Kaitseingel Rooma puhkusele kaasa!

See postits on aendatud eilsest kurvast kogemusest kahe noore eestlasega Roomas:
Rooma suursugune ja pakkub fantastilisi elamusi, kuid ei kannata pealiskaudset suhtumist. Selleks et Teie reis ilusti laheks ja makstud raha parast kahetsema ei peaks, panen sudamele:

  • olge tahelepanelikud taskuvaraste ja muidu varaste suhtes. Vaartuslikud asjad, dokumendid ja mittevajalik raha parem hotelli seifi jatta, aarmisel juhul kui kaasas linna peal on, kontrollige iga natukese aja parast et alles on. Varaste lemmik ohver ajameelne turist uhistranspordis (eriti metroos)ja rahva-turistirohketes kohtades.
  • autoga reisil olles, arge jatke pargitud autos vaartuslike asju, kohvreid, tehnikat nahtavale. Varguse puhul, tehke kindlasti avaldus politseisse, kuig kahjuks ei garanteeri se uldse et kaotatud asjad katte saate. ( paevas toimub Roomas tuhandeid juhtumeid vargustega) Siiski on olnud ka positiivseid naiteid.
  • Panga kaardi varguse juhul, votke kohe uhendust oma pangaga kaardi blokeerimiseks. (varastel on kombeks see kohe lahestiku olevas juveeli voi kalli roiva botique-s tuhjaks tommata). Kuigi sellisel juhul vastutab poeomanik, kes kaarti ei identifitseerinud, lihtsustab see Teile tunduvalt asjakaiku.
  • autoga reisil olles, kindlustage end peale elektroonilise teejuhi ka korraliku tanava liiklus kaardiga. Rooma on vahest orienteerumniseks voimatu. (eile ohtul oli uhel onnetul paaril paris voimatu ilma tom - tomi-ta oobimiskoht ules leida) Kui olete eksinud ja kaardist kasu pole, TULEB SUHELDA KOHALIKEGA, ilma selleta Roomas tekkinud kaosest jagu ei saa. (tean et eestlasele see vahest upris raske on, AGA PEATE SUHTLEMA - katte jalgadega, kuidas tahate, tavaliselt suudetakse uks teisest aru saada)
  • parkimine kesklinnas maksab suurjaolt 1 eur / tund. Ooringse parkla hind kesklinnas 23 kuni 15 euro.
  • eriline sudamele panek on oomaja suhtes, isegi kui olete siit labisoidul ja kavatsete peatuda uheks ooks, passlik oleks oomaja eelnevalt ara broneerida. Eriti nendel kes tingimuste suhtes pretensioonikamad. (eile ohtul kla 21 paiku ei andnud mulle otsingumootor uhtegi vaba kohta ei hotellis ega B&B!!!)
    Kui olete ise oma puhkuse eest korralikult hoolt kandnud ja tahtsatele seikadele piisavalt tahelepanu pooranud, laheb ka puhkus korda ja tulete keerukatest situatsioonidest valja! Kahju on toesti pealt vaadata kui kaua planeeritud ja voib olla kokkuhoitud rahast korraldatud puhkus, nomeda vaheseiga tottu rikutud on. Tore ju kui koju nastes sellle asemel et valusaid uleelamisi endas maha matma peate, saate oma sopradele vaid fantastilisi kogemusi jagada :)

Seda vöib juhtuda jah... Meil juhtus aga teistmoodi ebameeldivus Korsika reisil. Auto läks katki. 6 päevaga sai parandusest kätte. Aga körval majas olevatel hollandlastel läks hullemini - auto kah katki, ei saanud puhkuse löpuks valmis, pikendasid nädalakese. Uus hotell, + 7 päeva puhkust... Ka selle aja möödudes auto ei saanud korda. Lendasid siis koju, mees pidi 2 nädala pärast autole järgi lendama. Nii et juhtuda vöib köike, hea kui just omale köige hullemini ei juhtu...

Ma olen üks kahest eestlasest, kellest sa kirjutad.
Esiteks täname sind veelkord abivalmiduse eest!
Meil juhtus jah paraku nii, et murti autosse sisse ning varastati 2 seljakotti pesemisasjadega, läpakas, kus oli meil navigatsioonisüsteem ning veel kott raamatutega, kus oli meil ka Rooma kaart. Kaarditest jäi vaid suur atlas alles, kus aga Roomast oli vaid tsentrum peal.
Meie puhul ei olnudki asjad autos nähtaval, vaid lihtsalt passiti peale. Käisime rannas WC-s, olime seal 3-5 minutit vaid. Autol oli peal signalisatsioon, sisse murdsid vargad võtmega, kuna juhipoolne lukk ei tööta enam. Imelik, et keegi ei reageerinud signa lõugamisele. Näha oli, et varastel kiire ja ei tundunud nad ka eriti pädevad olema, kuna rahad, dokumendid ja isegi fotokas olid kõik alles. Läpakas oli küllalt suur, et seda märgata.
Öömaja ei julgenud kahjuks vastu võtta, kuna ei julgenud Roomas autot maja ette jätta, omaniku sõnul oli seal tulnud ette vandaalitsemisi turistide autodega. Öösel panime seega Itaalia piiri suunas minema, ukerdasime selle sama atlasega, sai hakkama küll. Me olime veel Prahas mõned päevad, ning jõudsime koju 14.09 varahommikul.
Kohalikega suhtlemise osas on täiesti õigus, lõpuks saimegi õigele teele, kuna üks kohalik sõpradega võttis lausa auto ja juhatasid meile teed.
Praegu tegeleme asjade otsimisega, läpaka osas läbi operaatorfirmade ning kottide osas proovime saada jutule saatkonnaga, äkki leiab miskit kadunud-leitud asjadest.
Tervitade,
Katri ja Margus

Kas kõik kõnealused autod olid isiklikud või rendiautod?
:(