Jalgrattaga Helsingis

Tere

Kas keegi on tutvunud Helsingiga jalgrattal? Millised on olud ja turvaohud? Kui minna oma rattaga Tallinnast, kas laevandusettevõtted võtavad ratta üleviimise eest ka lisatasu? Ehk kokkuvõttes, kas mõttekam on minna oma rattal või rentida kohapealt (mis rendihinnad seal üldse on?)?

Tänamisi!

Lihtsam on muidugi oma rattaga. Helsingi on söidetav, samuti muu Soome. Ohud on samad, mis autoroolis vöi jala liikudes - teised kaasliiklejad, kelle manöövrid pead oma intelligentsist ära arvama. Teine oht on rattavargus. Hangi korralikud lukud. Ratta laenutusest: http://www.greenbike.fi/vuokraus.html http://www.helsinki.fi/fi/index/matkailu/pyorallapaasee.html http://fi.wikipedia.org/wiki/Kaupunkipy%C3%B6r%C3%A4 (Helsingi linnal on rendirattaid, mida vöib kasutada 2 eurose pandi vastu, ainus viga - söidupiirkond on piiratud ja selle yletamine vöib kaasa tuua trahvi)

Soome jalgrattamatkale andke soovitusi.

Tahaksime sõbrannaga minne Soome nädalavahetusel jalgrattsmatkale. Plaan minna reede õhtuse Viiking line laevaga ja pühapäeva õhtusega tagasi tulla. Arvan, et piirkond ei võiks väga kaugele Helsingist jääda, muidu läheb liialt aega kohalesaamisele. Samas tahaks mõnda ilusasse kohta minna, äkki on mõni huvitav looduspark, kusagil mereääres midagi ilusat. Ausalt öeldes pole üldse kursis Helsingi lähiümbrusega ning kohtadega kus saaks telkida, lõket teha jne. Jagage kogemusi. Plaan oleks minna mai lõpus ja loodan, et siis on ka piisavalt soe.