Viimased kommentaarid

Põhimõtteliselt saab vett alati kalli raha eest kuskilt restoranist või kohvikust, aga üldiselt müüakse Panamericana poodides, kuid kui pigem liigud vanalinnas, siis vanalinnas müüdi kärude pealt paljudes kohtades päevasel ajal. Me lihtsalt ei taibanud vett varuda ja lihtsalt ei jopanud poodide leidmisega. Tagant järele tarkusena ütleks, et pigem tasub alati teatavat varu omada, mitte hakata vaatama siis, kui juba varud otsakorral. Tahaksin siiski loota, et meil oli pigem tegemist kuidagi erandliku olukorraga, sest vesi kõikvõimalikul moel ja teemadel oli kuidagi meie reisi läbiv teema päris algusest lõpuni. Tahaks loota, et teistel on paremini läinud :)

Jõudsime täna Kuubalt tagasi, käisime omal käel. Arvesta, et mais on seal vihmaperiood ehk kallab nagu oavarrest ja pidevalt (kohalike sõnul, meie kogesime õnneks vihma vaid praegu kahel viimasel päeval ning lennujaamas nähtud taevast alla tulnud valge vesi on tõesti nagu seisaks aiavooliku all).Kui tahad meie kogemusi lugeda, siis pidasin reisi ajal ka blogi: http://nainotse.blogspot.com.ee/search/label/KuubaHavanasse hotelli otsida on selles mõttes keeruline, et kvaliteet on kehv, hinnad väga kallid võrreldes muude kohtadega. Ise ööbisime Hotel Nacionalis minnes, hotell ise selline grandioosne, aga toad väga-väga väsinud olemisega ja pimedad, ainus pluss oli toaga kaasa tulnud wifi paroolikaart. Nüüd tagasi tulles ööbisime Havanas vanalinna serval Loft Habana külaliskorteris, mis olid väga ok hinnaga, suurepärase kvaliteediga ja vanalinna läheduse tõttu hea asukohaga, kuid ise asub kohalike tänavatel ehk siis esimese kogemusena võivad ümberkaudsed tänavad veidi ehmatada. Samas julgeme Loft Habanat väga soovitada, Kuuba standrdite järgi superluks ja muu maailma standardite järgi väga ok. Raha vaheta Cadeca'des ja mitte hotellides, hotellides kaotad umbes 20 senti ühe euro pealt. Kaasa eurod, mida vahetada ja vaheta alguses natuke rohkem, hiljem päevaraha jagu, et pärast kätte ei jääks. Rendiautosid on palju tekkinud, aga hinnad väga kallid ja lihtsam on võtta takso või juhiga auto. Kõige kergem on Taxi Vinalesest netist ette tellida, sest üldiselt taksojuhid inglise keelt ei räägi ja on hispaaniakeelsed. Kui tahad korralikku autot, siis küsi alati kollast taksot, muude autode puhul on hind võibolla 10-20 CUCi päeva peale odavam, aga seisavad koos lipp-lipi peal. Samas, inimesed on abivalmid ja toredad, veel rikkumata. Kui tahad kuhugi välja sõita, kirjuta trajektoor paberile välja ja lepi hind enne autosse istumist kokku. Havanas taheti meid ka tänavalt võetud klassikalises vanas Ameerika autos kaks korda scämmida, väites, et andsime CUPi mitte CUCi. Nendes olukordades ära lase endale kotti pähe tõmmata ja jää endale kindlaks. Muus osas on Kuuba üks turvalisemaid riike ilmselt, kus oleme olnud, kokkulepped peavad vett ja ohustatuna ei tundnud end kuskil, aga klassikaline ettevaatus tasub alati ära.

Oh, oleks sa selle rahavahetuse postituse teinud paar päeva tagasi... :)

YoTeLlevo teenusepakkujale (juhiga autorent Kuubal) kirjutades, sain sellise pakkumise vastu (indikatiivsed hinnad ilmselt hea plaanimiseks teada): In all prices are included the fuel, food and lodging expenses of the driver

The trip from the airport to your lodging in Havana has a price of 25 cuc which includes waiting service for up to 3 hours, plus 2 cuc per hour in excess.

