Viimased kommentaarid

Rega1827 -- Su väidetel võib tõetera küljes olla aga anna andeks, Su postitus on justkui õpikunäide sellest, kuidas igasugused kuulujutud alguse saavad -- üks tundmatu taustaga pisiportaal avaldab autorita uudise, kus tsiteeritakse vabas võtmes Briti tabloidi artiklit selle kohta, mida üks ametiisik justkui oleks öelnud toetudes justkui teada olevatele avalikele allikatele mille algupära justkui ei taheta avalikustada.  Edasi korjatakse see pisiportaali uudis üles ja viidatakse sellele kui tõestavale faktile ning lumepall lähebki veerema. 

Trip.ee on reisifoorum, jääme siin reisimise juurde ja katsume vältida  "lumepallide veeremapanemist"...

Meditsiin ja bioloogia (laiemalt kogu loodus) on nii keeruline, et puhta talupojatarkusega ilma taustateadmisi omamata on väga lihtne ka üksikutest tõestest faktidest täiesti valesid järeldusi teha -- a la "maakera ei saa olla ümmargune kuna mu saunataguse tiigi pind on ju täiesti tasane". Jätame järelduste tegemise ning ka riskide ja ohtude hindamise inimestele, kel on tõestatult piisavalt eelteadmisi faktide seostamiseks ning enne millegi tsiteerimist vaatame, kust info pärit on.

Arvatavasti korraldajad teavad kõige paremini -- Pokljuka MM kodulehelt leiad vast täpseima info. IBU kalendris on võistlus hetkel veel olemas. Samas see on tänane info, mis juhtub kuu aja pärast, ei oska keegi kindlalt öelda.

Sloveeniasse pääsemine ja seal ringi liikumine on omaette teema.
Mina panustaks sel aastal pigem telekale.

dim, Sa ilmselt ei ole ise suusatataja. 

Eesti ja lähiümbruse (Soome ja Skandinaavia) suusamägesid ei saa ühestki otsast võrrelda. Rääkimata võrdlusest Tatrate ja Alpidega. Kuutsekas ja Munakas on parajad kohad, kus talve alguses suusad "tolmust puhtaks sõita" ja algajatel oskused meelde tuletada. Ning talvel-kevadel vahest aega viitmas ja lumist ilma nautimas käia. 5 päevast suusapuhkust seal ei kujutaks ette. 

Tavaastatel sõidetakse suurematele mägedele igal juhul ja sõidetakse ka tänavu kohe, kui piirid jälle reisimiseks lahti lähevad. 

Lõuna - Eesti kahe pisikese suusamäe mahutavus ei ole lõputu, pigem vägagi piiratud. Kuna sügis oli soe, siis on avatud veel vähesed rajad -- looduslikku lund pole eriti sadanud, kunstlume tootmiseks sobivaid külmakraade pole ka veel ülemäära palju olnud. Ja mis veel oluline -- põhjaeestlaste üks tõmbekohti Kiviõli seikluspark asub ca 10 km "vales maakonnas" -- Ida-Virumaal on koroona tõttu kõik avalikud üritused keelatud -- ning seetõttu on ka Tallinnast ja Harjumaalt paljud läinud Lõuna Eestisse pikka jõulunädalalõppu ja uusaastat veetma. 

Summana kohtusid Kuutsekal massid -- üks alternatiiv oleks olnud panna suusakeskused kinni, et vältida inimeste kogunemist. Ametniku seisukohast väga JOKK lahendus -- inimesed ei kogune enam ei liftisabas ega piletisabas ega ka parklas. Samas kohalikud inimesed (ka majutajad ja toitlustajad) jäävad sissetulekuta, suusakeskused, mis elasid vaevu üle eelmise lumetu talve, satuvad veel suuremasse raskusesse. 

Keskuse omanikud leidsid teise tee -- piirati piletite müüki. Selleks, et kõik kohaletulnud saaksid vähekegi sõita, müüdi vahepeal vaid 3 tunni pileteid. Selleks , et inimesed ei ostaks ühe päevapileti asemel kolme 3 tunni piletit, tõsteti pileti hinda. Süüdistada Eestis spordikeskuste (eriti talispordikeskuste) omanikke liigses ahnuses on nonsenss. 

Suusamägi ei ole Saku Originaal, et lähed ostad kodupoe asemel 100 km eemalt kui seal euro võrra odavam on...

Ka murdmaasuusatamine pole hetkel tõsine alternatiiv -- Otepää kunstlumerada on samuti ülerahvastatud, looduslikku lund veel vähevõitu.

Ja ka Kuutseka piletid ja hinnad liiguvad tagasi normaalsuse poole.

Donald jt. 

peale langevarjuga sujuvat maandumist on hea väita, et kõrgelt kukkumine pole üldse ohtlik ja langevari oli seejuures üks ebamugav  lisakoormus -- justkui "unustades" asjaolu, et pehme maandumine sai teoks ainult tänu langevarjule...

Ja kõik teie, kes te räägite protsentidest -- mis annab teile aluse arvata, et te ise ühel hetkel selle "tühise" hulga surijate või raskelt haigestujate sekka ei satu? Või et sinna ei satu keegi teie lähedastest? Kas te siis arvaksite ka, et tühja sest, ülejäänud 98% inimestest elavad ju edasi?

Tõdemus, et arstid ei tea midagi ega tee midagi on sama vana kui meditsiin, moodsal ajal on lisandunud vaba võimalus pidada kõike enda jaoks arusaamatut ka valitsuste, farmaatsiafirmade, reptiilide, ..., ...., ...., ...., ...., ja ... vandenõuks (punktiiri võib asendada ilma lause mõtet muutmata oma lemmikväljenditega). Ning need vandenõulased on ka kinni maksnud nii teadlased kui meedia, et tegelik tõde "rahvani" ei leviks.

Sõna- ja arvamusvabadus on demokraatia üks vaieldamatu nurgakivi. Tänapäeva vaba ühiskond annab lisaks igaühele õiguse pidada iseend tingimusteta maailma olulisimaks, targimaks ja ilusamaiks inimeseks. Samaväärselt on õigus olla rumal tänapäeval üks võõrandamatu inimõigus. Kui paradoksaalsel kombel need kolm õigust ühes inimeses kokku saavad siis tulemus on korraga nii naljakas kui kurb. Naljakas, kuna selline kooslus sünnitab pööraseid mõtteavaldusi ja kurb kuna neid sellelaadseid pööraseid mõtteavaldusi on kohutavalt palju.

Häid jõule ja õnnelikku ning reisiderohket uut aastat. Oleme terved, hoolime peale iseenda ka teistest ning peame ühtlasi meeles, et trip.ee on eeskätt reisifoorum, kus räägitakse reisimisest.

VäikeLotti ja Ve1ks, kus siin teemas nüüd trollimine on?

Fakt on see, et Ungari valitsus otsustas alates 1.09 piirid sulgeda. Mõni trip.ee lugeja pidas seda mõistlikuks ja arvas, et ka Eesti võiks sellest eeskuju võtta. 

Mis selles arvamuses kui sellises halba on? Kui mõni arvamus on vastukarva, siis ei pruugi olla kohe tegemist trollimisega vaid lihtsalt erineva arvamusega -- inimestel ongi asjadest erinevad arvamused ja arusaamad, see on normaalne ja igapäevane reaalne elu, mida juba vanad kreeklased demokraatiaks hakkasid kutsuma. 

Selleks, et asi ei läheks lahmimiseks, palusin ma Eesti sulgemist pooldavatel kasutajatel esitada ratsionaalseid argumente sellise arvamuse toetuseks -- bdsm seda omalt poolt tegi. Kas tegemist on ratsionaalsete ja mõistlike argumentidega, on igaühe enese otsustada. Kui nendega nõus ei ole, on võimalik alati sisuliselt vastu väita, mida eelnevalt ka tehti. Samas kui vastuväide piirdub vaid tõdemusega, et "minust erineva arvamusega isik on [tr/l]oll", siis on see argumentum ad hominem vaidlus, kus pada sõimab katelt...

Tunnistan siinkohas, et mul on õigus ja võimalus kõiki postitusi nii korrigeerida kui kustutada ja ma olen seda võimalust ka korduvalt kasutanud kui näen, et algab selline halvas mõttes isiklik ärapanemine ja sisutute hüüdlausete loopimine. 

