Jalgrattaga Lätti ehk Ambertrip 2010

Nagu ma juba varemgi siin mõnes teemas vihjanud olen - mul on plaanis Lätimaale jalgrattaga väike tiir teha. Oodatud on nõuanded, reisikaaslased jne. Ja on väga teretulnud ka lihtsalt kaasautsitajad - ma nimelt kipun olema laisk:)

Ideest lähemalt. Praeguse nägemuse järgi on matka kestus kuni nädal. Mina isiklikult kavatsen startida Tartust ja, möödudes Võrtsjärvest lõuna poolt, uhada Iklasse. Sealt edasi kulgeb retk mööda mereäärt Riiani, teel olles põikan siin-seal ka mere äärde ja otsin merevaiku. Ei välista ka Riiast kaugemale minekut. Tagasi tuleks rongiga. Eelarve - 500 eeku toidule pluss rongipiletiraha. Päevas läbiks eeldatavalt kuni 100 km. Toimumise aeg: mõtlen, et miks mitte juba aprillis, aga kuna tuleb arvestada võimalusega, et merevaiku otsides on vaja jalgupidi vette minna, siis ehk lükkaks ettevõtmise lausa maikuusse, mil merevesi on loodetavasti pluss 10 või soojem. Ööbimine toimub telgis.

Endast niipalju, et olen 1982 aasta väljalase, Eesti piires olen rattaga juba aastaid trippinud. Tõsi küll, senised retked on olnud kuni kahepäevased.

Omalt poolt soovitan kaasa võtta PMR446 raadiosaatjad, kellel on (Cobra jm tüüpi) - lähidistantsidel on need mobiiltelefonidele suurepärane alternatiiv, kus kõnedele raha ei kulu. Kel pole ja kes tahab osta, vaadaku siia:

http://www.tehnoturg.ee/EE/3371

http://www.elfaelektroonika.ee/ec/2a17b1c/raadiosaatjad

Keda huvitab lähemalt, saab minuga jutustada meiliga paadikapten@hot.ee või MSN paadikapten@hotmail.com .

http://www.balticamberroad.net/, siin vihjeks, et õiged merevaigu leiukohad on kaugemal.Aga huvitav marsruut igatahes. Jõudu!