Kreeka, Ateena - omal käel reisimine (jaanuaris)

Kõik, kes on käinud Ateenas jaanuaris, palun jagage kogemusi ja muljeid.

Sõbranna tuli reisilt tagasi ja ei olnud eriti vaimustuses - palju hulkuvaid koeri ja kahtlaseid tüüpe ringi luuramas (ka narkomaane võib päevasel ajal kohata), hinnad kõrged (ka tavalises toidupoes). Kuna plaanisin minna tütrega kahekesi + koer, siis nüüd jäin mõtlema, kas Ateena on ikka turvaline koht, kuhu lapsega minna.

Kas jaanuari alguses on seal väga külm või mõnus kevadine ilm?

Jaanuari ilma kohta: http://m.accuweather.com/en/gr/athens/182536/january-weather/182536?monyr=1/1/2017 (saad eelmiseid aastaid ka vaadata). Ise olen käinud novembri alguses ja aprilli lõpus ja paras grillbroileri tunne oli.

Eks Ateenas ole kahtlasemaid rajoone ikka, aga meie Lasnagorodi ja Kopli tipu pärast ei saa ju tervet Tallinnat ohtlikuks pidada. Kesklinnas ja vanalinnas ei saa mitte midagi halba juhtuda, kui just pikanäpupoisse õrritama ei hakka. Õnneks kõik mis vähegi vaatamist väärt on kesklinnas koos ja ei olegi vaja äärelinna hulkuma minna. Hinnad jah tsipa kõrgemad (puuviljad välja arvatud), aga selle pärast reisi ära jätta küll ei maksa.

Ateena on minu lemmiklinn, piisavalt avar ja puhas ja vaadata palju. Kindlasti kindlasti jalutage ümber Akropolise ja Likavitou mäe otsa (kuigi nemad kutsuvad seda künkaks). Vältige Pedion Aeros parki ja Omonia väljakust lääne poole minnes vahetänavaid. Nautige!

1
0

Ma olin Ateenas 2014.a jaanuaris. Oli mõnusalt soe ja päikseline - koosolekute vahepeal võtsime kleidi väel päikest ja niisama linnas ringi liikudes piisas kergest jakist. Muidugi aastate lõikes võib ilm erinev olla, aga üldiselt oli tore ilm (ühel päeval küll paar tundi sadas). Ma olen Ateena kohta kuulnud erinevaid arvamusi enne, kui sinna läksin. Kuivõrd plaanisin jääda sinna pärast koosolekuid ka, siis uurisin tuttavatelt muljeid Ateena kohta. Päris paljud olid skeptilised, et selline kahtlane koht ja mul pole mõtet sinna kauemaks jääda. Otsustasin siiski jääda ja pean tunnistama, et mulle see linn täitsa meeldis. Käisin hiljem kevadel ka uuesti ning samuti jäin nädalavahetuseks. Mina ennast seal ohustatuna kordagi ei tundnud, kuigi liikusin ringi valdavalt üksinda, k.a. õhtuti õhtust sööma minnes, ning olin siis alla 30.a blond naisterahvas. Inimesed tundusid sõbralikud, midagi ohtlikku ei näinud. Hinnad minu meelest olid enam-vähem nagu Eestis, igal juhul odavamad kui Lääne-Euroopas. Peatusin küllaltki kesklinnas boutique hotellis, hinnaks 40 eur/öö. Ringi liikusin ainult jala. Toit on hea. Linn ise tõepoolest pole just puhtuse etalon, pigem selline Lõuna-Euroopa / Lähis-Ida-stiilis segadus. Nii et minule isiklikult meeldis. Ei saa öelda, et mu lemmiklinn ja kuivõrd olen seal peamisi vaatamisväärsusi ära näinud, siis niisama tagasi ei ole vaja minna - aga nt kui peaks vajadus tekkima, siis kindlasti pikendaksin viibimist ja kolaks niisama ringi, sööks head toitu ja lihtsalt oleks.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased