena üle pea, sest reeglina kipub pea külmetama hakkama.

Aga üldiselt tasub mõistlikuma ilmaga katsetada, enne kui hullu panema hakata. Võib tunduda, et - 5  kraadi on peaaegu nagu -15 kraadi, kuid see vahemik on tegelikult põrgulikult suur.

NB! Kaalun ekspeditsioonilaagri magamislavatsi ostmist, kui nad ainult nii põrgulikult kallid ei oleks. Hinnad algavad ca 400 eurost ja lähevad ülesse poole. Parimad ulatuvad koos telgiga kõvasti üle 2000 euro ning ilmselt on hinnapiir veel kusagil kaugemal.

Ma tegelikult ei usu, et kalle157 välja lastakse.

Nüüd hakkame juba lähemale jõudma. Aga ma ei usu, et need rahvamassid, kes seal tunglesid, oleksid olnud püsikliendid.  Küllap on meie suusakeskustel oma klubilisus ka ehk lojaalsed kliendid on hoitud ja hinnad soodsamad, kui harvik- või esmakordsele kliendile.

Tegelikult ma püüdsin aru saada, mida dim123 öelda tahtis ning saan aru, et  dim123 on  ettevõtlusest kauge ja olemuselt otsib väga stabiilsust.

Igasugune ettevõtlus on eelkõige dünaamiline ja muutustele avatud, mingid ettevõtted alati kaovad ja suunad muutuvad.

Need, kes Eesti mägedel sõtmas käivad, jäävad alati käima. Eelkõige ajalise ressursi pärast ehk 2 päeva ööbimisega kusagil Lõuna (ka Ida)-Eestis. Ajab asja ära, saab sõpradele rääkida ja lapsed on rõõmsad.

Ei tea kas ikka on lühinägelik samm, kui seda on  aastatuhanded praktiseeritud ning turumajandusest miljoneid raamatuid kirjutatud.

Kui mingeid ekstranõudmisi ei ole, siis ma kasutaks Doha stopoveri mõnuga ära. Väga lahe koht olemiseks ja nautimiseks.

Normaalne nõudluse-pakkumise vahekorra regulatsioon turumajanduses,  mis olukorra lahendas.

Jah, aga kas saame eeldada, et iga Horvaatiast tulev inimene on EU kodanik?

Kuidas see mõnikümmend eurot Ryanairi kasumisse juurde läheb? Ma huviga loeks antud arutelu.

Rwandas on täitsa normaalsed teed ja minibussi liiklus. Kigalis on supermarketid umbes nagu meil siin.

Samas on rendiautoga alati mugavam ja sõltumatum. Kui mina seal olin, siis väideti et araablased on ära ostnud õigused Akagera National Park-is ja tahavad seal luua sellist infrat nagu Keenias või Serengetis on. Loodus pidi olema samasugune läbilõige Aafrikast. Reaalsuses me ei jõudnud sinna ning keegi midagi ei teadnud, aga see oli 10 aastat tagasi.

Ja kindlasti saad selgeks kohad nagu Virunga Mountains ning avastad, et Rwensori mäestik on 1000 km pikk ja mäed kerkivad 5000 meetri kõrgusele, kus on ka lund näha. Aga eelkõige on nad mäed udus.

Kivu järv Kongo DV piiril on üks kolmest maailma ohtlikumast järvest, mille taolisi  vist 2 on Kamerunis. Seal koguneb vee alla gaas ning ühel hetkel mullistub järvest välja tappes kõik elava hetkega.

Aga jõudu ja kihku!

Küllap ma ise oleksin leidnud, lihtsalt viisakas on väitele " parim hind", lisada link või vähemalt hind. Lihtsalt oleks normaalne.

Äkki paned lingi ka, et oleks võrreldav. Või lihtsalt kirjutad hinna?

Ma tean 3 dollarist hotelli Nicaraguas öö eest, privaatse pesemisvõimaluse, teleka ja wc-ga. Ja 9 dollarist hotelli  koos hommikusöögiga Laoses ning sama hinnaga Tais. Tai ja Laos ei lase momendil sisse turiste, aga Nicaragua ilmselt ei tee olulist probleemi. Väga lahe riik on ka.