The tours in Havana are priced at 25 cuc for 4 hours plus 8 cuc for each additional hour, you can request another option to offer the price or make your proposal.

The trip from your lodging in Havana, to Las Terrazas, then continue to Viñales and spend the night there is priced at 150 cuc

The trip from Viñales to Bahía de Cochinos where you can dive and stay overnight is priced at 180 cuc

The next day we continue to Trinidad for the night, on this trip a walk through Cienfuegos It has a price of 100 cuc,

The trip from Trinidad to Varadero is priced at 150 cuc

The trip from Varadero to Havana is priced at 80 cuc


PS! Kas keegi on varem YoTeLlevo teenuseid kasutanud?

Teemaalgataja jaoks pole ilmselt enam aktuaalne, aga kuna endal tekkis sama soov ja otsisin infot, siis ehk on kellelegi teisele tulevikus abiks. Pearsoni lennujaamas pakub pagasi ja mantlite/jopede hoiustamise teenust Samsonite pood nii terminalis 1 kui 3. Rohkem infot siit: https://www.torontopearson.com/Components/Templates/Retailer.aspx?retailerid=3250##

Küll aga tekkis mul praktilisuse poole pealt küsimus, et kui plaan lennata Torontost edasi soojale maale 10 päevaks ning jätta Toronto lennujaama pagasihoidu üks kohver koos soojade riietega, siis kuidas seda pärast soojalt maalt tulles nö juurde saab checkida poole reisi pealt?

Leidsin ka sellise lehe, kus saab juhtidega sõidukeid ette broneerida : http://yotellevocuba.com/en

Proovisin, pakkumised isegi tulevad, aga kasutanud pole. Kas kellelgi on kogemusi?

Me stardime Kuuba poole 27.02.

Maldiividel oleneb kõik sellest millisel saarel oled. Kui oled resortis, siis saad panna reeglina kõik kulud toa arvele ja lõpus maksta kaardiga. Hinnad on tavaliselt kuvatud dollarites.

Meie jõudsime oma reisi ajal teha ära kaks asja: Male saare ekskursioon koos kohaliku giidiga (igal pool sai maksta kaardiga, ainult turul oli vaja sularaha, aga dollareid nad võtavad vastu) ja sukeldumise. Tahtsime minna ja kohalike elanike saarele, aga aeg ei klappinud. Lisaks soovitatakse väga võtta kalapüügi retk.

Üldiselt on Maldiivid klassikaline paradiisisaare päikesepuhkus. Kirjutasin ka meie reisi ajal reisiblogi, nii et kui rohkem lugeda tahad, vaata siit tagi Maldiivid alt: https://nainotse.blogspot.com

Kas keegi teab palju üldjuhul resortis Maldiividel snorgeldamisvarustuse rent maksab? Mõtlen, kas tasub Eestist omale snorgeldamise varustus muretseda ja kaasa tassida või on kohapeal ka kannatatavad hinnad? Plaanime peatuda Chaaya Island Dhonveli Resortis.

Hei,

otsin ka edasi-tagasi lennupileteid Austraaliasse, aga sihtkohaks eelkõige Brisbane (mineks siis aprilli lõpp). Reisibürood pakuvad mulle siin 15-18 000, mis on ilmselgelt liiga kallis.

Leidsin http://www.ticketstoworld.co.uk/ lehelt väga soodsa pakkumise (570 naela) London-Brunei-Brisbane edasi-tagasi piletid (kompunnides annab niimoodi Tallinn-Brisbane-Tallinn alla 13 k ;)), aga pole selle lehe kohta midagi varem kuulnud. Ka trip.ee foorumist ei leidnud eriti abi. On keegi kasutanud või teab kedagi, kes on kasutanud? Kui teaks, et turvaline leht, siis ostaks piletid ära :)

Või on veel ideid, kust otsida ja soodsalt, kuid turvaliselt saab (et päriselt ka ikka pilet olemas on)?