Kuuba-Mehhiko ringreisi kohta mõned küsimused

Hakkasin hiljuti planeerima kevadist Kuuba-Mehhiko trippi. Plaan on kümmekond päeva veeta Kuubal ning kuni 3 nädalat Mehhikos Yucatani poolsaarel. Esimene valik oleks võtta pilet Varaderosse Condori või Jetairfly'ga ning tagasisõidu pilet Cancunist. Vahepealne lend Havanast Cancuni tõenäoliselt Cubanaga. Siit ka küsimus, et vast ei tohiks probleemi olla Kuubale üheotsapileti soetamisel? Reisi alguse ajaks olen muidugi Kuubast edasilennupileti taskusse pistnud. Kui eelmainitud odavlennuliinidele ei õnnestu hea hinnaga pileteid leida, siis on teine valik Mexico Citysse lennata ja sealt edasi manööverdada.

Olen trip.ee foorumist ja mujalt nende riikide kohta palju vajalikku infot leidnud, aga mõned kohad on veel selgusetuks jäänud:

  1. Üldiselt soovitatakse Kuubale minnes hunnik eurosid kaasa võtta, mida kohapeal peesodeks vahetada, kuna ATM-e seal sisuliselt pole ning kaardiga maksmine on võimalik vaid kallimates hotellides. Kuidas teil kogemused ATM-ga on Havannas ja Trinidadis? Ei tahaks kogu reisiraha sulas kaasa võtta:)
  2. Soov on ühe päeva sukeldumisele kulutada. Olemas OWD, ehk avameres vaid 4 korda instruktoriga sügavustes käinud. Kas soovitate sukelduda Kuubal või Yucatani poolsaarel?
  3. Kas Holy Week'i tähistatakse ka Kuubal? Mehhikos peaks see olema üks olulisemaid pühasid, mil paljud kohalikud reisivad ringi ning majutuskohtade leidmine võib olla raskendatud.
  4. Kas Vinjalesesse ja Pinar del Riosse minna pigem omal käel kohalikku ühistransporti kasutades või võtta ekskursioon koos giidiga?
  5. 1-2 päeva on mõte veeta ka turistlikus Varaderos. Kas sealsed rannad on avalikud, st kui ma neis uhketes hotellides ei peatu, kas pääsen siiski seljakotirändurina randa?
  6. Viazuli versus Astro bussid. Tundub, et pikemate otsade sõitmine Viazuli bussiga võib üsna kalliks minna. Kas see peab paika, et Astro bussides on kaks kohta ette nähtud ka välismaalastele? Astrot kasutades peaks seega saama nt Havana-Trinidad otsa märksa soodsamalt läbida?

Hispaania keelt küll ei oska, kuid reisi alguseks on plaan olulisemad numbrid ja väljendid endale selgeks teha:)