Kui tõenäoline, et saadetakse USA piirilt tagasi?

Tere Tripikad.

Meil on plaan minna aasta teisel poolel USA-sse ja võtta kaasa ka laps. Hirmsasti põen, et vaatamata sellele, et oleme saanud elektrooniliselt loa riiki siseneda (loodan, et me kõik ikka saame), ei lubata meid maale. Kuna on üks kogemus, kus perekond aastaid tagasi piirilt koju tagasi saadeti, siis tundub see üsna reaalne võimalus olevat. Palun jagage kogemusi, kes käinud hiljuti või kelle tuttavad on käinud koos lapse või lastega, kuidas piiril sellesse suhtutakse, kas ei võeta kohe kui potensiaalseid immigrante? Kas ööbimiskohaks on mõistlik panna hotell või tuttava aadress, kelle juurde me alguses läheme?

Tänud juba ette.

Kui loa saite ja passikontrollis segast peksma ei hakka, ei saadeta teid kuskile tagasi. Tavaliselt kysitakse, et miks tulite, siis ytled, et turismireisile ja kui kysitakse, et kuhu plaanite minna, siis ilusti raagid talle, et mis plaanid teil on ja mis kohti kylastate. Ei hakka kokutama, et tuttava juurde ja ei tea veel mis teete ja kus olete. Tuttava aadressi ara pane, kui ta juhuslikult illegaalselt peaks USAs olema, aga muidu miks mitte. Pole ju keelatud tuttavaid kylastada.

Tolli ei huvita üldse, kuhu minek, kauaks ja kelle juurde, nad tegutsevad puhtalt järgides enda sisetunnet ja harva ka tuju. Ja juba see, et keegi sellise asja pärast muretseb, näitab, et neil on siiski põhjust midagi karta ja tagasaisaatmine on üpris tõenäone.

No muidugi neid ei huvita see, aga kui kysivad, tuleb vahemalt mingi adekvaatne vastus anda. Minult on kyll kysitud, et mida ma kavatsen USAs teha oma reisi jooksul. . . . !