Hbert

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

306 meeldimist
236 postitust
2337 kommentaari

7 külastatud kontinenti

90 külastatud riiki, 46% maailma 195st riigist

138 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

@tutkaonu!

Nõukogude Liidu Kesktelevisioon tegelikult kahvatab Uzbekistani uudiste ees, sellist asja ei suutnud isegi NSV Liit toota. Aga tänapäeva Uzbeksitan, Hiina ja Venemaa ametlikud uudised on ikka hämmastavad. Ei maksa neid hinge võtta, või kui on vaja hinge täita, siis võib ka hinge võtta .

Ikka on hea, et Trip.ee on olemas ja vähe modereeritud. Rasketel ja imelikel aegadel peaks emotsionaalsemad ja õrnemad inimesed loobuma pärisuudiste vaatamisest, otsima ja leidma endale sõpru, kellega rääkida ja kes kuulaks. Momendil tuleks otsuseid pikalt vaagida ja kaalutleda.

Ja nüüd inimestele, kes veel vene keelt valdavad, Uzbeki TV venekeelsed uudised, mille kõrval kahvatuvad isegi Hiina riiklikud uudised. Olen uudishimust Uzbeki TV-d koroonakriisi ajal regulaarselt vaadanud, samuti veel mõningaid lokaalseid Venemaa TV jaamu. Maad jagatakse ka ja president isiklikult tegeleb inimeste probleemidega

Link siin [

](
)

Asja juures on üks lisapunkt, mida kiputakse unustama. Iga võetud töömees on sinu privaatruumis, sa pead temaga arvestama, temaga tegelema ja koera kinni panema. Või kui ei pane, siis selgitama teistele, et tegelikult ründas töömees esimesena koera ning töömees ise on süüdi.

Tulevikku vaadates ning eeldades, et  coroonaviirus tuleb veel mõne lainega, peaks hakkama sel juhul tegema pingerida usaldusväärsetest lennufirmadest.

Ma Cathay Pacificuga ei olegi lennanud ning lisan British Airwaysi ka nimekirja, kellelt tasuks pikemalt piletit ette osta.

Vahest on majutusega nii, et aeg, vaade  ja koht on olulisem, kui hind. Mul on  mõni majutus pikalt ette võetud, erinevatel põhjustel.  Selleks suveks on samuti ööbimine Pärnusse ostetud st.makstud, sest kes võis teada, et kõik kokku vajub ning ilmselt saaks ihaldusväärse ööbimise Pärnusse sel suvel ka nädal ette ostes. Eelnevad aastad oli nii, et rahval oli raha nagu muda ning hind ei määranud midagi. Seega tuli pikalt ette osta.

Ning lennujaamades olen ööbimised pikalt ette ostnud, sest osades võib olla saadavus väga piiratud. Aga ilma üksikasjadesse laskumata võin kinnitada, et äriklassis reisides ning võttes hotelli transiittsooni, tekib olukord kus sul on mitmeks päevaks All inclusive kallite veinide, konjakite ja viskidega. Samas saad rahulikult päevad  veeta linnas nn. linnapuhkusel.

Tegelikult ei ole SWISS-i firstis suletud sviite, vähemalt nendes millega mina olen lennanud. Ja Veigol on õigus, Qatari äriklass on mitte kehvem, kui SWISSI first (LH-st võid enda järeldused teha).

Ja vaatasin Raul-R, et sõidad EZE airporti oktoobris. Siis pean sulle kurvastuseks ütlema, et lounge on äriklassiga (ja muude prioritytega) ühine, fast track puudub ning autot lennukile ega eraldi ust ka ei ole. :)

Selle registreerimise mõte on selles, et ajakirjanik oma tarkuses küsib, et kui palju eestlasi on kusagil piirkonnas. On seal siis parasjagu tsunami, maavärin või epideemia. Ja minister või ametnik saab näidata riigi toimimist ja ettenägemisvõimet ning teatada eestlaste arvu kusagil. Kõik on kuidagi rahul. Ajakirjanik ja riik, ainult ennast registreerinud kodanik piirkonnas on pahane, sest temale sellest mingit kasu ei tõusnud. Kui toetav e-mail või kõne kõravale jätta, siis pead ikka ise hakkama saama.

Ma lohutuseks võin öelda, et ka Norra ja Luksemburg ei saada kohe päästelennukit välja, ehkki raha nagu oleks palju.

Ja siis juhtub, et lennuki õhus olles on reeglid muutunud ning asi näeb välja, nagu selles videos https://www.buzzfeednews.com/article/karlazabludovsky/airport-landing-ecuador

Täiesti uskumatu, et Euroopast saabunud lendu lihtsalt blokeeritakse maandumisel.

Mina pakun, et karantiin jätkub vähemalt juulini. Turistid sel aastal ei liigu kuhugi, või see eeldab 14 päeva karantiinis olemist seal, siis 7 päeva saad puhata rannas inimeste keskel ja siis Eestisse tulles oled uuesti 14 päeva karantiinis. Seega on minimaalne puhkuseks kuluv aeg 35 päeva,  millest 28 päeva oled siin-seal karantiinis.