Ma olen kahe käega nõus, et trip.ee on reisifoorum ja siin räägitakse reisimisest -- oma lemmiklooma, lemmiktoitu, lemmikerakonda  ja lemmikmaailmavaadet võivad kõik kiita kusagil mujal. Ning kaaskodanikele verbaalselt pasunasse anda võib ka kusagil mujal kuigi minuarust targem on see tegemata jätta. Aga me elame praegu ajas ja maailmas, kus reaalne reisimine on pärsitud ning erinevate sihtkohtade üle arutamise ning reisimuljete jagamise asemel oleme sunnitud arutama reisipiirangute ning laiemalt võttes reisimise tuleviku üle. 

Lõpetuseks -- see teema on siin sellest, kas Ungari (ja laiemalt võttes mistahes Euroopa riigi) soov sulgeda piirid on ka Eesti jaoks lahendus või mitte. Argumenteeritud postitused on teretulnud, teemaga mitte haakuvad saavad varem või hiljem kustutatud. 

Kui keegi soovib algatatda arutelu trip.ee sisu üle, siis palun looge uus teema selle kohta.

bdsm ja sigala, kas te suudate paari ratsionaalse argumendi ja fakti abil selgitada, miks ja kuidas Eesti piiride sulgemine Eestile kasulik olla võiks?

Ning kas seda seda eeskuju peaksid järgima ka Eesti naabrid Läti ja Soome?

Selles vestluses on minuarust kaduma läinud peamine -- probleem ei ole ning karta ei tule mitte kontrollimist, politseid, naabreid jne. vaid viirust ja selle (tahtmatut) levitamist sugulaste, sõprade ja tuttavate seas.

Viirus paraku pole kuhugi kadunud, seega pole reaalsuses eriti muid võimalusi kui pidevalt ja järelejätmatult rõhuda inimeste südametunnistusele ja vastutustundlikkusele. Me võime alati vaielda, kas miski 15, 16 või 17 haigusjuhtu on just õige statistiline piir eneseisolatsiooni jäämiseks -- kusagil peab see olema. Samuti kas just 2 m distantsi, pidev käte desinfitseerimine või maski kandmine päästab maailma viirusest on küsitav kuid võtkem seda kui meeldetuletust, et me ise ei unustaks vajadust viiruse levikule mõelda ja teha omalt poolt midagigi, et selle levikut vähendada. 

Alati jääb nii neid, kel soov ja tahtmine kõiki asju täpselt reglementeerida, rangelt kontrollida ja eksijaid karistada ning ka neid, kel infantiilne ja süüdimatult loll vajadus kõikidele reeglitele sõna otseses mõttes sülitada -- aga normaalsed inimesed, kes normaalses vabas ühiskonnas moodustavad loodetavasti valdava enamuse, ei saa oma tegemisi selliste äärmuste järgi sättima hakata. See on ka lootusetu, kontrollifriikide jaoks on alati kontrolli vähe ning lollpäid ei peata ükski reegel, sest nad enamasti ei vaevu neid lugemagi.

isaaciga nõus -- palun kirjuta, milles probleem oli.

Ühele allar112 küsimusele oskan aga vastata küll -- kui teete valikut näiteks 3-4 kindlustaja vahel, kas siis loete igaühe puhul läbi 20+ lk peenes kirjas teksti  -- jah, just seda on vaja valiku tegemisel teha ja selle alusel otsus langetada. Lepingute hinda on mõttetu võrrelda kui ei tee endale selgeks, mis kindlustuse sisu on. Kindlustusleping on leping kahe osapoole vahel ja osapooled lähtuvad ainult sellest konkreetsest lepingust, mingeid elementaarseid asju  ei ole olemas.  

Mis iseenesest antud juhul ei tähenda seda, et BTA ei võiks üritada lepingut enesele kasulikus suunas painutada -- aga seda me siin ei tea praegu.

