andresk

Alustasin backpackides 2007-2008 aastal Kreekas ja Balkanil ning siis kolmel järjestikul talvel külastanud Aasiat. Esimesel aastal 3.5 kuud Banana-pancake trailil , teisel aastal India, Sri Lanka ning jälle Kagu-Aasia. Teisel aastal oli kogu reisi pikkus 4 kuud. Kolmandal elasin talvel Sulawesi saarel Makassaris ning tutvusin Indoneesia erinevate saartega. Neljas ja pikem reis on käsil praegu, 2016-2017!
Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
103 meeldimist
171 postitust / 347 kommentaari
68 (10.9%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Ei ole ise Fuerteventural lohetanud, aga olles ise tegev antud alal, siis soovitan, et ei tasu tugevat tuult karta. Pigem on see just hea, et puhub ning saab harjutada. Koolitajad annavad sulle esmalt õppelohe ning peale seda lohe vastavalt tuulele, seega ei ole vahet, mis tugevusega tuul puhub. Arvesta, et koolitus võtab aega (vähemalt 3 päeva) ning pärast seda tasub ise paar päeva pusida ja vajadusel harjutada koos õpetajaga.
Iseenesest on lohesurfi puhul tegu väga toreda hobiga, mida saab ka hiljem Eestis harjutada :)

Mina jälle ei saa aru kuidas 8000-9000 eurot kulutada Balil :)
Toon väikse näite kuludest mis hetkel siin:
Ööbimine korralikus külalistemajas mis asub Ubudist kuskil 1.5km kaugusel 140 000IDR kahepeale ehk 5€/nägu
Rollerirent siitsamast külalistemajast 50 000IDR/päev ehk 2€/nägu
Söögi peale kulub keskmiselt kahepeale 100 - 150 000 IDR ehk 3-6€/nägu kuskil.
Laundry on siin 15000IDR/kilo
Lisada veel rollerikütus, joogivesi ning veel miskit pudipadi tuleb päeva budgetiks kuskil 25€. Aga eks mu standardid ei aja luksust ega basseine taga aga ega mul miskit nägemata ei jää :)

Mainin ära ka et alkoholi peale raha ei kulu, kuna siin on see on siin lihtsalt ebamõistlikult kallis. Poes maksab pudel Bintang õlut (650ml) 32k ruupiat ehk 2-2.5€. Bintang pole ka päris minu maitse järgi tehtud õlle ning Anker ja Bali Hai on veel jubedamad :)

Nüüd kogemus olemas. Sain kohapealt pileti hinnaga 72USD ning momondost ja skyscannerist vaadates olid hinnad al. 110€, lennufirma kodulehelt 111USD. Seega tasub kohapealt uurida erinevatest reisibüroodest ning võit on üsna märkimisväärne.

Hiinalinnas on piisavalt erinevaid backpackeri hosteleid. Olen enamasti ööbinud Hiinalinnas Suzie's Guesthouse's. Puhas ning hea asukohaga pleiss kus ka teised seljakotirändurid.

Maandute Los Angeleses samal kuupäeval ehk 07.06.
Arvatavasti algab boarding lennule Los Angelesse kuskil 30-40min enne lennu algust ning samuti võtab Tallinna lennult mahaminek eeldatavasti 5-10min aega. See tähendab et netoaega ühest väravast teise jõuda on kuskil tunnike. Samuti tuleb läbida enne lendu Los Angelesse passikontroll.

Wizzair lendab Riiast ning Vilniusest otse Tel Avivi. Neil on tihti ka müügikampaaniad millel tasub silma peal hoida. Hetkel edasi-tagasi lennupiletite hinnad 200€+.

Kuidagi kipuvad need mõlemad sassi minema. Mõtlesin tõesti Titicacat! :)

Olen nõus berlineriga, tundub et tegemist on halbade juhuste kokkulangemisega.

Oleksid pidanud jätma natuke rohkem aega aklimatiseerumiseks. Boliivia on alustuseks ikka väga ekstreemne koht kuhu minna.
Ja ööbussidega sõites tasub teha natuke researchi ennem. Cruz del Sur on see firma mida võiks Peruus kasutada, minuarust nad Boliiviasse ei sõidagi. Boliiviast Peruusse minekul võiks kaaluda varianti mõned päevad veeta Atitlani ääres või siis päevase bussiga Punosse ning sealt ööbussiga Cuscosse. Atitlani ääres olevad külad/linnad asuvad kõik üle 3800m seega oleks võibolla mõistlikum olnud teha marsruut vastupidiselt ning külastada ennem Cuscot ja siis liikuda sealt Boliivia suunas.