SWISS-i koduleht on vähemalt eilsest maas ja nii oli ka täna öösel. Pärast korduvaid helistada proovimisi nende Zürichi telefoninumbril, kus sain nagu ka liinile ootejärjekorda ning pärast 5 minutilist ootamist kõne katkestati. Lõpuks leidsin Läti numbriga SWISS-i +27166163681, mis üsna kiirelt vastas (öösel kell 3) ning sain oma asjad canceldatud.

Raha lubati tagasi nii umbes 3 kuu pärast. Pakuti ka vauchereid, aga ma ei ole kindel, et coronaviirusest põhjustatud kaos sel aastal lõpeb ning me lähema aasta-paari jooksul üldse Euroopa (EU, Sveits, Norra, Island) piiridest välja saame.

Ma nõu anda ei oska. Küll aga võin teha ennustuse: mais on reisimine sama raske kui täna ehk pakettreise ei toimu. Oleneb Eesti ja teiste riikide abipakettidest, keda ja kui palju toetakse ehk kes jääb ellu.

Täna tundub, et võimalused positiivseks arenguks on 40:60

Maailm on juba oluliselt muutunud. Ja elu peale koroonaviirust on täiesti teistsugune elust 2020 aasta veebruaris, kui piirid olid lahti ja said vabalt liikuma. Isegi kui see jama läbi saab, siis rahaliselt muutub reisimine mingiks ajaks luksuseks. 

Seega- kulutage täna olemasolev raha pangalaenu ja autoliisingu tasumiseks või hoidke raskete aegade jaoks, mis lähemad 7 aastat kestab.

@Sugram 

Väga mõistlik ja konkreetne lähenemine. Ma ei ole kindel, et ma oleksin nii mõistlik olnud.

Täna sain Swiss International Airlines-lt (SWISS) kirja, kus nad vabandavad ning ütlevad, et võimaldavad trahvideta piletid rebookida tulevikku. Pileti vaheraha pean ise kinni maksma ning vähemalt selles kirjas ei ole määratletud, millise aja jooksul pean uue reisi teostama. Aga rebookimiseks pean ühenduma nende kõnekeskusega, mis on endiselt raskendatud.  See oli siis vastus minu eelviimasele kirjale, kus maailm oli veel poolnormaalne. Ootan ära ka vastuse viimasele kirjale SWISSI-lt  ja hakkan siis mõtlema, kas demokraatia tuleb kunagi tagasi (tundub et meie istuv valitsus naudib tekkinud olukorra võimalusi), piirid tehakse lahti ning reisimine on taas võimalik.

@dim123 ja @Kroks

Teevad uue teema, kus saavad arutleda selle üle, mida ei tehtud piisavalt. Eriti taganjärele vaadates ja targutades. Samuti võite uues teemas arutleda selle üle, milline näeb demokraatia välja 6 kuu pärast.

Siin jätkame reismise võimalikkuse ja mõtekuse üle coronaviiruse taustal.

Ma kuulasin PBK uudiseid, kus väideti et ühe coronaviiruse testi hind USA-s on 2000USD. Huvitav palju see Eestis on? Ning siis võiks kusagil arutleda teemal, kust jookseb mingi mõistlikuse piir. 

Kas sa Kroks arvad tõesti, et Eesti on saar, kus saab näpu liigutusega aja seisma jätta? Ja tänased Eesti Vabariigi otsused ei ole kordineeritud eanmiku EU riikidega ning eriti naaberriikidega? Mingit ainult endale jalga tulistamist ei ole mõtet ette võtta, kui sellega teised ka ei ühine. Usun, et isegi Venemaaga on räägitud teemadel.

contactus@swiss.com meilile, umbes 10 päeva ootasin vastust. Selle aja peale oli "Overtoni aken" taas pöörde teinud ning olukord muutunud. Nüüd ootan ma vastust 6 päeva tagasi kirjutatud meilile ning siis hakkan ootama vastust tänasele meilile. Mis muidugi tähendab, et asjaolud võivad kardinaalselt muutuda.

@Teadja-le ekstra

 kui sulle antakse mingi muutusele vastamiseks kindel aeg, siis igal juhul pead reageerima.  Mitte reageerimine oleks tähendanud nõustumist. Aga nagu me nüüd teame, siis sündmused toimuvad kiiremini, kui kirjavahetus.

Mul SWISS vastas ka. Ma saan aru, et ega see inimene seal teises otsas väga ei keskendu. Esialgu on siis pakkumine selline, et saan umbes pileti kohta 1000 eurost tagasi 88,5 eurot.  Ma sellega nõus ei olnud ja lubasin katsuda sel juhul piletid selle aasta peale ümber bookida. Eks ma siis annan teada oma tulemustest. Kui kellegil on kogemusi, siis ikka andke teada. Olgu need positiivsed või negatiivsed, teistele kasuks igal juhul.

