Käisin Valgevenes autoga

Käisin Valgevenes Vitebski linnas, sõjaväeosas kus 30 aastat tagasin lõbusalt aega veetsin. Väeosa oli täitsa olemas, sisse ei lastud, aga mõned pildid sai ikka tehtud.
Nüüd siis asjast:
Viisaks vaja küllakutset, mul ei olnud, kuid turimifirma(Hansareisid) sebis selle ikkagi kusagilt välja, maksis 700-(võib minna kuskil 10 päeva)
2)Roheline kaart (auto).
3)Tervisekindlustus 10 päeva 52-
4)Piiril suhtumine viisakas, tuleb täita mõned ankeedid ja teele.
5)Niisama võid olla 3 ööpäeva, kui tahad rohkem olla, siis tuleb minna migratsiooni
ametisse ennast ära märkima, see maksab 17500- BYR-i nägu. Need ametid on igas miilitsajaoskonnas. Me käisime ainult Vitebskis ja meile jätkus 3-st päevast.
6)Riigist lahkudes piiripunktis tuleb maksta teedemaksu, meil läkas 11 EUR-i
(kohalik rubla oleks ka käinud), seda arvutatakse mingi valemiga, nii et võib tulla suurem ka(kaardiga saab ainult Lukoili bentsukas maksta).
GPS kaarte ei ole ei TomTom ega Igo jaoks, bentsujaamast tuleb osta paberkaardid.
EUROT rubladeks igas suuremas poes ja on kasulikum kui Eestis.
Kurss oli 1 EUR = 3920 BYR-i, kui lahkusime Eestist oli rublasid ainult 113 krooni eest ja sellest esialgu jätkus, pärast vahetasime 40 eur-i jagu juurde, ei tasu liiga palju vahetada, sest panku ja kontoreid jätkub. Suuri supermarketeid ei ole.
Disla=8,36 kr/l, bents ka umbes sama. Inimesed sõbralikud.

Kui käisid Vitebskis, siis ilmselt läksid Daugavpilsist läbi Kraslava Polotski peale? Kas on meeles, sai kohe piiril mõnes obmennikus raha vahetada,või tuli sõita linna panka? Lähen Valgevenesse peale jaanipäeva, sisenen Benjakoni piiripunktist, vahest on sealt keegi sõitnud ja oskab rääkida rahavahetuse kohta piiril. Asi selles, et tahan peale piiri kohe Grodno peale keerata ja Lidasse ei sõida.

Plaan varsti minna Vilniuse poolt sisse ja Kiievisse. Kui tihedalt neid Lukoli bensukaid üldse oli, kus kaardi maksta saab? Ja läbisõiduks transiitviisa saab vist kergelt?

Väga asjalik tekst oli igatahes. Sain osale infole kinnitust ja midagi uut juurde. :)