Viimased kommentaarid

Ma hetkel veel pole pileteid soetanud, kuna paar asja lahtist. Kui kõik asjad jonksu saan, siis kindlasti Bali. Palju mõtteid ja soove, mida seal teha. Lugesin just Jesper Parve raamatut "Minu Bali". :)

Mis tööga tegemist ? Oleksin ehk isegi huvitatud asjast, aga sooviks rohkem infot. Äkki kirjutad mulle marko.s.saar@gmail.com

Tänud. :)

Mul sama minnes, tund ja 5 minutit lennuki vahetamiseks aega. Ja tegemist on jätkulennuga, seega ei tohiks probleeme olla. :)

Selle nelja päevaga ei näe väga midagi. Hirmus uhamine, muud ei midagi. Endal läks 8 päeva, et Islandile ring peale teha. Siis saab rahulikult võtta ja ei pea väga kiirustama. Muidugi oleneb mida täpsemalt näha tahad? Ise elan/pesitsen Islandil nii et, kui küsimusi on, anna tuld!

Olen ka üksinda minemas 10.01-20.02 Balile. Kes soovib, võib ühineda. :)

Siin on palju juttu olnud taksodest jms transpordivahenditest. Kuidas on rolleriga avastamine eeldusel, et rahvusvahelised load olemas ? Ma ei taha ega viisti küll koguaeg taksojuhtidele raha plekkida, et kuskile minna või see on mingi kord ja kohus seal? Tais sõitsin üle 2500km maha rolleriga kahe kuuga, seega kui palju hullem võiks liiklus Balil ja muudel saartel olla?

Ja sama huvitaks ka mind e sigareti teema, et kas tohib ja kui tohib, siis kas seal mingeid kaupluseid on kust vedelikke osta?

Ostsin just mõni tund tagasi endale piletid Helsinki-Reykjavik. Broneering tuli ilusti meilile 5 minutiga, aga jah, ticket.ee võttis mingi 4.07.- eurot endale. Lend on alles mais, loodame et kõik sujub tõrgeteta. Maksevahendiks kasutasin mastercardi.

Ma sain ka eelmine aasta +30 päeva Phuketi migratsiooniametist.

Kopeerin oma postituse teisest teemast:

Nii, natukene informatsiooni siis viisa pikendamisest. Sai täna käidud see kogu tee läbi ja polnud hullu midagi. Olenevalt päevast (esmaspäev ja reede) pidi olema rohkem rahvast. Soovitatakse minna siis teisipäev-neljapäev. Aga eks igaüks teab. Mina siis räägin omadest kogemustest Phuketis, Patong Beachil asuvast Immigratsiioni Ametist. Muude linnade osas ei oska sõna võtta.

Kaasa siis tuleks võtta :

Pass – passikoopia andmetest/sissesõidu templist/ja departure card'ist – Kui ei ole neid olemas, pole hullu, saab teha kohapeal. Kaks passipilti 4×6cm – Saab teha kah kohapeal, kui ei ole olemas. Departure Card KINDLASTI! – See klammerdatakse küll passi külge ilusti piiril, aga kontrollige enne minekut üle, et kõik olemas. 1900.- bahti.

Ja nendele, kes ei peatu hotellis, vaid kellegi juures, siis aadress on VÄGA oluline. Ei piisa ainult Phuketist või minu puhul siis Chalong Bay'st. Täpne aadress, muidu ei pikendata teie viisat. Vähemalt mul läks sedasi, aga õnneks sain aadressi mõne minutiga nii, et see asi oli korras.

Varuge aega ja kannatust. Minul läks kokku umbes tunnikene, aga olen kuulnud, et inimesed on oodanud kogu päeva. Kellaajad on 10:00–15:00 (kodulehel 8:30–12:00 ja 13:00–16:00, mis ei vasta tõele vähemalt tänaste kogemuste põjal). Minge aegsasti kohale. Tänase seisuga siis passis uus tempel, et võin viibida kuni 20'da märtsini riigis.

