Jalgrattamatk Prantsusmaal

Planeerime septembris jalgrattamatka Prantsusmaal Loire jõe orus (Orleansist kuni Angersini, prantsuse kuningate ja kõrgaadli losside piirkond). Praeguseni leitud soodsaim rattalaenutus on Loire Velo Nature (www.loirevelonature.com) . 21-käiguline alu-raamiga 28 tolliste velgedega ratta laenutus 8 päevaks 65 EUR. Kas keegi teab veel soodsamat laenutust? Kas keegi oskab soovitada, kust saab infot sealsete kämpingute ja nende maksumuse kohta? Ülari

Vaata: www.eurocampings.eu. Ma arvan,et see on mõistlik hind ratta laenutuseks kohapeal ja sept. on mõistlik aeg sinna minekuks, sest aug. on suht raske kohta kämpingusse leida, sest prantslane puhkab aug. ja üldjuhul oma kodumaal- maa on suur ja teenitud raha jääb riiki.

Otsi siit tripist selline tegelane üles nagu Aivar Brutus, tema on Prantsusmaal sõitnud rattaga ja kasuks tuleb lugeda ka tema hästi põhjalikku reisikirja: . http://brutusa.blogspot.com. Seal on ka kaardil läbitud teekond. Sõitsin ise autoga Provence kandist üles Alpidesse, teele jäi Ste. Croix järv ja ülevalpool asetsev Serre-Ponconi järv .Vaated ja loodus on ilus, kämpinguid jagub, eriti võimsaks läksid vaated Serre-Ponconi järve ümbruses. Teed on kitsad, igal pool on märgid, et ratturist tuleb mööduda 1,5m kauguselt, prantslased peavad üldjuhul kiirusepiirangutest kinni ja selliseid tõmblejaid ja rallitajaid ei kohanud. Ratturitest kohtab seal maanteerattureid, kes lähevad varavalges trenni tegema - siis on ka liiklus harvem. Väikestes kohtades arvesta,et söök on 2x kallim kui Eestis ja poode suht harva.