Käisin Portugalis

Hei hei

Käisin Mais Portugalis seljakotiga rändamas. Mõtelsin, et annan tripi kohta natuke tagasisidet. Ehk kellelegi kasulik vms.

Teekond oli Porto-Mira-Praia de Mira- Figueira da Foz- Nazare- Obidos- Ericeira- Lisbon. Ehk siis põhjast mööda ookeanirannikut alla Lisboni. Kasutasin linnadevahelist bussiühendust.

Kohati oli logistikat päris palju, sest mõnes kohas puudus ühendus selle linnaga kuhu mul algeselt plaan minna oli. Aga üldiselt kõik nagu sujus, ainult nati pidi kuskil ümberistuma vms. Bussi- ja rongiliiklus on neil päris hästi orgunnitud. Keskmine bussipilet linnast linna (ca 50-60 km) oli ca 3-4 euri.

Käisin üksi ning rannikult ööbisin enamasti telgiga. Seda juttu tasuks kindlasti tõsiselt võtta, et rannikul niisama telgiga suvalisel kohas rannas ööbida ei saa. Seda nad seal päris hoolega jälgivad. Trahvid päris suured. St et leidke enne mingi kämpngu koht. Tavaliselt neil need päris ranna lähedal ei asu. Aga mõnedes kohtades on, nagu näiteks Ericeira (mõnus väike surfarite linnake). Juunis võtavad kämpingutes ca 10 euri nägu (mais on poole odavam). Mõnel juhul magasin magamiskotis rannas, aga siis jälgige tõsiselt seda tõusu ja mõõna teemat :)

Vihmaga tasuks ka arvestada, sest paaril päeval ladistas seda päris mõnusalt, aga siis jälle küttis kuumaks. Nii et suht seinast seina värk. Aga see oli Mais. Juuni peaks olema juba kuivem.

Keelega on selline värk, et Portos ja Lisbonis saate inglise keelega hakkama, aga väiksemates kohtades mitte. Imelik oli see, et nendes kohtades noori kohtab harvemini kui vanu inimesi. Ja nemad inglise keelt ei räägi. Seega õppige põhiväljendid kindlasti selgeks kui rändama lähete. Eriti ülbikud on bussijuhid, aga seda näete juba kohapeal :) väike üllatusmoment vms. Nägin seal ka bussijuhti, kellel on kõige rohkem tuttavaid teeääres... MAAILMAS. Pole mingi probleem korra seisma jääda, ja paar sõna vahetada.

Kindlasti käige ära sellises väikses kindluselinnakeses nagu Obidos. Väike linn, pärit ca 15 sjandist, mis asub mäe künkal, kindluse müüride vahel. Väga romantiline ja lahe linn. Inimesed elavad seal enamasti samas rütmis nagu sajandeid tagasi.

Ericeira oli ka vinge. Mereäärne suvituslinnake, kus surfatakase palju. Olin seal enne hooaega ja turiste ülearu palju polnud. Linn oli väga äge ja meri ka. peatusin seal kauem, sest seal oli hea kämpigukoht, suht linnas.

Lisabonis soovitaksin ööbida sellises hostelis nagu Lisbon Calling http://lisboncalling.net/index.html Väga sõbralik staff, asukoht kesklinnas, ilusad ja puhtad ruumid. Mais oli 20 euri öö. Ise nagu eelistangi ööbida hostelis, sest seal võib päris lõbusaks olemine vahest minna. Aga ka ainult soovituste põhjal. Muidu võib päris urkasse satuda.

Niisiis... kui keegi midagi teada tahab, siis võite vabalt kirjutada.

K