Viimased kommentaarid

843arr -- see tõkkepuu oli ilmselt Herrentunneli ees.
Tunnel on 104. teel ning viib kiirteeTrave jõe alt läbi.

Hetkel värskeimad uudised tunduvad olevat siin.
Eks me kõik otsi alati võimalikult värsket infot kuid selle värske infoga on nagu värskete uudiste või värske saiaga -- värskus kaob ajas ja vägagi kiiresti...

Üks lahendus on ka ametlik pakiteenus.

Kuna Sa ühes teises postituses jõudsid kirjutada, et homme alustad Poola sõitu, siis Kaunas on sul pea-aegu tee peal.
Helista ja uuri järgi. btw, lühinumbrile 17799 sa Leedust helistada ei saa, seega las keegi Eestis olev isik Tartust uurib.

Pariisis on väga mitu raudteejaama.
Reimsi TGV läheb ilmselt Gare de l'Est jaamast.

CDG lennujaamast saad linna RER B rongiga, see on linnalähirong, kesklinnas sõidab maa all ja omab ühiseid peatuseid ning piletisüsteemi metrooga. Kesklinnale lähim jaam on siin suhteline mõiste, näiteks St-Michel Notre-Dame peatus asub Jumalaema kiriku kõrval :-)

RER B peatub näiteks Gare du Nord jaamas, mis asub Gare de l'Est kõrval.
Aga miks sa pagasi sinna raudteejaama jätta tahad? Kas sa ööbimiseks kuhugi hotelli vms. ei lähe?

Autorendist Mallorcal on varasemalt juttu olnud siin.

Taist, lennupiletitest sinna, vaatamisväärsustest ja muustki on siin foorumis piisavalt juttu olnud.
Vali ülalt sihtkohaks Tai ja leiad infot rohkem kui küll.
Unustamatu elamuse saad vaid ise endale valmistada, teiste inimeste unustamatu elamus võib sinu jaoks täiesti mittemidagiütlev olla. Seega pead eeltöö ise ära tegema, teised saavad sind tulemuslikult aidata siis kui oma huvid ja esialgsed plaanid detailsemalt lahti seletad.
Btw, eelmise kommentaari vihjet kliimale tasub tõsiselt võtta, ekvaatori läheduses on aastaaegadel hoopis teine tähendus.

Samas mugavusest ei saa ju rääkida, kui pool lendu peab mõtlema, et kas ma nüüd järgmisele ka ikka jõuan

Vaid üks soovitus -- mõtle ja muretse vähem ning kõik laabub. Lennugraafikud ja lennujaamade järjekorrad ei ole sinu kontrolli all, seega nende üle muretsemine on vaid oma närvirakkude asjatu raiskamine. Kui lennufirma ise arvab, et jõuab, siis järelikult jõuad. Kui ei jõua, siis las lennufirma muretseb, mitte sina.

USA piiril puudub selline mõiste nagu transiit.

Kui lennud on ühel piletil (sama broneeringu numbriga), siis on sinu ja su pagasi edasitoimetamine ka võimalike probleemide puhul lennufirma mure. Pileti ostmise koht ei ole oluline. Ükski vahendaja ei saa omapäi otsustada lendude ühele piletile paneku osas.
Btw, reisikindlustus nõuab tavaliselt "mõistlikku aega ümberistumiseks" -- kui lennufirma ise on nõus sellistel tingimustel pileti müüma, siis kindlustusel on keeruline väita, et aeg polnud mõistlik.

Jah. Ilma ESTA või viisata sa USA-s jalga maha panna ei tohi. Teisiti öeldes ei saa sa Londonist lennukilegi.

Varasem samateemaline postitus on siin

Hea heleke55 -- ma üritan ennetada natuke iroonilisi soovitusi a la Stockman, raudteejaama tunneli McDonalds, Neste bensiinijaam Lahti tee otsas jne. ;-) --
Sa võiksid veidi täpsustada, mida sa Helsingist osta soovid ja mis on Sinu jaoks hea ostukoht.

Jah, kui sa ei soovi, et su Kansai - Helsinki pilet tühistatakse, pead Singapurist Bangkokki lendama. See kuidas sa Bangkokist Kansaisse saad, on sinu mure ja ei muuda antud juhul asja.

Eeldades, et reisid Finnairiga, siis viide ka nende kodulehele -- Kui ma ei reisi väljuval suunal, siis kas saan kasutada tagasilennu piletit?

Kindlasti tohid sa Singapuris jätta Bangkoki lennule minemata -- keegi ei tule sind vägisi lennukile viima. Arvesta, et juhul kui lennud on ühel piletil, siis ühe lennusegmendi lendamata jätmine tühistab kõik järgnevad lennud.

Seega -- kui sul on ühe suuna pilet Helsingi-Singapur-Bangkok, siis Singapurist Bangkoki lendamata jätmine ei muuda midagi.
Kui sul on aga samal piletil ka tagasilend Bangkok - Singapur -- Helsinki (või mis iganes), siis loobudes Singapur-Bangkok lennust tühistatakse ka need piletid.

Pagasi osas teoreetiliselt ei tohiks probleeme olla -- pead vaid Helsinkis ütlema, et soovid Singapuris pagasi kätte saada.

