Lendamine Kambodžasse viisaperioodi jooksul riigist väljumise tõenduseta

Tere tore trip.ee rahvas :) Mul edasiistumisega lennud Helsingi - Moskva - Hong Kong - Phnom Penh novembris. 1 broneering, 3 erinevat lennufirmat (Siberia, Cathay, Dragon). Sarnane tagasilend 4 kuud hiljem. Plaan on kohapeal võtta VOA ning õigel ajal rännata maad mööda edasi naaberriiki (Vietnami või Laosesse tn). Kambodža immigratsiooniamet ise minu teada riigist 30 päva jooksul lahkumist tõendavat lennupiletit ei vaja erinevalt mitmetest naaberriikidest.

Küsimused:

  1. Kas võib tekkida oht, et Helsingis ei lasta mind lennukile, kui mul pole Kambodžast väljalennu piletit ette näidata?
  2. Kas ühenduslendude pardale minnes võib uuesti sama probleem tekkida? (või kui juba Helsinkis lennukile lasti siis edaspidi probleeme ei teki?)
  3. Kui kuskil kõlas "jah" vastus, siis kas e-viisa (http://evisa.mfaic.gov.kh/ vist?) on piisavalt kindel lahendus või pean siiski mingi dummy väljalennupileti ostma?

On kellelgi kogemusi Euroopast PP-sse lendamisega? Üldiselt tahaks lisakulutusi vältida. VOA kohapealt oleks kõige odavam lahendus, aga pole väga kindel, kas mind sellisel juhul üldse lennukile lastakse.

Ei usu et kedagi väga see väljasõidupilet huvitab. Kui keegi küsib, siis ütled et liigud bussiga Laosesse vms. Ise sel aastal Kuala Lumpurist Phnom Penhi lennanud ja ei küsitud kuskil midagi.

Olen ka lugenud, et kohalikud tegijad nagu AirAsia ei küsi. Eelmine aasta minult AirAsia BKK - PP lennul ka vist ei küsitud. Kardan, et Euroopast lend võib pisut teine teema olla. Teine firma ka.