Jasna Slovakkia

Tervitus!

Plaanis autoga Jasnasse kihutada ja suusatama minna, sellest tulenevalt paar küsimust. Ei ole Eestist väljaspool enne suusatamas käinud.

1. Kas mõistlikum oleks kohapealt rentida või Eestis kaasa tassida? Enda varustus puudub. Kohalikus rendis on korralik varustus?

2. Kui majutus ei ole päris tõstuki ligidal (nt. Liptovský Mikuláš) kas siis keegi on kasutanud ühistransporti või ei tasu sellele loota? Kas auto parkimisega nö mäel on probleeme?

Sai jaanuari algul käidud seal. Usutavasti saad koha pealt soodsamalt. Me saime suusakomplekti 4ks päevaks 45€ eest. Varustus võta kindlasti mäest veidi eemalt, muidu maksad topelt. Head variandid on Ski Ninaj ja see koht: https://maps.app.goo.gl/XhYSu6Nj7u9dGAMn9. Varustuse kvaliteet ei olnud halb.

Ühistranspordiga oli meil selline seiklus, et kui ühel õhtul jäime hiljaks ja liftid pandi kinni, et õigele rajale ja koju saada, pidime Zahradkyst jala Luckysse trippima, sest bussid olid puupüsti täis ja sinna peale ei mahtunud. See tähendas kõva ronimist saabastega läbi ojade ja küngaste. Autoga parkimine mäel peaks 10€ päev olema.

1
0

Tänud info eest!

0
0

Ise 3x käinud ja alati koha pealt rentinud. Oleme otse mäe kõrvalt rentinud (hea mugav võtta ja hiljem tagasi anda). Ilmselt siiski odavam jah eemalt rentida. Mäe juures oleva varustuse kohta pole küll ühtegi halba sõna öelda.

Ööbinud oleme samuti alati Liptovsky Mikulases ja sealt autoga mäele läinud. Hea mugav ja parkimisega pole probleeme kunagi olnud. Kui on väga ilus ilm, siis tasub muidugi juba tõstukite avamise ajaks kohale minna, sest rahvast on siis palju. Käisime ka vihmase ilmaga mäel ja oli väga hea, sest rahvast polnud väga üldse. Kuigi ise sai päris märjaks, siis tühjadel radadel oli mõnus suusatada.

Lisaks kui rajad saavad läbi sõidetud, siis Jasnas on põnev ka off-roadi sõita. Puude vahelt jne, päris huvitav oli.

0
0

Viimane kord käisime siis peatusime siin. https://viajasna.sk/?gclid=CjwKCAiAk9itBhASEiwA1my_64qCJcQUUdqot3S66moo_HuAb--3-vmZPktYZGA8GQ4AaOF6ykygRxoCrXYQAvD_BwE

Väga mõnus hotell koos hea restoraniga.Suusabussi peatus otse maja ees.Hea oli ka see, et bussil oli just esimene või teine peatus peale algpunkti, nii et alati oli ruumi lahedalt.Olen väga palju käinud Slovakkias ja seekord oli esimene kord kus kasutasin bussi.Järgmine kord lähen kindlasti samasse hotelli.

Kui juba oma autoga lähed, siis rendi varustus siit.Reeglina maksad ainult mäepäevade eest.

https://suusad.ee/ Nendel on hea teenindus ja korralik varustus.

0
0

Oleneb millal plaan minna. Parkimisega võib keeruline olla koolivaheaegadel, mis mõnes piirkonnas on seal algusega 19.02 ja edasi umbes nagu meil. meie võtsime Karu spordist varustuse ja ka ainult mäe päevade eest maksad ja saad oma keeles soovitusi.

0
0

Sellepärast ongi hea kasutada kohalikku suusabussi, et ei peaks parkimise pärast muretsema.Kui on aga soov oma autoga mäele käia, siis Jasna alumine parkla on piisavalt suur, et sinna ära mahutada.Päeva lõpus on hea pikk kodulaskumine paras lõõgastus.Kui Jasna tipust tulema hakata saab GPS-i järgi natuke üle 9 km laskumist.

0
0

Suured tänud kõigile kes aitasid hüva nõuga aga see kord lendan hoopis 17.veb Gruusiasse ja lähen Gudaurisse, Lotil oli päris mõistliku hinnaga pilet.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased