Kas keegi jagaks muljeid Samosest?

Tere! On keegi siinsetest reisijatest käinud Samose saarel ja sooviks oma muljeid jagada? Endal on plaan minna augustis, rentida auto ja käia ka mõnel lähedalasuval saarel. Huvitab kuidas toimib saartevaheline transport reaalselt, kas vastab tõele, et Patmosele sõitva Flying Dolphini piletid tuleb mitu päeva ette osta?

Autoga on Samosel väga mugav. Vaatamist ülipalju ei ole - Hera templi jäänused, Pythagorase sünnilinn vahva monumendiga, kurja kuninga ehitatud akvedukt mägedes. Samose linnas endas saab ostelda ja Kokkaris on päris head kalaroad restoranides pakkuda.
Lähedal asuv Patmos meeldis mulle enam, aga ilmselt seepärast, et väikesed saared lihtsalt meeldivad mulle puhkamiseks/lebotamiseks rohkem. Patmosele on lahe jõuda pimedas. Kuna tegemist keskmisest pühama saarega (Ristija Johannes olevat siin oma Ilmutuste raamatu kirjutanud), siis särab sadama juures helesinine suur rist musta taeva taustal. Johannese elukoobas ka olemas, näidatakse ka lohku, kus oli tema pea kui ta jumaliku ilmutuse sai. Õhtul käib sinna üks praam, mis väljubki mitte Samose linnast, vaid Pythagorionist.
Samosel on Agantonissi (vist, sry) juures ka "ilusad kosed" suunaviit. Võib vaadata küll, aga koskesid näed vaid siis, kui alguses üle mäe ronida ja pärast oja mööda alla tulla s.t. koskedest alla ronida. Fotokat ja muid vett mitte kannatavaid asju ära kaasa võta, kena selgeveeline vulisev madal oja muutub iga järgneva kose all aina sügavamaks ja mudasemaks. Väga nõrganärvilistele see ei sobi.
Teine lähedal olev saar on Lipsi, Patmosele minev praam teeb seal ka peatuse. Seal pole käinud, näb kaljusaarena ja suhteliselt vähese elanikkonnaga.
"Delfiinid" on kiiremad kui praamid. Sõidugraafikuid tasub alati vahetult enne kontrollida ja olla valmis +/- x päeva ilmastiku tõttu plaane korrigeerima. Piletid tasub ära osta - mine mõnda kohalikku reisibüroosse, aga enne otsusta mida tahad - kreeklased äri ajada üldiselt oskavad ning võivad soovitada laeva, mis konkreetsele büroole suuremat kasumit toob.