Kas Pantanal vōi Amazonase?

Kas on kedagi, kes on käinud mōlemas kohas, kumba soovitate rohkem ?

Kõik oleneb, mida on soov näha.

Loomi ja linde on lihtsam pildistada Pantanalis. Ise olen külastanud Põhja Pantanali (Cuiabast Porto Jofreni ja tagasi). Siin on mõned pildid (http://tarmotamming.blogspot.com/2012/12/pantanal-ja-transpantaneira.html). Detsembris on see piirkond väga palav, kuni 40 kraadi.

Amazonase piirkonna külastamisel sõltub kõik, mida näha soovitakse (loodus, kultuur ...), ja kui palju on selle jaoks aega planeeritud. Variante on rohkem kui piisavalt - näiteks Manaus ja ümbruskonna paadiretked, laevaga/paadiga/praamiga mööda Amazonast, jne,jne. Vihmametsa piirkond on ju suuruselt pool Euroopat (5,5 milj km2). Vähem vihmasem periood on üldjuhul septembris-oktoobris, aga siis on jälle ilm palavam.

Tänan Tarmo, aga Jaan rohkem pantanaali juurde aga nüüd kas põhja voi lõuna, põhjas oli vist rohkem loomi , lugesin kuksilt. Kas sa seiklesid omal jalal (autoga) voi võtsid reisituure?
Kas sa kohal olles kuulsid kohalikelt, kas lõuna voi põhja Pantanal on parem?
Tahaks ise auto rentida ja ise ringi liikuda ja ööbida telgis pantnaalis, kui see võimalik üldse on:).

Ise külastasin Põhja-Pantanali, oma autoga, reisituure Pantanalis ei võtnud. Auto rentimine ei tohiks olla probleem, ja Transpantaneira maantee on igasuguse autoga sõidetav.

Telgis ööbimisekohta niipalju, et peaaegu kogu teeäärne maa kuulub kellelegi, st on aedadega piiratud, ja telkimiseks oleks viisakas luba küsida. NB, aiad on veistele, ja ei pea kinni alligaatoreid, ja neid jätkus kõikjale. Arvatakse, et seal on 10-35 miljonit alligaatorit (http://www.worldheritagesite.org/sites/pantanal.html)

Turvaliseks ööbimiseks on tee ääres mitmeid erineva hinnatasemega õõbimispaiku, ja ka mõned kämpingud, ise ööbisin Porto Jofres.

Lõuna-Pantanali kohta ei oska midagi tarka öelda, kuna pole ise lõunapoolset piirkonda külastanud. Autoga otse põhjast lõunasse ei pääse, aga kui on plaanis seljakotiga seigelda, siis on võimalik kasutada erinevaid kaubapraame.