Kruiisid Venemaa jõgedel

Tere, kas kellelgi on kogemusi ja teab, kes selliseid kruiise korraldab , kas Eesti reisifirmade kaudu on neid võimalik tellida, aga sobib ka mõni viide Vene reisifirmade kohta.

Minu kogemus Venemaa kruiisidest piirdub päevase laevasõiduga mööda Moskva jõge, aga nõu saan ikka anda.
Venelaal on laevakruiiside valik päris lai. Enne otsima asumist võiks mõelda vastused kahele küsimusele:

  • kas kruiis peaks olema inglise- või venekeelne ning
  • kas tegemist peaks olema täispaketiga Eestist või sobib ka ise korraldamine.
    Lisaks muidugi kestus, sihtkohad jne.

Venemaa kruiisimajandus jaguneb laias laastus kaheks - välismaalastele suunatud, inglise/saksa/prantsuskeelsed kruiisid ning Vene siseturismi kruiisid. Esimesi neist pakub nt Estravel oma kruiisiportaali kaudu: http://cruisecentre.ee/kontakt, ent hinnaks tuleks arvutada alates 200€/pave.

Teine valik on tellida tuur otse kohapealt. Kui guugeldada речные круизы, siis leiab pakkujaid ridamisi, on nii laevafirmasid (https://www.mosturflot.ru, http://www.vbp.ru) kui reisibüroosid (nt https://vodohod.com/). Nende otsingumootoritest saab juba konkreetsemalt sobivaid piirkondi, aegu ja kestuseid otsida. Nt 6päevane kruiis Piiterist Moskvasse algaks ca 15.000 rublast (ca 250€): https://booking.mosturflot.ru/rivercruises/3754. Sadamad mõlemas linnas üsna kesklinna lähedal, bussi-rongi-lennukiga sinna ja tagasi.

Kolma võimalus on pöörduda mõnda vabalt valitud Eesti reisibüroosse, kirjeldada oma soovi ja nemad korraldavad programme koostamise.