trip-krainetrip-ukraine-dark

aduhhin

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
19 postitust
27 kommentaari

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Sai nädala alguses 3 päevaselt Senegali tripilt tagasi tuldud ning fakt on see, et maad mööda on eestlastel jätkuvalt viisat vaja. 

Sõitsin Ziguinchorist taksoga piiripunkti ning Eesti passi nähes suunati ülemuse kabinetti. Sai seal pikalt vaieldud ning näidatud pabereid, et meil viisat pole enam vaja. Aga tehti puust ja punaselt selgeks, et need muudatused kehtivad vaid lennureisijatele ning maad mööda sisenedes pole eestlaste jaoks midagi muutunud.  Vastav summa eurodes või dalasites tasub siis kaasa võtta. 

Ahjaa, seal piiripunktis meeldib Gambia ametnikele ka valgeid peedistada. Mind pole 10 aasta jooksul maailma eri osades trippides nii põhjalikult läbi otsitud kui seal. 

Aga Senegal on põnev vaheldus Gambiale, kõik on seal teistmoodi. Soovitan.

Tiirutasin aasta alguses ühistranspordiga sealkandis. Teistelt seljakotireisijatelt kuuldud kommentaaride põhjal tasub pigem vältida Honduurast. Nii mõnigi tegi oma plaane ümber, ehk võeti laevapilet Nikaraaguast El Salvadori. El Salvadoris tuleks ettevaatlikkus säilitada, pigem vältida liikumist pimedal ajal. Ei tea nüüd, milline olukord Nikaraaguas peale rahutusi turistide jaoks on.  Aga hinnad olid seal pea olematud :)

Costa Ricas on Kariibi poolne rannik üks vaesemaid ja kriminogeensemaid kui mõned San Jose piirkonnad välja arvata. Seal Vaikse ookeani rannikul liigeldes tundsin end suht ohutult Kariibi poolsega võrreldes. 

Minule isiklikult jättis Panama kõige lahedama ja turvalisema mulje külastatud riikidest. Aga Coloni jätsin marsruudist välja. 

Võrreldes teie lennukipiletite maksumust, õnnestus mul 2017. aasta alguse reisiks üsna soodsalt Sri Lanka ja Maldiivide lennukipiletid soetada.

Norwegianiga Helsingi - Dubai - Helsingi piletid 148 eur. FlyDubai piletid Dubai - Colombo - Dubai 153 eur. China Southern piletid Colombo - Male - Colombo 120 eur. Lisandusid laevapiletid Helsingisse juurde (26 eur). Kokku seega 447 eurot, kohapeal 3 nädalat, millest 4 päeva Maldiividel.

Tõsi, FlyDubai piletid ostsin eelmine kevad kampaania raames ära, kuna tundus soodsana. Teised lennud võtsin sügisel juurde.

Kavandan samuti kanjonite külastamise tuuri septembris. Reisikava uurides avastasin, et Antelope Canyon on tõepoolest väga lahe koht, mida varasemad foorumipostitused ka soovitavad. Samas internetist loen, et ilma giidita ei lubata sinna minna, ning giiditeenused ühe inimese kohta algavad 30 USD-st, mis on kallivõitu. Kuidas teil on kogemused seoses Antelope külastamisega kulude poolelt?

Kuna minek on üksi, siis kaalun kanjonituuri tegemiseks tõenäoliselt Green Tortoise Adventure Tours 11-päeva paketti.

Lugedes viimaseid kommentaare hakkab silma, et võrreldes minu 3 aasta taguse Boholi külastusega on majutuse hinnad Alona rannas odavnenud, samas sõit Tagbilaranist Alona randa selgelt kallimaks läinud.

Aprillis sai otsitud odavat ööbimist Alonas ning hinnad olid kallivõitu. Peale pikka otsimist leidsin odavaima majutuse rannast eemal non-con bungalow's ca 1200 peeso eest, mis on võrreldes eelpool pakutud 5-6 euriga öö eest ligi kolm korda kallim. Tsikliküüdi eest Alonasse maksin 100 peesot, samas hiljem kuulsin et õige hind on veel odavam, 80 peesot. Kes rohkem ööelu soovivad, neil on mõttekam õhtu veeta mõnes Tagbilarani diskoteegis.

