Küsimus Tallinki kruiisi kohta

Tallinkil on N-L väljuvatel Tallinn-Stockholm kruiisidel vanusepiiranguks 21 a. Kui pingsalt nad kontollivad järelvaataja olemasolu? Plaanis oli minna sõbrannadega sellele kuriisile, kuid kaks meist on alles 20. Ja järelvaataja peab olema 30, kuid keegi meist pole nii vana. Ja kui reaalne oleks nt. siit foorumist või mujalt leida kedagi, kes oleks nõus olema meie nö. järelvaataja. Ses suhtes, et see inimene peaks täitma vaid järelvaataja ankeedi ära ja kõik.

Tegelikult keegi seda reaalselt ei kontrolli. Juhul kui just check in´i tehes see klienditeenindajale Teie vanus silma ei jää. Seetõttu soovitan teha check in´i iseteenindus automaatides. Seal ei küsi keegi kui vana Te olete :). Ise olen sama teed läinud kui seltskonnas on olnud nooremaid kui 21 ja pole probleeme olnud. Samas olen ka sadamas näinud seltskonda neiusid, kes meeleheitlikult endale järelvaatajat seal otsisid. Soovitasin neil samuti automaadist piletid võtta ja hiljem olid nad kõik laeval :).

See "täitma vaid järelvaataja ankeedi ja ongi kõik" pole lihtsalt niisama -- sellele ankeedile allkirja andmine tähendab ka seda, et
Hooldaja/järelevaataja vastutab alkoholiseaduse ja laeva sisekorraeeskirjade alaealistesse puutuvate punktide täitmise eest ning alaealise poolt laevakompaniile/hotellile/teistele reisijatele/endale põhjustatud kahjustuste eest.

Kallid noored, kas te ise oleksite nõus vastutama oma vara ja mainega võhivõõra inimese kõikide tegude eest? Kas te olete näiteks nõus hakkama suvalise tänaval vastutulnud inimese laenu käendajaks?
Alkoholiseaduse §67 ja §69 sätestavad näiteks, et alaealisele alkoholi tarbimise võimaldamise eest võib hooldajat trahvida kuni 300 trahviühikuga. Ei ole alust arvata, et kui "jamaks läheb", siis laevafirma sellele ankeedile läbi sõrmede vaatab...

Täiskasvanute maailmas tähendab allkiri mistahes ankeedil ka alati mingeid kohustusi allkirja andjale. Ning täie mõistuse juures olevad inimesed kaaluvad enne igat allkirja kainelt läbi kõik asjaolud, mis allkirja andmisega kaasnevad.

Mitte kunagi ei saa võhivõõraste inimeste juures eeldada, et ei juhtu kõige halvemat -- oma tuttavate ja sugulaste juures me enam-vähem teame, mida inimestest võib oodata, võhivõõraste juures ei tea.

Kõlab küll moraalitsevalt, kuid ärge oodake võhivõõrastelt teie eest vastutuse võtmist ja ärge ise kunagi tulevikus andke kergekäeliselt allkirju ega võtke kohustusi, mille tagajärgi te ei suuda ette näha.
Praegusel masu ajal on päris palju inimesi, kes maksavad hambad ristis oma sugulaste, tuttavate või ka (endiste) töökaaslaste võlgu -- kunagi sai lihtsalt kergekäeliselt "sõber" välja aidatud ja krediitkaardi või väikelaenu käendusele allkiri antud... Lihtsalt formaalsus ju pangatehingute juures...