Viimased kommentaarid

Einoh -- "siis kui oma jook kaasa võtta, kus seda külmas hoida saaks, annab kodust kaasa võtta vanni punni ja see seal ette panna, et dušši alus vett täis lasta?" -- mida kõike inimesed välja ei mõtle....

Kui kogu kruiisi eesmärk on vaid võimalikult palju ja odavalt alkoholi pruukida, siis kas lihtsam poleks seda kodus teha? 

Jah, video on tore ja vahvat infot sisaldav kuid kallid inimesed -- PALUN, PALUN hoidke telefoni filmides ALATI horisontaalasendis. Mõelge sellele, kuidas teil koduses elutoas televiisor asetseb ning kuidas kinos ekraan on -- need ei ole ju vertikaalselt.

Vertikaalse telefoniga videot salvestades jääb 3/4 kaadrist tühjaks ning vaatajale tunne justkui piiluks läbi lukuaugu või vaataks paokil ukse vahelt -- kogu aeg tahaks ust laiemalt lahti lükata ning "nurga taha" piiluda...

 • Reisitõrke kindlustus hakkab kehtima tavaliselt 3 päeva peale lepingu sõlmimist
 • Streik kuulub tavaliselt kindlustuslepingutes välistuste alla (st. kindlustus ei hüvita sellest tulenevaid lisakulusid)
 • Kindlustada ei saa asjaolude vastu, mis on lepingu sõlmimise hetkel teada
 • Kindlustusele teadlikult valeandmete esitamine (kindlustuskelmus) on karistatav Karistusseadustiku alusel

Teha pole suurt midagi, lepi olukorraga ja mõtle enesele välja "plaan B".


Soomes on lugematu hulk kämpinguid.

Lisaks lubab Soome igaüheõigus telkida ka n.ö. metsikult eeldusel, et sa kellegi õue ei tüki ja ümbrust ei reosta.
Seega telkimisvõimalusi Helsingi ümbruses on lõputult, keera lihtsalt teelt veidi kõrvale, leia autole sobiv peatuspaik ja pane telk püsti. 
"Ilusa koha" definitsiooni pead ise välja mõtlema.  

Nii huvi pärast:

Kui lend on Tallinnast, siis Tallinna lennujaama kodulehele vaatasid?
Lennujaama reisijainfosse helistasid (töötab 24h ööpäevas)?

Äkki sealt saab kiiremini ja täpsema vastuse kui inimeste arvamusi uurides ;-) ?

Henry, küsimusele "Kui sellises olekus minnakse reisile, kas kindlustus hüvitab pärast ravikulud?" ei ole kunagi mõtet otsida vastust foorumist, sellele täpse vastuse saamiseks tuleb läbi lugeda kindlustuse tingimused ja pöörduda otse kindlustusseltsi poole. Meditsiiniabi kindlustus enamasti ei hüvita enne reisi olnud füüsilistest vigastustest tekkinud kulusid. Aga veelkord -- sel teemal tuleb suhelda kindlustusega.


Samas ukse vahele jäänud näpust ja küüne mahatulekust -- olen samuti väga seda meelt, et kui "ülihoolitsevad" vanemad seda pidevalt meelde ei tuleta, siis laps ise unustab selle hiljemalt järgmiseks hommikuks. Kui seal ka oli väike haav, siis nädalaga on see kindlasti paranenud ning ei tohiks olla miskit põhjust seda veel siduda või vee eest kaitsta. Uue küüne kasvamine võtab küll veidi aega kuid see nüüd küll kuidagi normaalselt elu ei sega. Sinikad, marrastused, noaga näppu lõikamised, mahatulnud küüned ja ka väiksemad luumurrud lihtsalt kuuluvad normaalse lapsepõlve juurde, nii kohutav kui see ka noortele lapsevanematele esialgu ei näi. 
Ühesõnaga -- Liisu226 -- vähem paanikat, elu läheb edasi. Mõned kommentaarid eespool võivad küll karmilt kõlada kuid neil on täiesti õigus, ühel hetkel saad sellest ka ise aru. 

 • Loomaaed ja pandad + ööloomaaed
 • Gardens by the Bay
 • Rafflesi hotell ja ümbrus
Meie muljed siinSödertälje, Nyköping...

Kindlasti on teel veel asulaid, kus pood olemas.
Rootsi on päris tiheda asustusega riik, eriti Stockholmist lõunas. 

Sama kasutaja on teinud sama küsimusega postituse  2 kuud varem -- https://trip.ee/foorum/uldfoorum/bali-24-04-03-05

Ilmselt oleks võimalikel vastajatel lihtsam, kui annaksid teada, vanad su lapsed on. Sa ise kindlasti tead aga teised paraku mitte :-)

2, 12 ja 22 aastastel on mõnevõrra erinevad eelistused...

Kas see probleem on vaid siis kui kasutad mobiilset datat või ka siis kui internetis läbi wifi oled?