Kuna ma lahkun Taist maad mööda Kambodzasse ja sisenen paar nädalat hiljem Taisse Vientiane'st (Laos) rongiga, siis kas Tai piiripunktis Kambodzasse lahkudes re-entry permit'ga pääsen Laose kaudu tagasi?

Tai saatkonna kodulehelt ei suutnud leida selle kohta vajalikku infot ning e-postile ei ole saatkond ka suvatsenud vastata. Samas korra siin foorumis käis korra läbi, et re-entry'ga pääseb tagasi vaid sellest piiripunktist, kust sa lahkusid. Kuidas sellega ikkagi on?

Kuna Laosest tagasitulek Taisse jääb nädalavahetusse (esmaspäeval juba Bangkok'st tagasilend Tallinna) ning Vientiane lähedal olev Nong Khai Immigration Checkpoint on nädalavahetusel suletud, siis saan aru, et Visa-on-Arrival'it ei ole võimalik sealt saada.

Kui re-entry variant sedasi ei toimi, kas siis oleks mõttekas sealt Checkpoint'st enne töönädala lõppu läbi käia ja VOA ära teha ja siis Vientiane naasta?

sellel lingil on üpris detailselt ära toodud marsruut Floresest Palenque'sse ja võimalikud kulud. Ka teised marsruudid on seal olemas, nt Antigua kaudu. Ise sealkandis reisides kasutasin sama reisiinfot, millest oli palju kasu, kuna mul selle piirkonna LP-d ei olnud (oli vaid Yucatani oma). Minu liikumine oli küll vastupidine, st Mehhikost Guatemala kaudu Belize'sse.

Kahjuks on edasi- ja tagasilennud ühe pileti peal, seega võib öelda, et eelmisega seotud. Aga kui teha nii, et jõuaksin "kogemata" jätkulennule liiga hilja ,öeldes check in'is mõne ebamäärase põhjuse (nt et jäin teist lendu oodates magama või et käisin vahepeal linna peal ning ei jõudnud tagasi, jne), kas see variant oleks mõeldav?

Panin sulle, Madli, meili teele:)

Kas on huvilisi ühe LP ostuks? Kasutades praegust sooduskampaaniat, tuleks ühe LP hinnaks vaid 140-150 krooni kui 3 tükki korraga tellida. Olen 2 LP-d enda jaoks valmis vaadanud ning ühe LP huvilist oleks veel vaja. Andke teada, siis saaks kahepeale tellimuse sisse anda?

Ekstreemsust võib Filipiinidel leida kindlasti Mindanao piirkonnas, kus Sulu ekstremistid aegajalt valgeid röövivad. Ka mõnes Manila getos öisel ajal jalutades võib adrenaliinilaksu kätte saada.

  1. aasta kevadise Kagu-Aasia reisi pildigalerii. 1 kuu pikkune reis nägi välja sedasi: Hong Kong - Macau - Filipiinid (Cebu, Bohol, Boracay, Banaue, Manila) - Indoneesia (Java, Bali) - Malaisia - Singapur.

http://www.flickr.com/photos/40778450@N06/

Sõitsin mais öörongiga Kuala Lumpurist Singapuri. Väljus õhtul ja hommikul 7 paiku olin Singapuris. Pilet oli 200 krooni kandis, mis on minu meelest väga soodne. Erilisi riske ei hakanud silma, võibolla see et ikka soovitud vagunisse soovitud magamiskoht saada ning Singapuri piirikontrolli maha mitte magada:) Seal karmid reeglid, nt ei tohi isegi pakki suitsu kaasas olla, suurest alkoholikogusest rääkimata.

Soovisin täpsustada et Hong Kongist Cebu'le on otselennud täitsa olemas Cebu Pacific'uga. Ise lendasin sedasi tänavu aprillis Cebu'le. Pilet sai 3-4 nädalat ette ostetud. Samas otselennud ei ole päris iga päev, vaid 2 või 3 korda nädalas. Muuhulgas on otselennud soodamad võrreldes HKG-Manila-Cebu variandiga. Pileti sain ca 900 krooniga. Cebu linnast sain paraja šoki, ei soovita seal pikemalt peatuda (Mactan tundus juba mõnusam), vaid edasi liikuda kas Cebu saart avastama või Boholi suunas. Liikusin marsruudil: Cebu-Bohol-Boracay-Banaue-Manila.