Milaanost Singapuri 23.märts ja siis aprillis tagasi. Kuna nad muutsid nagunii lende, siis ma juba märtsi alguses teatasin neile, et ei ole nõus. Ja olen saatnud avaldusi, mille peale on tulnud vastus, et neil on palju tegemist ja vastavad kunagi. Vaatasin just praegu oma broneeringut, ikka sama jama on sellel. Ega ma esialgu veel väga muretse, aga hea oleks kriitiliseks ajahetkeks inimestele teada olev info teada saada. Siis saaks ise kasutada ning oleks abiks ka teistele sarnaste juhtumitega hädasolijaile.

Selles mõttes võtsin kohe koroonaviiruse saabumisel tagasihoidliku positsiooni ning jätsin Itaalia vahele ega teinud sellele mingeid kulutusi (kuidagi sesetunne oli kahtlane juba üsna koroonaviiruse saabumise alguses). Algse plaani kohaselt oli plaan olla momendil Itaalias, selle asemel vaatan ERR-i ja Jüri Ratase sõnavõtte!

@Raul–R

Kas Star Alliance gold jaoks ka mingi  eraldi meil või kontakt on olemas? Mul on ostetud piletid ilma enda kaardi numbrit sisetamata, kaart ise on Turkishi Airlines oma ja piletid ostetud otse SWISS-i käest.

Kas kellegile Swedbank reisikindlustus (olegi siis tavaline, gold või platinum) midagi kompenseerinud on? Või peaks selle reisikindlustuse antud kogemust saades tulevikus maha kandma?

Ma olen suhelnud, püüdnud suhelda, viimase 3 päeva jooksul jah. Kust te sellele Lufthansa telefonile ligi pääsete. Pange see number siia ka. Mina ei ole jaksanud oodata.

See rebookimise asi on ka huvitav. Kust ma oskan arvata, millal koroonaviirus lõpetab või leitakse ravim( vaktsiin). Mul on tuttavatel tühistatud lennupiletid, mis oli mai lõpus ja juunis. 

Kui inimesed ei ole kadedad, siis võiks panna siia konkreetsed näited.

Eks Iisreal olegi jõhkralt kallis. Tundub et pigem on probleem "semumajanduses", kartellis ja gildis, mitte meie omasid ei lasta ligi. Juba poest osta endale õlu ja avastada, et see maksab ca 6 eurot purk (uskumatu eks) ja siis vaadata, et kõi teised müüvad ka selles hinnaklassis. Või Mcdonaldis väike eine ca 10 eurot (34 seeklit), suurem eine 51-58 seeklik (ca 15 eurot+) ning seda üle Isreali, on üsna jõhker. Ja päris kindlasti on ka Mcdonald frantsiis.

Samas, eks ka Iisreal tuleb üle vaadata. 

Olin hotellis Jerusalemmas "Old citys"  ehk müüride vahel. Asukoht oli super, kolasin õhtuti ajaviiteks ringi. Peale kogu ajaloo on Jerusalemm samuti väga äge. Ainuke viga on, et ega nad viitsi eriti teenindada ega kliendile meeldida. Isegi kaubelda ei viitsi. Mul oli üks konkreetne asi, mida püüdisin kaubelda aga kui pakkusin summa, mida oleksin soovinud maksta, siis nad juba olid solvunud. Lõpuks leidsin enda soovitud lähedase hinnaga poest, kus olid hinnad peale kirjutatud. Pakendis ja puha.

Ja lõpetuseks, shabbat "aeg reede lõunast laupäeva õhtuni" on masendav. Ilmselt on võimalik sellega harjuda, aga isegi enam Mcdonaldseid on kinni. Kui päeval toitu ei varunud, siis ime näppu või sõida mööda linna ringi ning otsi lahtiolevat poodi (söögikohta).

See Eldan esindab rahvusvahelisi rendifirmasid. Mina võtsin Emerald Clubi kaudu(National, keda esindab Alamo frantsiisvõtja Eldan Ben Gurioni lennuväljal) ja kuna võtsin täiskasko, siis mingit tagatist ei pidanud ka jätma.

Vaatasin eile Iisrealis uudiseid. Räägiti coroonaviirusest ja käimasolevast sõjast Gaza sektoris. Lahingutegevus, mis meile vist isegi uudistesse ei jõua, on siinmail oluline. Televiisoris ikka ütles, et juba 40 minutit on vaikne, äkki saabus rahu. Juba 55 minutit ei ole ühtegi plahvatust kuulda, äkki saabus rahu jne.

Aga kuna siin on valimised tulemas, siis on võimalik, et osa coraanaviirusest vastu tulenevast praktikast, on häälte saamiseks. Benjamin Netanyahu isiklikult lubas kõike teha, et viiruse levikut takistada. Siin on leitud viirus kahelt Lõuna-Korea turistilt. Üks oli Läänekaldal ja teine Jeruusalemmas. 

Aga maske ei kanna mitte keegi. Isegi mitte asiaatidest turistid.