Entu1151 ja Benben -- abistamine ja teadmiste jagamine on väga positiivne ja selle foorumi eesmärk kuid kahetsuväärselt tihti satub silma alla sisult päris asjalikke teemaarendusi, mida peab vähemalt kolm korda üle lugema, et kirjutatust vähegi aru saada. Austame palun teisi foorumi kasutajaid ja teeme neile infost arusaamise lihtsamaks, vastasel korral pole sellest infost ju abi.


Üks asi on grammatika aga elementaarsete põhimõtete -- lause algab suure tähega, linnade ja riikide nimed kirjutatakse suure tähega, sõnade vahel on tühik ning see tühik on kirjavahemärkide nagu punkt või koma järel  -- meelespidamine ei ole nii võimatu kui inimene vähegi kirjaoskuse omandanud on. 
Selles osas olen ma neandertaaliga ühel meelel -- mingigi austus eelkõige iseenda vastu peaks igal inimesel olema. 

Mobiil-ID puhul toimub infovahetus üle SMS-i, seega kui SMS saatmine ja vastuvõtmine õnnestub, siis Mobiil-ID toimib. Probleemid võivad esineda vaid siis kui miskil põhjusel SMS saatmisel viited väga pikaks lähevad.

Smart ID toimib üle interneti, seega kui telefonis internetiühendus olemas, on, Smart-ID toimib.
Igaks juhuks ka see, et Mobiil-ID on seotud su telefonis oleva SIM kaardiga mitte telefoniga, seega kui kasutad oma pärisnumbri asemel mõnda kohalikku SIM kaarti, siis Mobiil-ID ei toimi. Smart-ID on telefonis olev äpp, seetõttu on sel ükskõik kustkaudu internet telefoni jõuab -- kodusest või kohalikust mobiilivõrgust,  wifist jne.

Lihtsalt ääremärkusena: 

valides küsimusele "Kui tihti valite välismaale minekuks pakettreisi?" vastuseks "Ei vali mitte kunagi" ei ole sisuliselt ju küsimustikku võimalik edasi täita.

Kui ma ei vali kunagi pakettreisi, siis on võimatu ausalt vastata järgnevale küsimusele "Mis ajal eelistate kasutada pakettreise?"

Veikos, milleks elada oma elu nii keeruliseks? Selle asemel, et saata e-kirju erinevatele välisesindustele saada parem e-kiri Politsei- ja Piirivalveametile ning taotle enesele uus pass. Seda on sul nii kui nii peatselt vaja.

Tingimused välismaalaste riiki sisenemisele ja dokumentidele kehtestab iga riik ise ega pea seda kellelegi põhjendama. Seega vaevalt sa Eesti Kairo Suursaatkonnast palju täpsema vastuse saad kui Välisministeeriumi kodulehelt. Eesti saatkonnad välismaal tegelevad konsulaarküsimustes välismaalaste reisimisega Eestisse, mitte vastupidi. Egiptusse reisimise osas tuleks ühendust võtta lähima Egiptuse välisesindusega.
Ning lõppude lõpuks ka viisa või mistahes riikidevaheline viisavabaduse kokkulepe ei garanteeri kunagi välismaalasele piiri ületamist -- lõplik otsus tehakse igal pool ja alati sel hetkel kui piirivalvurile oma dokumendi esitad.

Ameerika on maailmajagu Maa läänepoolkeral. Pindala 42 549 000 ruutkilomeetrit (~8% Maa pindalast ja ~28% maismaa pindalast), ulatus põhjast lõunasse üle 14 000 km. Esindatud on kõik kliimavöötmed. Rahvaarv üle 1 000 000 000 kuid väga ebaühtlaselt jaotunud. Suurima kõnelejate arvuga keel on hispaania.
Ameerika territoorimil asub 35 iseseisvat riiki ja mitmed Taani, Prantsusmaa, Suurbritannia ning Hollandi koosseisu kuuluvad territooriumid.

Suur-Ameerika ja Väike-Ameerika on tänavad Tallinna kesklinnas.

Loodetavasti on ülaltoodu piisav info reisiplaanide tegemisel.

Siretkr, väga lihtne, siinsamas Tripis läbikäidud teema.

Eeldades, et maandus Sabihas, siis sealt saab lennujaama bussiga otse Taksimi väljaku kanti.

Sealt Sultanahmeti (Hagia Sofia, Topkapi palee, Suur turg, Sinine mošee jt. Istanbuli tuntud vaatamisväärtused) võid osaliselt jalutada, Istikali tänaval ajaloolise trammiga sõita jne.

Jaanusm -- USA-s ei ole tavamõistes transiiti. ESTA reisiluba või viisa peab sul olema alati, ka siis kui paari tunni pärast järgmise lennukiga samast lennujaamast minema lendad.
USA Tallinna saatkonna veebileht:
Kas VVPs osalevate riikide kodanikel on vaja ESTA reisiluba, kui nad on USAs ainult läbisõidul?

