Kaamera kaasa vedamine Goas

Tere!

Kui mõistlik on Goa ekskursioonideel ja randadesse kaasa vedada peegelkaamera? Tahaks võimalikult palju jäädvustada, kuid kas võib tekkida varastamisohtu või ebamugavusi nt džunglituuril? Ja kas nt korokodilli ekskursioonile saab ka kaamera kaasa võtta?

Tänud vastuste eest!

Oleneb ju, mida Sa pildistada soovid ja kui kirglik pildistaja oled. Kui soovid pildistada oma seltskonda rannas vm, siis saab tavalise kaameraga suurepäraselt hakkama. Kui plaanid aga nn kunstifotosid teha, siis on peegel igal juhul parem. Peegelkaamera kaasaskandmisega alati kaasneb teatud ebamugavust - iseasi, kas see just väga suur ebamugavus on. Ise viimati matkasin peegliga Venezuela džunglis ja polnud probleemi.
Ka varastamisoht on alati olemas - tuleb lihtsalt säilitada kainet meelt ja oma asjadel silma peal hoida.
Samuti on oluline, kui hea kompaktkaamera sul on - kui sellega ikka kohe üldse ilusaid pilte ei saa teha, siis ei ole mõtet muidugi ainult sellega minna. Aga üldiselt saab kompaktiga täiesti OK pilte teha.

Otsustamisel mõtle, kui palju Sa peegelkaamerat kasutaksid ja mida Sa reisil eelkõige teha plaanid.

P.S. Tähelepanu vähendamiseks soovitas mu tuttav fotograaf, et peegelkaameral tuleks kõik tootjale viitavad sildid ja kirjad musta teibiga kinni katta - siis ei sa keegi aru, kui kallis või hea kaamera Sul on. Väidetavalt teeb nii enamus fotograafe, sest see polevat kellegi asi, mis kaamerat keegi kasutab.