hbert

Reisiguru ja toimetuse liige, liitus Tripiga 12 aastat tagasi
228 meeldimist
231 postitust / 2183 kommentaari
214 (34.2%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Enamikes arengumaades on see nii, seal oli jaanuaris 2018 nii.

Seal kandis on kombeks, et kohalikele on sooduspiletid. Välismaalastele see ei laiene kuidagi, kui oled selle ostnud, siis pead hiljem puuduva juurde maksma. Seda siis parimal juhul, halvimal juhul kaotad esimese pileti raha täielikult ja ostad lihtsalt uue pileti. Teoreetiliselt peaksid sa ostes jõudma kohani, kus pead ära märkima oma residentsuse ning siis peaks pilet minema juba automaatselt kallimaks või protsess tühistuma. Aga see oleks ideaalses maailmas nii!

Kui üks postitus äri kahjustab, siis peab mõne muu tegevuse endale otsima. Mõistlik firma tegeleb kasumiteenimisega äri ajades, mitte kohtusse kaevates.  Mulle meenub sellega seoses üks kange kohtusse kaebaja kodumaalt, kes ise kipub teistele sarvi tegema :)

Saan aru, et 85 aastane saadetakse Tatarimaale. Jäänud on veel küsimus, et kas ta läheb sinna vabatahtlikult või viiakse.


NB! Kõigile, kes on liiga palju filme vaadanud ja raamatuid lugenud teadmiseks, et reaalses elus tehakse kangelastegusid hulga vähem ning need on väga vähem kangelaslikud. Film ja raamat ning asjaomaste jutud teevad teod hiljem suuremaks, umbes 99,9 % kangelastegusid ei pane keegi tähele ega mäleta. 
Kunstiinimeste hulgast (tõeliste, mitte isehakanute) kangelasi oodata või seisukohta, et kapitalistid oleksid kuidagi paremad kui sotsialistid, oleks naiivne.
Eduard Vilde oli ka "punane kirjanik", samas kirjutas hästi ja kui tema reisikirju lugeda (soovitan), siis saate aru, et sügaval olemuses meeldisid talle kapitalistlikud mugavused ja keskmisest paremad naudingud.

Kuulge, see on halenaljakas lugu. Kas me oleme siis seal oma arenguga, et ootame kõikidelt "natuke pool kuus" olevatelt vabandusi? Pigem peaks inimesele kaasa tundma, kui vabandust nõudma. 

Arvates et vabanduse nõudmine ja eeldamine teeb kuidagi maailma paremaks, on naiivne.

Miks teemaalgataja peaks vabandama? Tõde ju selgus ja uskuge mind,  et selliseid lugusid on sadu ainuüksi Eestimaalt. 

Väga õpetlik lugu kõigile, eriti neile, keda tuttavad õhutavad omal käel reisima ja raha sellelt raha säästma.  Tegelikult maailm  ei ole lihtne!

Mis puudutab teekonda Prizsenist Valbona orgu, siis esimene osa Prizsenist kuni Albaania piirini (Kukesi) on metsik ala traktorite ja loomadega, Lääne-Euroopa mägiteede kujutlemiseks  peab olema väga hea kujutlustvõimega. Olen sõitnud seal selliselt, et vastutulevas reas oli järjekord ca 5 km pikk ühe aiatraktori järel, millel aeles 5 kainet mägilast (või siis mitte kainet).  

Teine osa Kukesist kuni Valbona orgu keerava teeni on sisuliselt tühi kiirtee, mis ehitati Kosova kriiisi aegu põgenike varustamiseks Albaaniast, Kukesi ise oli suur poole miljoni põgenikuga laager (samas minu absoluutne lemmik Albaanias oma sürrealistliku olemisega).
Valbona orus ei ole käinud, seega ei oska öelda selle tee kohta midagi. 

Igal juhul peab arvestama linnareisil, et  ta peab kasutama taksot või äärmisel juhul  bussi. Metrooga, arvestades metroojaamade suurust (võrduvad kohati meie väikelinnade pindalaga), ei tasu hakata sõitma. 85 on soliidne vanus.

Eks asi hakkabki selline olema, et "saad selle mille eest oled maksnud".  Ajad, mil "klient oli kuningas", on koos liberaalse käsitlusega  möödas ning tõenäoliselt järgmist saabumist näevad meie järeltulijad.

Trip.ee foorum, sarnaselt muule täppisteadusele, ei anna 100%-list täpsust. Siin jagatakse kogemust ja püütakse eeldada ning järeldada muudest teadmistest. 

Aga nagu on eelnevalt kõlanud soovitus, siis raiska 20 eurot ning osta endale mõne odavlennufirma pilet riigist välja nõutava aja jooksul ning oled lennufirma töötajate nõudmised täitnud. Antud nõudmist ei saa neile ka pahaks panna, sest tõenäoliselt reguleerib seda mingi leping. Samas olen kohanud isiklikult Tallinna Lennujaamas töötaja pahatahtliku suhtumist ehk soovi lihtsalt "ära panna", mis küll lahenes sellega, et ma ei reageerinud kuidagi ja tema sai oma esialgse puraka välja lasta.

Aga palun minu kontaktid Myanmarist: Good Life Myanmar Travels & Tours https://www.facebook.com/good.life.myanmar.tours/

Soovitan!

Saatsin e-kirja ja helistasin ka. Tegelikult proovisin reisimeditsiini nõustamisel ka saada, aga kuna läksin kohale ning aega ei olnud, võimalik aeg oligi 2 nädala pärast (Tallinnas), siis saadetigi perearstile.

Need, kes loodavad sellele, et määrivad repellendiga ja pimedas katavad pikkade riietega ning magavad sääsevõrgu all, peavad ikka järele mõtlema, kas reaalselt see võimalik on. Minul ei õnnestu kunagi selliselt pistetest hoiduda.

Ma järgmine kord  teen Terviseametile järelepärimise, iseenesest oleks selgus parem. Ilmselt oleks ametlik Terviseameti seisukoht kasulik teada kogu Trip.ee foorumi kasutajatele, kui laiemalt kõigile reisijatele. 

Samas kui apteekrid tahavad nõustada paratsetamooli kasutamist, siis võiks ka malaariavastast profülaktikat võimaldavad tabletid olla käsimüügis. Ja apteekrid saaksid enda monopoli õigustada ning nõustada tarvitamist.

Ja kuidas tagada, et uus perearst oleks mõistlikum? Ma enda perearstiga võitlesin teemal, et kirjutagu mulle Malarone tabletid välja. Ei kirjutanud, keeldusid. Tegelikult küll perearstikeskus. Ilmselt on siis süsteemil kergem ja odavam mind ravida malaariast :) 

Käisingi esimest korda elus ilma tablettideta. Aga üldiselt ei soovita järgi teha, ei ole tervislik.

Seda juhul, kui on mõistlik perearst. Ikka vähesed perearstid teevad seda.

Inimesed on aastatuhandeid kartnud malaariat (ka igasugu teisi haiguseid, millele on nüüd vaktsiin olemas) ja leiutanud igasugu kaitsevahendeid. Ja nüüd kui need on olemas, siis võitlevad inimesed kaitsevahendite vastu. 

Ja minu arust on sigadus see, et reisimeditsiini nõustamisele peab 2-3 nädalat ootama. 

Teoreetiliselt ei keela keegi lennufirmat Tallinna Lennujaama väravas raami ja kaalu kasutada ehk siis kõik läheb kaalu ja mõõdu alla sh. taxfreest ostetu. 

Samas on kaalupiirangu teadlik rikkumine ettekavatsetud vargus, sest parasiteeritakse  nii lennufirma, reisikorraldaja kui ka kaasreisjate arvel.  

Huvitav, mul ei ole see Tallinnas küll õnnestunud, väljaarvatud juhul kui tegemist on korduva vaktsinerimisega.  Aga WHO link ei ole täielik või siis eeldab, et mõistlikel on eelnevalt juba igapäevased vaktsiinid tehtud. Samas osad vaktsiinid ikkagi 10-25 aastaga aeguvad ega anna kaitset kogu eluks.

Me võime soovitada küll, aga nende tegemiseks pead nagunii selle visiiditasu maksma+ vaktsiinide maksumus ise. 

Aga kui kavatsed maailmas rännata, siis on alati hea kui oled jama vastu vaktsineeritud. Ning kui tuleb tahtmine homme lennata, siis ei pea ootama reisinõustamist 3 nädala pärast.
Igal juhul peaks olema tehtud ja kehtivad  difteeria, teetanus, läkaköha, polümiit, A ja B hepatiit, kollapalavik, entsefaliit, soovitavalt ka meningiit. Ja Iqitoses kindlasti ennetav malaaria vastane ravi ehk siis Malarone.

Isiklikult leian, et kui võtan ümberistumiseks 45 minutit, siis ongi see minu risk. Ja kui juhtun maha jääma ja kompensatsiooni selle eest ei saa, siis ei tähenda see seda, et ma antud lennufirmaga rohkem ei lenda. Kannatajaks olen ma sel juhul ainult ise, lennufirmal puudub minu vastu igasugune isiklik suhe. Mulle võib tunduda, et neil on mingi suhe minusse, kuid see on lihtsalt kliendipoliitika. Ma oskan selliseid ilusaid kirju ise ka kirjutada. Kui klient on juba otsustanud, et lahkub, siis ei ole mõtet enam püüda ja ressurss tuleb suunata olemasolevatele klientidele. 


Puhtast loogikast lähtuvalt on mõtekas asjad siin ära klaarida. Seal võid vabalt jääda oma probleemidaga üksi ning hakkad kindlustusega tagasi saabudes tegelema. Asjaajamise normaalsus( meie mõistes) hakkab lõppema juba Saksamaast lõuna poole.

Ja alati tasub vedajat varjata, sest siis saab pakkuda kõik maailma variandid välja :)

Ka negatiivse kogemuse kajastamine foorumis on kasulik ränduritele. Ega siis nunnutamine ja nännutamine ning asjade ilustamine ei ole info, mida inimene siit otsima tuleb. Ilmseks on selleks mõni muu foorum.

Mulle jäi see maksekaartide asi väga segaseks. Et kuidas ikka nii on, et viipad ja annad allkirja on innovaatilisem, kui paned terminali ja sisestad PIN koodi. Või on Lõuna-Korea firmad valmis kogu kahjumi, mis tekib varastatud ja ebaturvalise kaardi kasutamisest, sisse võtma?

Aga vältige igal juhul Souli Lotte Worldi. Maksate räigelt kalli sissepääsu tasu, iga atraktsioon on täiendava tasu eest, loomulikult siis kui jaksate seista vähemalt tunni järjekorras enne iga atraktsiooni. Kulunud ja väsinud on kogu see Lotte World ka. Vähemalt 2 aastat tagasi oli.