kopsupiltide ise saatmine

hommik,

kas kellelgi on kogemust ise oma röntgeniraporti/pildi saatmisega?
nimelt ma üritan viisat teha türgimaal elades ja siin tahab pa"dev arst saada 50euri saatmiskuludeks.
mina ei taha anda.
kysimus: kas peab saatma austraaliasse immigratsiooniameti aadressil v6i piisab kui viia kohalikku saatkonda?
eksma esmasba uurin ise edasi aga a"kki kellelgi juba kogemusi jagada...

Ma pakun, et see ise viimise/saatmise variant ei tööta. Kogu idee nende lepinguliste arstidega on ju selles, et tagada info veatu/häirimatu liikumine. Kui sa neid kopsupilte nädal otsa enda käes hoiad, siis kes garanteerib, et sa vahepeal pilte või nimesid ära ei vaheta vms. (Mitte et ma arvaks, et sa seda teeksid, aga ametnike loogika nii liigub). Nii et paraku ma arvan, et lõppkokkuvõttes pead ikkagi laskma sel röövel-arstil pilt ära saata. Või otsima mõne teise arsti, kes küsib vähem.
Muidu kopsupildid saadetakse minu teada lähimasse määratletud saatkonda. Eestis tehtud lähevad Berliini jne. Tean, et poolakatel lähevad Varssavisse.
Aga küsi saatkonnast, äkki Türgis käivad asjad teisiti.

on ise saatmise v6imalus olemas, sellele on vihje x-ray raporti esimesel lehel:
'However, if the doctor gives you the envelope containing the report please do not open the envelope. If envelopes or reports are tampered with you may be required to repeat tests at your own expense.'
pettuse vältimiseks antakse raport ja pilt pitseeritud (arsti allkirja ja templiga) ymbrikus.
aga ma ei suutnud kusagilt leida infi selle kohta kuhu täpselt selle saatma peab...

käisin täna korraks austraalias (kahjuks vaid saatkond ankaras)ja vähemalt minu kogemuse p6hjal v6in väita et r6ntgeni pildi ja raporti v6ib vabalt doktorilt ära v6tta (tema poolt pitseeritud pakendis) ja viia ise lähimasse austraalia immigratsiooniosakonda.
see tasub vaeva muidugi vaid juhul kui doktor saatmise eest palju raha tahab v6i asjaga väga kiire on ja ise viies 6nnestub aega v6ita.
mina v6itsin rahaliselt 50euri ja ilmselt ajaliselt ka m6ned päevad...