Aga sa ei pea tegema pidevalt uusi teemasid, kasuta kord juba tehtud teemat, mille sa ise siin  https://trip.ee/foorum/uldfoorum/gran-canaria-andke-nou  juba alustasid. Pealkirja võid teemaalgatajana ise muuta, sisu on nagunii sarnane.

Selle hinna langetamise taga on mingi müstiline ettekujutus. Tegelikult on ettevõtjale soodsam majutusasutus kinni panna, kui  madalate hindadega lahti hoida. Kui tahad lahti hoida, siis pead  töötajad tööl hoidma, kes tahavad   endiselt palka saada ega ei ole nõus selle vähendamisega.  Hindade korrigeerumine on mõnekümne protsendi juures võimalik.

Samuti ei oleks ka endal eetiline tahta elada teiste häda ja viletsuse arvel, kasutades teiste täbarat olukorda ära.

Kas pitbulli pidamine Kanadas ei ole mitte keelatud?

Ma vaatasin veelkord oma sõnumid ja teated läbi ning ei leia ühtegi märget selle kohta, et oleksin sulle Päike12 kirjutanud. Ja veel kord: mul ei ole kombeks diskussioonis vastaspoole kommentaare kustutada.

Aga katsuks ikka isiklikult asju mitte võtta ja jääda Trip.ee foorumi mõtte juurde ehk vahetada kogemusi reismisest.

Kui mõni tahab lihtsalt enda ego välja elada,  siis kindlasti leiab internetist mõne parema ja endaväärilisema keskkonna.

Ma küll ei tea, et oleks sinu postituse kustutanud. Kui sa arvad, et meil on mingi vaidlus olnud ja pärast on postitused kadunud, siis päris kindlasti ei ole see mina olnud, vaid mõni teine vastavat õigust omav isik. Mul on kombeks käituda ausalt ja inimestega, kes suudavad arutleda, siis ka seda teha.

Ja erinevalt Dr.Rockist ei tunne ma sind isiklikult.

Ja mis sa DrRock minu kraesse kargad?  Katsu nüüd rahuneda ja minu isikust üle saada. 

Ma kustutan aastas enam-vähem 1 postituse ja just sellise, mis on ilmselgelt ebaadekvaatses olekus tehtud.

Kaalusin seda just ka sinu postituse puhul, selline naljakas ja ründav.

P.S Tegin screenshoti ka, sest tean et sul on kalduvusi oma postitusi muuta

Põhimõtteliselt pead omama tõendeid selle kohta, et lepingut ei ole olnud võimalik täita ning sul on tekkinud õigus lepingust taganeda ehk raha tagasi saada. Ja kui oled maksnud kaardiga, siis saad helistada Swedbanki või teed internetipangas "kaardiga seotud küsimused või vaidlustused" all pangateate. 

Või, kui oled olnud parem klient ja sinu väärtus on ära tuntud, siis helistad enda kliendihaldurile ning teed seda sama, ehk tõestad enda õigust.

Üldiselt nad väga ei taha vaidlustada, eriti kui asjaolud on ebaselged ja tõestus kaheldav.  Siis peab ikkagi lennufirma või veel hullem, vahendajaga vaidlema.

Esimene lingitud teema on puhas nagu prillikivi, keegi ei ole oma näpukestega seda mudinud ja endale sobivamaks teinud.

Teises teemas on postitusi, mis on kustutatud. Mina saan aru miks.

Samas ei maksta kommentaaride eest raha ning ei maksa võtta asja isiklikult. Minu kommentaare on ka kustutatud.  Mõnikord on läinud liiga tuliseks või valesse teemasse postitus.

Seega vabandan sinu ees ette ja tagantjärele. Aga kes selle postituse konkreetselt kustutas, on väga raske kindlaks teha. Seda õigust omavad Trip.ee-s ca 20 inimest. Näpuga ei saa näidata kellegile.