834arr -- miks ja kuidas peaks Poola muutumine "punaseks" Eestis kuidagi mõjutama Poola ja Leedu vahelist piirikontrolli? Leedukate jaoks on Poola täna täiesti turvaline reisisihtkoht ja ka vastupidi. 
Ja nüüd täiesti tõsiselt konkreetne küsimus seda eneseisolatsiooni lehte haldavale  Eesti Vabariigi Välisministeeriumile -- kui ma sisenen autoga alates 22.06 Poolast Leetu ja viibin seejärel veel 5 päeva Leedus, siis kas ma pean Eestisse jõudes eneseisolatsiooni jääma või ei? Ja kui pean, siis kas 14 või 9 päevaks?

Tundub, et selles piiride avamise ja reisinõuete infotulvas valitseb üleüldine kaos ja segadus - vaevalt leidub täna inimest või asutust, kes üheselt kõiki neid reegleid mõista ja seletada suudab. 

Siinkohal viskaks paar (virtuaalset) kivikest Eesti Vabariigi Välisministeeriumi ja lähiriikides asuvate saatkondade suunas:

* hea Eesti Vabariigi Saatkond Viinis -- Välisministeeriumi poolt hallatav Reisi Targalt infoleht (enamustel juhtudel tänuväärselt asjakohane) jagab Slovakkia kohta senini teie infolehte kuupäevaga  11.05.2020. Ajaloolastele kindlasti huvitav uurimisobjekt aga hetkeseisu kajastamise koha pealt samaväärne Läti Hendriku Liivimaa kroonikaga...

Positiivse poolena võib märkida, et Viini saatkonna lehelt leiab peale mõningast otsimist ka ajakohasema viiteid

* hea Eesti Vabariigi Saatkond Prahas -- on tore teada, et te mainite oma kodulehel peauudisena Sassnitzist Riiga suunduvat Tallinki laeva kuid see laev väljus juba 3 kuud tagasi. Jaanipäeval 2020 ei ole see enam uudis ja te võiksite vähemalt proovida n.ö. kohaliku vaatena ja maakeeles lahti seletada praeguste Tšehhi reisipiirangute sisu, eriti selle osa, mis puudutab ühe Poola piirkonna (Sileesia) ohtlikuks tsooniks kuulutamist. Et kui seadusetruu Eesti kodanik sõidab Varssavist Tšehhi poole piki A1 maanteed, kas ta siis peab Tšehhi piiri ületamise järel teste tegema ja garantiini jääma või ei pea. Ja mis saab siis kui Sileesiast A4 maanteed pidi idast läände läbi sõita ja Tšehhi siseneda veidi lääne poolt maantee nr 8 (E67) kaudu?

* hea Eesti Vabariigi Suursaatkond Varssavis -- teie viimane uudis reisimise kohta on juba 2 nädalat vana (06.06.2020) ja selle erinevad lõigud on üksteisega loogilises vastuolus -- 1. lõik ütleb, et Poola piirid on alates 13.06 avatud kõikide Euroopa Liidu riikidega ja 5. lõik ütleb, et transiit on lubatud vaid alalisse elukohta suundumiseks jne. jne. jne.

Kokkuvõttes: Eesti Vabariigi kodanikuna on siin minuarust paslik tsiteerida Eesti Vabariigi Välisministeeriumi tegevuse üht peamist eesmärki, mis kohe ministeeriumi veebi avalehel kirjas: "Heaolu kasv Eestis ning eestlaskonna huvide kaitse võõrsil" -- levitage palun õiget ja ajakohast infot arusaadavas keeles ja üheselt mõistetavas vormis, mitte ärge kopeerige vaid kohati vastuolulisi pressiteateid. Ja kui naaberriikide nõuded on erinevad, siis palun seletage selliste erinevuste mõju lahti -- ei ole vast palju tahetud asutuselt, mille tegevuse üks eesmärk on Eesti esindamine Euroopa Liidus ja Euroopa Liidu tutvustamine Eestis. On suurepärane võimalus näidata, et Euroopa Liit ei ole ainult miski Brüsseli koridoride bürokraatia ja käsulauad, poliitikute ilukõned ja -pildid sinilipu ning välismaiste lennukite taustal vaid liikmesriikide reaalne koostöö igapäevastes pisiasjades. 