PS! Kuulsin poole kõrvaga, et kui Sul on “immigration visa”, siis saad seda pikendada Patong Beachil. Kui aga “non-immigrant visa”, siis pead selleks minema Phuket Towni. Mis nendel vahet on, ausalt öeldes ei tea. Võibolla mõni targem räägib.

PS! Kui koopiad ja pildid teete kohapeal, siis lisaks tuleb nende hind 220.- bahti.

Tervitustega Phuketist,

Mina võtsin kohalikust ATM'ist raha välja. 180.- bahti on teenustasu per summa.

Noh, kogu reisimine on üks riskibisnes. Kunagi ei tea, äkki kukub lennuk alla või keegi paneb Su seljakoti või kohvriga jooksu. Sellise suhtumisega on raske reisida. Olen jah kuulnud, et on varastatud. Aga see on ilmselgelt halbade asjade kokku langevus. Ja kindlasti oleneb, kust Sa selle rolleri rendid. Sealt kust mina mõlemad korrad rentisin, polnud küll mingit probleemi. Rolleripark oli suur ja polnud küll kordagi mõtet, et äkki keegi tuleb ja selle rotti laseb. Sellega arvesta ka, et passi annad ära, kui rolleri rendid. Ilma pole ma veel kordagi saanud. Võid proovida passikoopiaga, kuid kahtlen.

Ei pannud küll ühelgi saarel sellist teenust tähele. Oli küll mõni üksik hotell, kus võisid maksta paar/kolm/nelisada pahti päeva eest, et said kasutada võõra hotelli basseini.

Siis ilmselt mõtled Sa "PeePeeViewpointi". Aga oleneb mis kaudu minna. Üks variant on siis alt linna kaudu, treppidest ülesse. Teine variant on nö tagant väravast. Võttis mul kah aega umbes tunnikese. 'Läbi metsa ja kurat teab kus kohast ma veel käisin. :)))))

Üks nendest punktidest on Lamai Viewpoint. Seal saab kah mööda trossi sõita (450m) ja maksis 800.- bahti. Suht kallis, aga elamus omaette. Aga nagu Eestlane02 kirjutas, siis võta rollu ja tiiruta ümber saare. Tegin sama. Mina ööbisin esimesel korral Lamai Beachil "Magic Resort". Mõnus rahulik, korralikud elamised. Hind oli 1200-1500.- öö. Teisel korral olin "Nid's Bungalows", Chaweng Beachil. Hinna poolest hea, kui muusikat ei karda. Veidi tümpsutatakse öösel. Aga samas oli mõnus bassein. Kui templid ja selle lähedased asjad huvitavad , siis "Big Buddha" (Wat Phra Yai). Aga kõige lihtsam, laenuta roller, saad ise ringi tuuseldada mööda saart. Mina võtsin väikese jalutuskäigu kauguselt sadamast, maksin 150.- bahti ööpäeva eest. Pärast hea tagasi tuua ja sealt otse paadile.

Oleneb kaua Sul reis kestab ja mida plaanid teha. Kui juba seal, mine eksploori ka Ko Phagnani ja Ko Tao'd. Pileti saad osta sadamast. Hinda ei mäleta täpselt, aga Ko Phagnanile oli minu meelest kas 295.- või 395.- bahti. Ja sealt siis edasi Ko Taole. Ja kui juba seal, siis võta paadituur (päevane oli 750.- ja paar tunnikest lühem 650.- bahti). Viiakse Ko Nang Yuan'ile. Ilus koht oli ja mõnusalt sai päeva sisustada.

Tead, selle elamisega on nii ja naa. Ma broneerisin ainult ühe hotelli ette, see oli Koh Phi Phi'l ja läksin väga alt. Seega, kui viitsid ringi tatsata ja otsida, siis ära broneeri midagi ette. Hetkel hooaega pole ja elamist leidub. Endal muret vähem. Kui leidsin meeldiva koha, küsisin hinda ja kui hind sobis, siis käisin ka tuba vaatamas. Aga ette peale altminekut ei broneerinud ühtegi. Pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna, ei pea seal riigis paika. :)

Oleneb, kuhu kanti lähed ? Võin ehk anda mõned head hotellid, kus ise ööbisin.