Arne112

  • millest selline eelarvamus laste ja teiste lennureisijate elu osas?
  • kas oma lastega tuleb elu lõpuni vaid Otepääl suvitada?
  • kas Otepääle tohib ka bussiga minna ja kuidas jääb siis bussireisijate eluga -- bussisõit Tallinnast Otepääle kestab umbes sama kaua kui lennukisõit Tallinnast Türki?

Hea päike12 -- sul on lennujaamade osas õigus aga minuarust sa vaidled selles teemas asjatult.
Jah, Girona lennujaam võib iseennast nimetada Girona-Costa Brava lennujaamaks aga Ryanairi sihtkohtade lehel nimetatakse sedasama lennujaama Bacelona - Girona lennuväljaks.
Seega ei ole see miski tähenärimine vaid väga mõistlik ja praktiline kui soovitakse täpsustada, kumba lennujaama Keity oma küsimuses silmas peab. Seda enam, et nagu Hiiukas eespool märkis, saabub Ryanairi lennuk Gironasse just südaöö paiku ja ka Keity soovis infot kuidas südaöösel lennujaamast Salousse saab.
Sinu poolt jagatud transpordiinfo on väga hea ja see on tore, et seda jagad kuid saad ju ise aru, et sellest infost ei ole Keityl vähimatki kasu kui ta El Pratis ei maandu.
Transpordi osas Gironast soovitaks vaadata näiteks siia.

Merike45, ma nüüd vabandan, et olen oma selgeltnägemise võime eest hoolitsemise unarusse jätnud ja seetõttu ei osanud kohe adekvaatset vastust anda. Aga ma vähemalt proovisin, täiesti omakasupüüdmatult seejuures. Välja tuli nagu alati kui mõlemad pooled midagi eeldavad -- vastus ei olnud asjakohane. Mina eeldasin, et piisab veebilehe kättenäitamisest, teie eeldasite, et keegi annab eestikeelse vastuse.

Ma proovin siis uuesti -- eelnevalt viiatud veebilehel on kirjas, et Entrance tickets and boat excursion tickets are available at all three entrances to the park -- Sissepääsu piletid on saadaval kõigis kolmes pargi sissepääsus.

Hinnakirja lehel on kirjas: The entrance ticket for all terrestrial locations includes: boat transport on the route Skradin – Skradinski buk and return -- Sissepääsu piletis sisaldub paadisõit Skradin – Skradinski buk ja tagasi.

Oh imet, internetist leiab vastuse.

Jutt siis ilmselt Krka rahvuspargist...

Olime Tiomanil (samuti ABC / Air Batang) selle aasta aprilli alguses. Lühike kokkuvõte: MA TAHAN SINNA TAGASI!

btw, kohalesaamine on tõesti veidi tricky -- nõuab busside ja laevade iseseisvat kombineerimist kuid ei midagi ületamatut. Läksime KL-st ja edasi sõitsime Singapuri.
Arvatavasti ongi saare puutumatuse ja omapära säilumises üks osa sellel, et sinna ei kupatata bussi- ja laevatäite kaupa all inclusive turiste vaid saarele jõuavadki vaid need, kes viitsivad eelnevalt veidi ise vaeva näha.

Ei ole teenust kasutanud aga kui sinu viidatud lingilt vaadata, siis selline hind tulebki kui jätad ühel päeval ja võtad teisel.

Äkki ma saan millestki valesti aru aga minu meelest ei ole õige küsida sama hinda nii 48 tunni teenuse eest kui ka 5 tunni teenuse eest -- see on sinu arvamus. Teenusepakkujal on oma arvamus, mille ta on hinnakirjana vormistanud -- kui teenust kasutad, siis aksepteerid seda, kui ei aksepteeri, siis ei kasuta.
btw, kas 5 eurot nii 3 tunni kui 23 tunni teenuse eest oleks sinu arvates kuidagi õigem?

Jalgratas ja telk on Ahvenamaal väga hea valik, telkimisel vaid pead kohalikke reegleid jälgima -- üldjuhul tähendab see kämpingutes telkimist.

Varasem selleteemaline postitus on näiteks siin.

Nii huvi pärast -- kuidas kavatsete nende 7 ja 11 aastaste laste kooliskäimise lahendada?

Mariom -- 5 päevaga 2300km... Autoga tutvud põhjalikult, muu jaoks aega ei jää.
Nimetatud kohtadest olen käinud Vegases ja Suures Kanjonis -- need ei ole kohad, kust pärast (paari)tunnist peatust edasi sõita. Paariks tunniks pole mõtet lihtsalt sinna minna.
Suure Kanjoni mõõtmetest saad aru kui teed retke ülalt alla, selleks sobib sinu kaardil olevast Grand Canyon Villagest algav Bright Angel Trail. Selleks kulub terve päev ja siis ka sa tõenäoliselt päris Colorado jõeni ei jõua -- sõltub sinu füüsilisest vormist ja aastaajast.
Ühesõnaga -- võta rahulikult ja naudi ümbrust ning tee oma valik selline, mis jätab ka kohapeal ringivaatamiseks aega.

Katrin,

  • auto on sul millise riigi numbriga?
  • Kodune aadress, kuhu need maksuteatised postiga tulevad, on kus?