Üks ütlemata positiivne uudis: Filipiinidele saab kuni kolmeks nädalaks viisavabalt. Eesti kodanikud saavad nüüd turismi ja äri eesmärkidel kuni 21 päevaks Filipiinidele reisida viisabalt. Väidetavalt juba eelmise aasta 8 detsembrist pääses Filipiinidele ilma viisata.

Eelmine nädal vaatasin piletihindu, Stockholmist Sao Paulosse sai 5900 edasi-tagasi (sh maksud). Kuupäevade osas oli suht lai valik. Lend Iberiaga. Seda bookinghouse.ee kaudu. Seega võib saada pileti vähem kui 10000ga.

Üritan tuvastada neid lühendeid. Jõudsin nii kaugele: PEK - Beijing Capital International Airport ja PVG: Shanghai Pudong Airport. Tundub et arenemisruumi mul on. Leidsin netist ühe tallinnas asuva KLM kontori numbri, äkki teevad ära.

Leknup, kas KLM pakkumisega sai kombineerida sedasi, et tagasilend võib toimuda teisest linnast? Ise olen huvitatud sellisest variandist: TLL-Hongkong ja tagasi Singapuri kaudu.

Tutvusin blogiga, päris põnev seiklus oli teil. Väga hea, et on reisi ja kulutuste poolt detailselt kajastatud. Sain nii mõndagi kõrva taha panna nii Filipiinide kui ka Hong Kongi kohta. Arvan, et ma mõne korra riskin võtta krediitkaardiga Cebu peale pileti. Eks näis kui heaks või mõttetuks ideeks see osutub. Kas Filipiinidel sai ka tavalise deebetkaardiga ATMst raha võtta, palju oli teenustasu ning kui hästi kaardiga maksmine toimis? Mis aastakäigu RG-d kasutasite? Kui palju oli selles nö aegunud informatsiooni?
Kas ka Palawanil ja Boracayl oli meresiile ja muid kahtlasi objekte merepõhjas?

Suured tänud nõuandjatele. Jään huviga ootama dj blogi. Muide, ega sa siselende Cebu Pacificuga teinud? Hiljuti lugesin ühest Cebu foorumist, et viimasel ajal päris mitmed reisijad ei ole rahul nende pakutava teenuse kvaliteediga. Et suht tavalised on lendude ärajäämised, kusjuures sellest ei pidavat teada antama samuti ning et need, kel lend mõne tunni jagu hilineb, peaksid olema õnnelikud et niigi hästi läks:)

Hea, et hinnatase on kagu aasia kohta igati mõistlik. Kas sa, dj, võtsid hotellid kohapealt?

Vana kohalikku rummi vaja nüüd küll paari liitri jagu kaasa osta:P

Tundub, et Filipiinide reisi üheks lahutamatuks osaks saab olema sukeldumine. Tuleb endale jõulukink teha ja sukeldumiskursustele minna:)))

Leidsime selle kohapeal, olime seal kaks ööd. Siin on link: www.bulgariancoast.com/hotels/detail.asp?hid=71&rid=16 Me olime sviidis kolmekesi, seal oli eestuba suure nahkdiivaniga ning teises toas olid voodid.

www.bulgariancoast.com/hotels/detail.asp?hid=71&rid=16

Sunny Beachi külje all, Nessebaris on head hinnad. Olin seal septembri alguses. Peatusime peatänava ääres olevas hotellis Mistral, ning hinnaks tuli ca 10 euri näo kohta. Jäin igati rahule.

Veebruarikuine ilm peaks olema sarnane tänavuse Eesti suvega, ehk sooja päeval 20 kandis ning aegajalt tuleb ka sademeid. Kui päike loojub, läheb ka kiiresti jahedaks. Paar korda kuus võib tulla soojalaine mil saab ka päikest võtta.