Ega alla 400 väga ei leia neid hindasid. Pigem siiski 400 oleks suht miinimum hind, millega leiad. Kui tõesti mingit viimase hetke pakkumist ei tule või siis mingi veahinnaga pilet. Mina oma reisi puhul vaatasin pileteid üks kuukene järjest ja üle paari päeva. Kõige odavam tollel hetkel oli 491.- , aga ma ei võtnud seda, vaid leidsin minu jaoks veidi parema pakkumise. Hinnalt kallim, aga mulle meeldis läbi Pariisi ja Hong Kongi rohkem, kui Moskva. Maksin 536.- edasi tagasi piletite eest ja reis toimus 19.01-02.03.2015.

Ma võin omalt poolt öelda, et minu planeeritud eelarve läksi päris korralikult lõhki. Aga ma ei kahetse kah mitte midagi. Käisin seal kus soovisin, tegin seda mida tahtsin. Nähtud käidud palju ja väga rahul oma reisiga, mis siis, et ilmselt see kuu sööme healjuhul makarone. :))))

Min trajektoor oli siis selline: Chaing Mai - Bangkok - Koh Samui - Ko Phagnan - Ko Tao - Phi Phi Islands ja Phi Phi Lee - Phuket - Khao Lak - Khao Sok - Koh Samui. Kokku 44 päeva.

Mina maksin Koh Taol rolleri eest 170.- päev, Ko Phagnanil 200.-, kuna maandusin sinna samal päeval, kui toimus Fullmoon Party ja rollereid polnud väga valida. Ülidselt jah, 150-200 auku need jäävad.

Kohvrite osas nii palju, et laevadel nendega liiguti. Visati aga ühte hunnikusse kõik. Rongi osas ei oska rääkida.

Siselennud jah kas Nok Air, Air Asia või Thai Airways. Saad kõiki vaadata ja võrrelda. Arvestama pead sellega, et sisesed lennud toimuvad Don Muangi lennujaamast, mis on umbkaudselt 50km rahvusvahelisest Suvarnabhumi lennujaamast.

Ma olen Pirret'iga enam kuu ühel meelel. Mina käisin Chiang Mais 21-26 jaanuar 2015 ehk siis mõned nädalad tagasi. Jäin väga rahule selle elu ja oluga seal. Inimesed palju sõbralikumad, soovivad Sinuga juttu vesta. Vaatamist palju. Käisime erinevates koobastes (Chiang Dao, siis Crystal Cave (täpset nime ei mäleta ja üks oli veel), üks ilusam kui teine.Ainukene probleem, et väikese lapsega sinna ronida on kole paha. Järsud astmed, pime, libe ja vahepeal suht kitsas, et suuremal mehel on tegemist läbi mahtumisega. Pai Memorial bridge oli vaatamist väärt. Samamoodi ka eel mainitud Don Ithanon, mis on Tai kõige kõrgem tipp. Ööbimiseks kasutasime kahte ööbismispaika, mõlemad olid 700.- bahti öö ja jäin VÄGA VÄGA rahule.

Esimene: https://www.booking.com/hotel/th/baan-pasuk-pai.html?dksc=2&aid=304142&label=postbooking_confemail&et=UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya+drpxA+DJPTkB+sVPUkGW0uTx7glO+y4UfC5hdr0AVJooVbQBlYqo2bQotZ7i9+UTTlob1Ak24NeTVvNfDr6fLNlYTU0syZFaEk/yFxWo6iN3mxQx0Z9LA7rHBVsmSVqbUs9ALlw78wuwCVDj1CU0Pay2jnBV4GPwfHvUUYkadgdZzO4CDfyY=

Teine: https://www.booking.com/hotel/th/flying-bird-mae-la-noi.html?dksc=2&aid=304142&label=postbooking_confemail

Infoks veel nii palju, et kui plaanite võtta rendika, siis võtke diisel ja automaat. Kuna teed on seal kurvilised, 35 kraadised mäkketõusud ja järsemadki veel. Parankat saab keerata korralikult. Ja kui ei taha iga kolme meetri tagant ise käiku vahetada, siis soovitan automaati. Meil on miskine Izusu kastikas, 3.0 liitrine mootor ja kogu tripi keskmiseks tuli 7.6L sajale. Ja kilomeetreid sai läbitud pea 800.

