Kuku minna, mida teha?

On väike mõte, et võtaks veebruari kuu vabaks ja puhkaks ja reisiks natsa..
Et läheks Aasiasse!

Pileti hind Kuala Lumpurisse tundub väga mõistlik olevat(Air Asia) ja veelgi mõistlikum tundub seal ringi lendamine olevat, mis ise enesest on tore, aga samas teeb asja maru keeruliseks. Tahaks ju igale poole minna, aga kuust ajast jääb vist natsa napiks.
Nii et küsiks siis nõu endast rohkem näinud ja targemetelt inimestelt..

Oleme kaks noort inimest ja reisile on suures plaanis kolm eesmärki(ei ole tähtsuse järjekorras):

1)Tahaks lebotada rannas ja v6ibolla natuke vee või muud sporti harrastada
ehk. Tahaks paradiisi rannas bungalows magada ja lihtsalt akusi laadida.. Kuna akud saavad tihti peale kolme päevaga täis siis oleks vaja ka mingeid aktiviteete.
Mõte oli näiteks Bali ja surf.

2)Tahaks näha iidset kultuuri ja ürgset loodust
Mõte oli Kambodza, vähemalt kultuuri osas ei tea kuidas selle loodusega on?
Et tahaks dzunglis matkata ja värki!

3)Tahaks (suur) linnas pidutseda ja shoppata.
See vast kõige lihtsam, linn on linn ja pidu on pidu, aga äkki ikka ei ole kah?
HK?, Macau?, KL või... ja mis on linna kõige parem klubi?

Loomulikult tahaks näha võimalikult paljusi kohti ja samas võimalikult vähe ringi tõmmelda.
Nagu mainitud, mõte oli kasutada ka kohapeal odav lennundust, aga samas tahaks ju kohalike inimeste ja loomadega ühes bussis/paadis ka sõita.
Tahaks elada nagu kohalik ja siis jälle 7* mõnusid nautida.

Tahaks võimlikult vähe kulutada ja võimlikult palju selle eest saada.
Ühes6naga: Tahaks võimatut! Või siis ei tea ise ka mida tahaks.

Need on sellisemad õhust vetud mõtted. Inimesed, kes käinud/näinud ehk oskavad veelgi änksumaid ideid välja käia! Või siis konkreetsemaid, et kuidas, kuhu ja mida täpsemalt.

Ma tean et see tundub siuke "tehke minu eest mu reisi marsuut valmis" topic ning jah, ma olen natsa laisk ja saamatu. Aga ehk tekib sellest selline tore mõtete/ideede vahetus spot, kus teisedki võhikud võiksid hiljem ideid ja inspiratsiooni leida?
.
.
.
Trip.ee emmaldas tekstist numbrid ning asendas need õ, ä ja ö- ga!

Sinu need 3 mainitud reisieesmärki on täitsa tavapärased tegevused, mida vist enamus inimesi reisil olles harrastab. Balil oleme käinud eelmisel aastal ja väga meeldis - sai nii pidu, mõnusat randa kui iidset kultuuri nautida (no tegelikult on Bali templid küll enamuses täiesti otsast peale mitu korda üles ehitatud, aga hea oli ikkagi mõelda, et iidsed:). Balil oli nende tegevuste harrastamiseks 2 nädalat täiesti piisav - rohkem oleks liig, vähem oleks aga vähe.
Me ise oleme Aasias 1.-23.veebruaril. Nüüd meil siis minek Kambodžasse ja eesmärgid samad - kultuur, puhkus ja väike pidu (meil siiski sellises järjekorras). Lendame KLM-ga HK-sse ja sealt Bangkoki ning edasi Phnom Penhi AirAsiaga. Meie reis on planeeritud nii, et põhiliseks kultuuripeatuseks on Kambodža - mõistagi Angkor. Džungliga on kavas lähemat tutvust teha Sihanoukville´i kandis - nt Bokor National Park´is ja selle ümbruses. Seejärel väike puhkus Sihanoukville´is ja suund Tai poole - Ko Chang saarele, kus on planeeritud pikem peatus rannamõnude nautimiseks. Tagasi BKK-s ja seejärel HK-s olles on kohustuslikud vaatamisväärsused ja suurlinnade melu ja lõbu. 3 nädalat on sellise graafikuga täiesti sisustatud - rohkem kohti kahjuks ei mahtunud (algselt oli kavas ka Vietnam, aga see jääb siis järgmiseks koos Birma ja Laosega:)
Seega soovitan Sul uurida põhjalikumalt LP-d ja siinset foorumit, välja valida enda jaoks kõige huvitavamad kohad ja sellest lähtuvalt panna kokku oma marsruut. minule tundub, et kuu aega - 4 nädalat - on pisut liiga vähe aega, et käia nii Balil kui Kambodžas ja veel ka Aasia megapolises KL-s või HK-s. Vähemalt minu enda kogemused reisimarsruutide kokkupanemisel näitavad, et kuu ajaga väga-väga palju ei jõua, kui on soovi siiski mitte lihtsalt põgusalt riigist läbi hüpata, vaid seda tõeliselt nautida ja ühtlasi veel jätta aega puhkamiseks. Aga see muidugi minu subjektiivne arvamus:)
Edu sihtkohtade valimisel ja kena reisi!

P.S. ja Sinu küsimustele vastates - Kuhu minna on täiesti Sinu otsustada, samuti ka Mida seal teha :)

Kas oleks ebaviisakas küsida, mis on teie umbkaudne reisi eelarve(kui sinna minek ja tulek välja arvata)?

Vastuseks eelarve kohta - väga täpselt meil see paigas ei ole. Ilmselgelt on kõige suuremaks väljaminekuartikliks hotellid (ekstreemööbimist ilma sooja vee ja elektrita me ei harrasta). Kambodžas on need suhteliselt odavad, aga HK kesklinnas ikkagi suhteliselt kallid. Sihanoukville´is nt saab korraliku kahese toa 20 USD-ga. Hotellihindade kohta ülevaate saamiseks soovitan vaadata asiarooms.com, hotelclub.com jt. Selle alusel saab umbkaudselt arvestada ööbimisele kuuluvat summat. Söömine on Aasias odav. Sellele väga raha ei kulu. Kõhutäie saab ka 15 EEKiga. Kohapealne transport on seal odav. Kambodžas näiteks maksab kohalik buss Phnom Penhist Sihanoukville´i LP andmetel 2-3USD, lux-buss aga koguni 7USD:)
Seega enamasti oleneb eelarve just majutuse valikust ja selles osas pakub Aasia midagi igale maitsele ja rahakotile :)