 • Jah, on küll. Kui reisijal on kavas USAst ainult läbi sõita, peab ESTA taotlusele kirjutama „In Transit” (läbisõidul) ja pealkirja „Address While in The United States” (aadress USAs) alla oma lõpliku sihtkoha.

Ago7 -- ei ole õige, et keegi ei nõua.
Viisavabadusprogrammi tingimused nõuavad üheselt.
USA Tallinna saatkonna kodulehel on selges eesti keeles kirjas, et viisavabadusprogrammi raames võivad reisida isikud:

 • ...
 • kellel on kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet, edasisõidu sihtkohaks ei tohi olla Kanada, Mehhiko ega Kariibi mere saared;
 • ...

See, et Sinult või Sinu tuttavatelt ei ole pileteid küsitud, ei tähenda veel seda, et ei võidaks küsida. Sinu piiriületuse ja sellele eelneva kontrolli põhjalikkuse otsustab Sind kontrolliv ametnik (see muuseas on igal pool maailmas, kaas arvatud Eestis nii). Ja kui sul ei ole vajalikke pileteid, on väikseim võimalik jama sama lennuga tagasi lendamine ja USA-sse sisenemise keeld pikkadeks aastateks.
Samas on väga tõenäoline variant see, et kuna USA kontrollib ja rikkumiste korral ka tõsiselt karistab lennufirmasid, on kõik su piletiandmed juba praktiliselt ostmise hetkest USA valitsusel olemas ning neid pole lihtsalt vaja uuesti kontrollida.

Jaanusm, mina saan küll aru kuidas see võimalik on -- selle tegevuse nimi on turundus. Autorent on äri nagu iga teine ja selle eesmärk on kasumi teenimine mitte sulle odava sõiduvahendi võimaldamine.
Kui suur osa kliente vaatab esmalt ja ainult hinda ja mitte seda, mida selle hinna eest pakutakse, siis on vaja meepott (odavad hinnad) välja panna ja loota, et kärbsed (st. kliendid) sinna kinni jäävad. Kui jäävad (st. juba broneeringu ära teinud on ja leti taga võtmeid ootavad), siis on oluliselt lihtsam neile "lisamüüki" teha igasuguste lisade näol, mis on auto kasutamiseks tegelikult hädavajalikud aga mis esmases hinnasõnumis osavalt maha vaikiti. Kärbes (st. klient) sipleb (st. kirub) aga mis seal ikka enam parata -- lahti pääsevad vähesed, kas siis oma laiskuse või ka hetkealternatiivide puudumise tõttu.
Püsiv kliendisuhe ei ole selliste pakkumiste juures oluline, autorendi jaoks väärtuslikud püsikliendid kasutavad tavaliselt mõne suure ülemaailmse keti teenuseid ning sealgi kehtivad püsiklientidele teistsugused tingimused ja hinnad.
Ja ka suured ülemaailmsed ketid pole sellisest "lisamüügist" priid -- oled sa mõelnud, miks väikese vähese lisavarustusega rendiauto nigelate tingimustega kahenädalane kasko maksab teinekord sama palju kui kodus paljude lisadega keskklassi pereauto väga heade tingimustega aastane kasko? Riskide vahe ei ole ju mitmekümnekordne...
Ja miks mõnikord tundub, et GPS navigaatori või lapsetooli rentimise asemel oleks odavam samaväärne poest osta?

Sassolen -- et faktides täpne olla: HSBC = Hongkong and Shanghai Banking Corporation.
Brittide poolt 1865 Kagu Aasias asutatud täna üle maailma tegutsev pangandushiid. Kontserni peakontor asub küll alates 1991. aastast Londonis kuid Euroopa pank on ta umbes samavõrra kui Swedbank on Eesti pank ;-)

Laura, nii sisuka ja sügavamõttelise vabanduse võtan ma kindlasti vastu.
Ja ega mul tegelikult polegi soovi väidelda anonüümse isikuga, kelle profiilipiltki suvaliselt netilehelt võetud on...

Laura, nii kummaline kui see ka esmapilgul ei tundu, kuulutad sa siin just seda ideoloogiat, mida ise väidad end mitte austavat.
Sinu seisukoht ... Käin ka edaspidi rõõmsalt islami maades ilma kohalikke vähimalgi määral austamata ... on üsnagi sarnane nendesamade ajupestud islamistide seisukohaga, et kõik inimesed peavad šaria seadusi jälgima või muidu pole nad inimesed ja seetõttu võib neid valimatult Allahi rõõmuks maha nottida .
Jõuludeks ja uueks aastaks soovin Sulle head maailma, sealhulgas ka erinevate kultuuride ja rahvaste avastamist. Ning maailmaavastamisele võta kaasa 4. sajandi Milano piiskopi Ambrosiuse õpetus Si fueris Romae, Romano vivito more; si fueris alibi, vivito sicut ibi.