Ko Samui kohta ei oska öelda väga, mul puudub arvamus, kuigi ise hetkel siin. On siin kah ilusaid randu ja kohti mida vaadata. Eks see oleneb tõesti sellest, mida otsitakse ja soovitakse reisilt.

Kui miskit veel meelde tuleb, siis täiendan postitust, hetkel kõik.

Nii, natukene informatsiooni siis viisa pikendamisest. Sai täna käidud see kogu tee läbi ja polnud hullu midagi. Olenevalt päevast (esmaspäev ja reede) pidi olema rohkem rahvast. Soovitatakse minna siis teisipäev-neljapäev. Aga eks igaüks teab. Mina siis räägin omadest kogemustest Phuketis, Patong Beachil asuvast Immigratsiioni Ametist. Muude linnade osas ei oska sõna võtta.

Kaasa siis tuleks võtta :

Pass - passikoopia andmetest/sissesõidu templist/ja departure card'ist - Kui ei ole neid olemas, pole hullu, saab teha kohapeal. Kaks passipilti 4x6cm - Saab teha kah kohapeal, kui ei ole olemas. Departure Card KINDLASTI! - See klammerdatakse küll passi külge ilusti piiril, aga kontrollige enne minekut üle, et kõik olemas. 1900.- bahti.

Ja nendele, kes ei peatu hotellis, vaid kellegi juures, siis aadress on VÄGA oluline. Ei piisa ainult Phuketist või minu puhul siis Chalong Bay'st. Täpne aadress, muidu ei pikendata teie viisat. Vähemalt mul läks sedasi, aga õnneks sain aadressi mõne minutiga nii, et see asi oli korras.

Varuge aega ja kannatust. Minul läks kokku umbes tunnikene, aga olen kuulnud, et inimesed on oodanud kogu päeva. Kellaajad on 10:00-15:00 (kodulehel 8:30-12:00 ja 13:00-16:00, mis ei vasta tõele vähemalt tänaste kogemuste põjal). Minge aegsasti kohale. Tänase seisuga siis passis uus tempel, et võin viibida kuni 20'da märtsini riigis.

PS! Kuulsin poole kõrvaga, et kui Sul on "immigration visa", siis saad seda pikendada Patong Beachil. Kui aga "non-immigrant visa", siis pead selleks minema Phuket Towni. Mis nendel vahet on, ausalt öeldes ei tea. Võibolla mõni targem räägib.

PS! Kui koopiad ja pildid teete kohapeal, siis lisaks tuleb nende hind 220.- bahti.

Tervitustega Phuketist,

Marko.

Natukene googlet ja leidus selline video.

Leidsin internetiavarusest sellise artikli. Nagu ma sellest aru saan, siis pole enam vaja nö "visa runni" teha. Lähed migratsiooniametisse ja pikendad viisat. http://www.thaivisa.com/forum/topic/744440-longer-visa-exemption-extensions-begin-august-29-2014/

Ja teine : http://www.thaitravelblogs.com/2014/08/new-regulations-for-visa-extension-in-thailand/

Eks ma saan teile täpsemalt teada anda, kuidas asi kulges. Kuna ma võin olla ainult kuni 18'da veebruarini riigis, siis ootab mind sama teekond ees. Seega vaatan, kui hõlpsasti seda teha saab. Mul tagasielnnupiletid olemas 2'ks märtsiks.

Ja kohaliku prepaid kaardi jaoks tahavad nad passi, ilma selleta mulle ei antud. Kõige parem liikuda on metrooga. Ostad kaardi kassast ja saad sinna peale raha laadida aparaatides. Väga mugav viis liikuda ja suht odav ka. Lisainfot saab siit : http://dubaimetro.eu/dubai-metro-map