Kauai või Big Island Hawaiil?

Tere! Oleme plaanimas märtsis Hawaii külastust, mille raames plaanime külastada Oahu ja Maui saari ning ilmselt jõuaksime ka Kauaile või Big Islandile, ent mitte mõlemale, kuid ma ei suuda nende kahe saare vahel valida. Mida rohkem googeldada, seda enam saab vastuseid, et mõlemad on toredad, aga täiesti erinevad. Seega, kes külastanud emba-kumba või mõlemat saart, siis kumba soovitate paariks päevaks?

Hei! Kui soovid pigem matkata ja rohkem loodust näha, soovitaksin Kauaile minna :) Big island on ka tore, leiad sealt musta ja rohelise liiva rannad, pisut suurema linna ja väga palju vulkaanilist maastikku- vähem rohelust, eriti autoga teedel sõites,  omale meeldis kindlasti Kauai kõige rohkem. Palju on puutumata loodust ja ehedat Hawaiid. Pisikesed armsad linnad ka saarel :) 

Tere! Big Islandil ma käinud pole, aga Kauail ja Mauil küll ja mõlemale läheks hea meelega tagasi ehk et julgen soovitada. Märksõnad: Secret ehk Kauapea Beach, Waimea Canyon, Kalalau lookout (enne sinna jõudmist olid tee ääres sildid "hunting prohibited) ja siis jooksid aabitsakuked teele ette...ilmselt käis see märk nende kohta :) ), Spouting Horn, Hanalei Beachil nägin bioluminestsentsi.

Just tulin Kauailt. Olen varem ka käinud nii Oahul kui Mauil, kõige rohkem just meeldiski Kauai. Kuidagi rahulikum, vähem rahvast, vähem reguleeritud. Samas sutsu kallim, kui teised saared.  Ma ei tea, kaua te plaanite seal olla, olime ise 2 nädalat, seda oli just parajalt, ei kujutakski ette, et vähem oleks olnud. Looduse poolest rohelisem kui teised saared, kaunid rannad, sajad matkarajad jne. Big Islandil pole ise käinud, nii et seda ei oska kommenteerida. Metsikuid kanu-kukkesid on kõvasti rohkem kui Mauil (Oahul neid ei ole üldse), 3x rohkem kui inimesi, nii et varajane äratus garanteeritud, samas pole see ka mingi probmeel, sest kogu saar suikub nagunii juba kella 10 paiku. Metsikut ööelu ei maksa oodata, selleks on Oahu. Randu on igale  maitsele, nii surfajale kui ka ujujale ja snorgeldajale.