Lastega Milanosse

Lapsed on 3 ja 5 ja mõtlesime, et läheks kevadel Milanosse. Ei taha päikesereisi, vaid just sellist lühikest linnatrippi. Aprilli lõpus või mais. Mida lastega Milanos ette võtta?

Kust te lennupileteid vaatate?

täna on estonian airil öömüük, äkki sealt saab.

Alguses mõtlesin, et lastega Milanosse, kas see on hea mõte, siis guugeldasin ja siis mõtlesin ümber. Tsitaat ühelt toredalt veebilehelt http://www.familygo.eu/italia/lombardia/milano/visitare-milano-con-i-bambini.html:

Lastele võib siis lubada, et "me viime teid päris allveelaeva vaatama, lossi, näete muumiaid, karusid, dinosauruseid, kivistisi, rüütlite raudrüüsid ja jalutame muidugi suurtes parkides. Kui olete head lapsed, saate Milano šnitslit ja muidugi jäätist. Ah jaa, pakkige ujumisriided sisse, sest meie hotellis on bassein ka!"

Samas, kolmesel on vist nendest muumiatest ja lossidest ja rüütlitest natukene rohkem ükskõik kui viiesel ning kõigis hotellides ei ole basseine. Aga samas, nad on Itaalias küllalt lastekesksed, küll teid abistatakse, tasub täitsa igasugustes muuseumides ja muudes korrastatud meelelahutuskohtades küsida, et "mida te kolmesele lapsele soovitate". Pluss, eks te ise ka teate, mille vastu lapsed teil just praegu huvi tunnevad, aga kindlasti Milanost leiab selle.

Kui on lühike linnatripp, siis ma soovitaksin nädalavahetust, kõige rohkem igasuguseid toimetamisi ja meelelahutusi. Ryaniga saab N-P teha, aga Ryan maandub muidugi Bergamosse. Kõige mugavam on Linate, see on põhimõtteliselt linnas, nii Bergamo kui Malpensa on tund aega veel sõitu.

Nüüd, nende meelelahutuste juurde, mida seal alguse tsitaadis mainiti:

  • "Museo di Scienza e Tecnologia". http://www.museoscienza.org/museo/ Sealt leiab päris allveelaeva ja Leonardo da Vinci masinate mudeleid, auruveduri, aga ka toidu või värvitehnoloogia imesid ja arengut. Viiesele ilmselt leiab palju huvitavat, kolmese puhul sõltub. Võib enne kirjutada ja nõu küsida. Kui kõik läbi tahta vaadata, siis paar-kolm tundi võiks planeerida.
  • Castello Sfrozesco http://www.milanocastello.it/ita/home.html, mille ümber on suur park ka. Ka seal on tavaliselt eraldi lastele suunatud väljapanekuid ning ettevõtmisi. Kui endal natukene ajaloohuvi on, siis annab palju põnevaid lugusid jutustada, niisama kõndimise ja jooksmise vahele.
  • Giardini Indro Montanelli (mida Milanos kutsutakse ikka vana nimega Giardini Pubblici di Porta Venezia). http://en.wikipedia.org/wiki/Giardini_Pubblici_Indro_Montanelli 18. sajandi lõpus loodud avalik park. Palju huvitavaid taimi ja puid, nende seas ka kindlasti kaunis metasekvoia. Väiksed tiigid, linnud, jne. Selles pargis on nii planetaarium kui loodusloomuuseum.
  • Museo Civico di Storia Naturale di Milano www.comune.milano.it/museostorianaturale ehk siis loodusloomuuseum, üks laste kõige armastatuimaid muuseume. Kui kolmene vähegi loomadest ja loodusest huvitub, siis see on talle kindlasti tore (ja seal neil on küll tegevusi, mis on kolmestele ette nähtud).
  • Planetaarium http://en.wikipedia.org/wiki/Planetario_di_Milano on samuti üles ehitatud didaktilisel põhimõttel, kui maailmaruum on parajasti põnev, võtke plaani.
  • Veel võiks pilgu heita MuBasse, Museo di Bambini ehk lastemuuseum (http://www.muba.it/). Aga ma ei tea, kui keeletundlik see koht on, ehk võtate ka enne kontakti.

Kohaliku omavalitsuse muuseumid (museo civico) on üldiselt lastele tasuta ja täiskasvanutele madala hinnaga (või tasuta).

Lisaks tasub Milano kesklinnas ka lihtsalt niisama jalutada, aga eeldab, et lastele meeldib, kui on palju inimesi, sest selleks ajaks on Milano kindlasti turiste täis.