Lõpetuseks -- kuna vähemalt hetkel on ainus reaalne võimalus autoga Kesk-Euroopasse jõudmiseks Poola läbimine (Rootsi ja Eesti vahel laevaliiklus pea-aegu puudub ning Rootsi pinnal jala maha panemine muudab kõik isikud teistes riikides paariateks, keda vältida tuleb) siis peab arvestama võimalike ja võimatute seikluste ja ootmatustega nii reisile minnes kui tagasi tulles. Ehk siis planeerimine rohkem kui paar päev ette on sama hea kui järgmise Eesti talve keskmise lumikatte paksuse ennustamine.

TiiuR -- piirangutest:
Alates 15.06 võivad Eesti kodanikud ja residendid Tšehhi Vabariiki siseneda ilma kohustuseta reisi eesmärki põhjendada ja karantiinis viibida

Info allikas: Eesti VM Reisi Targalt veebileht.

uuuuuuu -- ma olen nõus, et taju on tihti väär ja oma silm on kuningas aga millist edetabelit sa vaatad ja mida need numbrid selles Sinu poolt toodud näites tähendavad?
Ilma tausta teadmata on see vaid rida numbreid ja riikide nimesid, ei midagi muud.

VäikeLotti -- jah tõesti, mu kindlustuskogemused on seni vaid enamasti teoreetilised. Olen õnneks  kindlustusele maksnud kindlasti oluliselt rohkem raha kui sealt hüvitistena tagasi saanud. Aga see teeb mulle vaid head meelt ja ma sülitan nüüd kolm korda üle vasaku õla, et see nii jääkski.

Rääkides reisitõrkekindlustusest siis ma vaatasin enne oma arvamuse kirjutamist üle üsna mitme Eesti kindlustusseltsi tingimused millega mul kokkupuudet varasemalt on olnud -- ei Swedil ega Ifil ei kuulu reisiga seotud teenuse osutaja maksejõuetuse tõttu reisi ärajäämine kindlustuskaitse alla. Salva ja Seesam lubavad osta juurde laiendatud kindlustuskaitse, mis katab reisiteenuse osutaja streigi ja maksejõuetuse kuid mõlemad välistavad samas kindlustuskaitse reisikorraldaja (Salva ka reisibüroo) pankroti korral. Samas kuna ma ise enamasti reisikorraldaja teenuseid ei kasuta, siis see punkt pole mulle huvi pakkunud.

Nii mina kui mõned teisedki trip.ee lugejad on Sulle tänulikud kui viitad mõnele konkreetsele "vähegi mõistlikule kindlustusfirmale", kelle kindlustuspoliis katab ka reisikorraldaja pankroti..

VäikeLotti -- minuarust su märkus on veidi ebakohane. Reisikindlustuse ostmine on alati mõistlik ja vajalik aga reisikorraldaja maksejõuetuse või pankroti puhul pole reisitõrke kindlustusest tihti abi kuna tegemist ei ole enamasti kindlustusjuhtumiga.

Kaduja -- ma olen loll ja lammas ning ei saa seetõttu päris hästi aru, kas sa üritad siin midagi reisimiste- ja sündmustevaesel ajal provotseerida (popilt ja noortepäraselt trollida) või näedki sa silmapiiril häda tõusmas ning kodusõda süttimas. 

Kui sa üritad provotseerida, mine palun mujale, trip.ee-s räägitakse reisimisest, üksteisele mis iganes põhjustel ja teemadel lameda ärapanemise kohti on internetis lademes, vali vaid sobiv ja anna minna. Aga säästa palun seda foorumit ja selle lugejaid.

Ringvaate video siin: https://etv.err.ee/1078150/ringvaade

(kohe alguses, alates ~2. minutist)

Selline "Kuresaare SPA on kallim kui Egiptus kõik hinnas" lihtne matemaatiline võrdlus on ahvatlev kuid enamasti sisutu.

Siin eespool juba mainiti, et hind on just selline, mille eest kliente on võimalik leida. Müüja jaoks võiks alati olla hind kõrgem ja ostja jaoks madalam -- see on vana tõde. Samas ostjal on alati võimalik oma rahakotiga hääletada ja Kuressaare asemel Sharm-el-Sheikhi sõita.

Lisaks tasub tähele panna, et Eestis on kulud kindlasti suuremad kui Egiptuses -- alates juba sellest, et ~9 kuud aastas on vaja päris palju raha kulutada hoonete kütmisele ning meie kliimasse sobiva hoone ehitamine ise on samuti oluliselt kallim kui lõunamaades.

