Koh Samui tegevused ja hinnad

Tere!

Lähen 20. märtsil antud kohta ning sooviks teada, mida teha, kuhu soovitate üldse minna, kuhu võiks üldse hotelli võtta jne.... Ei ole üldse antud kohaga kursis ja ei oska midagi vaadatagi kahjuks.

Soovin abi Teilt! :)

Mingi ümber saare tuur või ise rendid rolleri ja teed tiiru peale olulisematele kohtadele. Väljasõit koos kanuutamise, snorkeldamise ja matkamisega Ang Thong National Marine Parkis. Võid ka tripi Koh Taole teha või sinna sukeldumistripi võtta. Soovi korral elevandifarmi saab vist ka külastada. Minu mäletamist mööda oli paar viewpointi ka, kust vaateid saarele nautida.

Üks nendest punktidest on Lamai Viewpoint. Seal saab kah mööda trossi sõita (450m) ja maksis 800.- bahti. Suht kallis, aga elamus omaette. Aga nagu Eestlane02 kirjutas, siis võta rollu ja tiiruta ümber saare. Tegin sama. Mina ööbisin esimesel korral Lamai Beachil "Magic Resort". Mõnus rahulik, korralikud elamised. Hind oli 1200-1500.- öö. Teisel korral olin "Nid's Bungalows", Chaweng Beachil. Hinna poolest hea, kui muusikat ei karda. Veidi tümpsutatakse öösel. Aga samas oli mõnus bassein. Kui templid ja selle lähedased asjad huvitavad , siis "Big Buddha" (Wat Phra Yai). Aga kõige lihtsam, laenuta roller, saad ise ringi tuuseldada mööda saart. Mina võtsin väikese jalutuskäigu kauguselt sadamast, maksin 150.- bahti ööpäeva eest. Pärast hea tagasi tuua ja sealt otse paadile.

Oleneb kaua Sul reis kestab ja mida plaanid teha. Kui juba seal, mine eksploori ka Ko Phagnani ja Ko Tao'd. Pileti saad osta sadamast. Hinda ei mäleta täpselt, aga Ko Phagnanile oli minu meelest kas 295.- või 395.- bahti. Ja sealt siis edasi Ko Taole. Ja kui juba seal, siis võta paadituur (päevane oli 750.- ja paar tunnikest lühem 650.- bahti). Viiakse Ko Nang Yuan'ile. Ilus koht oli ja mõnusalt sai päeva sisustada.

Ma ise kuulnud selliseid jutte, et see rolleri rentimine suhteliselt risky-business. Et võib juhtuda, et see varastatakse ära (kasvõi rolleri väljaandja poolt) ning pärast mida ma pean lihtsalt täis summas kõik kinni maksma. Ma ei tea, kui tõele see jutt vastab.

Teiseks soovin teada, et kas midagi sellist on võimalik, kui ma võtan natukene soodsama hotelli ning otsustan külastada kallimaid ja uhkemaid hotelle - et ostan nt päevase hotellikülastuspääsme vms, kus ma saan basseini jne asju külastada. Kui ma olin eelmine aasta Balil, Indoneesias, siis seal avanes selline võimalus ning päris mitmed inimesed tegid seda. Kuidas sellega lood on, oskab keegi sõna sekka öelda?

Noh, kogu reisimine on üks riskibisnes. Kunagi ei tea, äkki kukub lennuk alla või keegi paneb Su seljakoti või kohvriga jooksu. Sellise suhtumisega on raske reisida. Olen jah kuulnud, et on varastatud. Aga see on ilmselgelt halbade asjade kokku langevus. Ja kindlasti oleneb, kust Sa selle rolleri rendid. Sealt kust mina mõlemad korrad rentisin, polnud küll mingit probleemi. Rolleripark oli suur ja polnud küll kordagi mõtet, et äkki keegi tuleb ja selle rotti laseb. Sellega arvesta ka, et passi annad ära, kui rolleri rendid. Ilma pole ma veel kordagi saanud. Võid proovida passikoopiaga, kuid kahtlen.

Ei pannud küll ühelgi saarel sellist teenust tähele. Oli küll mõni üksik hotell, kus võisid maksta paar/kolm/nelisada pahti päeva eest, et said kasutada võõra hotelli basseini.

Piisab ka mõnes kohas EV juhiload,millel pilt.Et nad jagaks mis see on,aga noh...käib neile see kah

Kas raha on mõtekam Eestis ringi vahetada või kuskil koha peal?

No ikka kohapeal.Eelmise aastaga võrreldes tai kallim 30 % nii et minusuguste vaestele pole enam sinna asja,olen tais käinud juba viis korda aga odavad taid pole veel kohanud.Arvestage ikka 30-50 euri inimese peale päevas taskurahana

Mina võtsin kohalikust ATM'ist raha välja. 180.- bahti on teenustasu per summa.