Mehisk -- "sarnaste tingimustega majutuse hind peaks sarnasem oleme sõltumata majutusasutuse asukohast" -- see on küll huvitav ja üsna omapärane seisukohavõtt. 

Et siis näiteks ~15m2 puhkemaja koos WC ja dušiga peaks maksma enam-vähem sama palju nii Hiiumaal Kassaris kadakate vahel kui Harjumaal Patika  taga võsas? (kohanimed vaid näitena).

btw, mul on hotellide ja puhkemajadega vaid kliendisuhe, st. ma ei oma ega saa tulu ühestki majutusasutusest.

improved, kui Sa autoga Tallinnast näiteks Otepääle sõidad, siis teed Paides ja Tartus vaheööbimised või? ;-)

Viktor54, puhkusereisil ei käida ju kilomeetreid ning minuteid kokku hoidmas vaid puhkamas ;-)

Tegelik vastus on see, et elus peab olema vaheldust -- kaks suve tagasi sai tehtud tiir Lõuna-Poolas ning Slovakkias ümber Kõrg-Tatrate ning tagasiteel "põigatud" ka Prahasse, eelmise aasta Dolomiitide reisil sai väisatud nii Bratislavat, Viini kui Brnod. Selle aasta plaanis on (vähemalt esialgu) minna läbi Poola kuid Tiroolidest tagasi tulles on laual ka midagi valikust Saltzburg, München, Nürnberg, Karlovy-Vary ning kindlasti põgus põige Berliini. Ja sealt edasi on kaarti vaadates üsna loogiline lasta osa maad ka laevakaptenil sõita sel ajal kui ise mõnusalt kajutis ööund magad.

Dolomiidid on aga ägedad -- nostalgia mõttes üks klõps Biz Boe nõlvalt Arabba ja Marmolada suunas

Suveplaan juuliks on Austria Alpid (järjena eelmise suve Dolomiitidele).

Hetkel veel ei muretse, kuni jaanipäevani on maksimaalne võimalik rahaline kaotus ~180€ Świnoujście-Ystad liini laevapilet. 

Ühesõnaga -- elame, näeme. Kui Alpidesse ei pääse, eks siis piirdume Munamäe ja Vooremäega ;-)

2004 suvi, Ida-Virumaa. Miski HP digiseebikas oli. 2006 suvisel Euroopa reisil algas minu jaoks digipeegli ajastu.

Pildistamisega on tänapäeval lihtne üle pingutada -- reisi lõpus on enamasti mälukaardil paartuhat pilti ... enamuses mitte millestki...

Üks "hetk-peatu" klõps, mille tegemist ma ei mäleta ja mille alles tükk aega hiljem pilte üle vaadates avastasin -- Mostar, 2008

Päike12, mina olin toona skeptiline. Tänaseks on olukord kindlasti teistsugune, kui ma toona eeldasin. Aga mul ei ole miskit kavatsust tuhka või mida iganes kuhugi riputama hakata. 24.01 (kaks kuud tagasi) avaldasime me kõik oma arvamust nende teadmiste ja kogemuste baasil, mis meil oli kaks kuud tagasi. Seda ei tasu ära unustada.

Täna teame, et osadel meist oli rohkem õigus ja teistel natuke vähem -- täpselt nii, nagu alati. Aga ma olen läbi elu olnud seda meelt, et tagantjärgi tarkus ei maksa midagi, sest me kunagi ei tea, kuidas elu tegelikult läheb. Tõenäosus, et Euroopa jõuab tänaseks sellisesse olukorda kus me oleme, oli 24.01 minu hinnangul olematu. 
Kokkuvõttes -- kui ma miski ilmvõimatu ime läbi oskaksin alati ilmeksimatult tulevikkus toimuva hakkavaid sündmusi ette ennustada, siis ei oleks põhjust käia päevast päeva kontoritööl raha teenimas vaid võiks tegeleda ainult kõige rohkem huvitavate asjadega, reisida ringi ning kogu selle lõbu finantseerimiseks mängida vahest bingo lotot või kaubelda oma lõbuks väärtpaberitega...