Aitutaki saarel (üks Cooki saartest) saab külastades lähedalasuvat One foot islandit samuti templi "jalajäljega" passi. Saar ise ning lähedal asuvad saared on helesinise laguuniga ümbritsetud paradiisisaared.

Ma olen lennanud Spicejetiga Maduraist Colombosse. Kui vaadata suvalisi kuupäevi, siis iseenesest on lennupiletid Goast(GOI) Colombosse kuskil 120€ (päev tuleb veeta siis Chennais) , mis on päris hea hind ju.

Väga äge oli. Järgmisest sügisest näeb sellest Tuk-tuki sõidust saadet TV3-s. Vargusi juhtus üksikutel kordadel. Korra pandi nt kaameramehel GoPro tuuri. Ööbimised võtsime kohapealt. Igas suuremas linnas ööbimisi jalaga segada, käid lihtsalt ukselt uksele. Naistesse suhtuti enamjaolt hästi. Eks kohalikud natuke pealetükkivad ole, aga tüdrukutele see tähelepanu pigem isegi meeldis.

Sõitsin augustis koos teiste eestlasega sellel marsruudil Tuk-tukkidel. Meie marsruut oli Mumbai-Goa-Mangalore-Chennai. Kui plaanid rendiauto võtta siis sõida mööda Route66 Mumbaist Panjimi suunas. Teedel on korralikke löökauke. Soovitan vältida öösel sõitmist kuna rekkad kipuvad sõitma vastu täistuledes.

Oleneb suures osas ilmast. Indoneesias hetkel näiteks vihmahooaeg ja siis lennud kipuvad hilinema. Olen lennanud kümneid lende AirAsiaga ja kõige rohkem hilinemisi on ette tulnud just Filipiinidel, aga seda pigem mitte AirAsia süül vaid Manila lennujaama organiseerimatuse tõttu. Siis olid hilinemised isegi mõnedes tundides. Üldjuhul on lennud graafikus või kuni 30min delayd.

Äge idee!

Pakuksin nagu juba varemgi pakutud Mehhikot. Yukatanil on nii mõndagi teha ja külastada. Odav, transport lihtne, toit hea, inglise keelega saab kenasti hakkama.

Vietnam - päris mõneski kuurortlinnas saab vene keelega nt hakkama. Toit hea, rahvas sõbralik, siselennud soodsad. Samuti hea budget sihtkoht.

Sri Lanka on ka hea valik. Mina ei soovitaks Balit esimese sihtkohana.

Tänud vastajaile! Vaatan siis pileteid pigem kohapealt kuskilt reisibüroost :)

Vaata äkki läks kogemata spämmifiltrisse. Endal kogemus budgetair.nl-iga ning kõik toimis.

CUN-HAV vahel lendavad 3 firmat - Aeromexico, Interjet ning üks Kuuba firma. Olen lennanud Interjetiga ja soovitan, lisaks on nende piletid ka enamjaolt odavaimad. Momondo.com lehelt leiab hinnad enamjaolt alla 200€.

Tekkis sama küsimus mis jüts'il. Olen lennanud nii Aerofloti, Turkishi kui Norwegianiga ning kõik need lennud tundusid turvalised. Türklastel pidi ohutusega nendest firmadest ehk kõige rohkem probleeme olema, aga nagu siin juba mitmes postituses kirjas, siis Euroopas lendamiseks peab lennufirma täitma vägagi rangeid eeskirju. Seega lendaksin kõigi nende kolmega uuesti kui vaja.

@ mariij - Sihtkoha järgi sorteerimine on nüüd toodud parempoolsest menüüribast üles:

Tripis on ohtralt postitusi kunagistest aegadest, kus postituste autoriteks olid registreerimata kasutajad. Sel hetkel polnud postitamiseks kasutaja olemasolu oluline. Kuna Trip tõi vanast andmebaasist kogu sisu üle, siis pidi neile anonüümsetele ka mingisuguse nimetaja andma. "Admin" kasutaja on siis see niiöelda "anonüümne kommentaator". Admini kasutaja all on ligi 12 000 kommentaari.

Tuleb meelde kohe üks hea näide lennupiletitele - Finnairiga Taisse 300€
Tean, et nii mõnedki tuttavad need piletid endale võtsid. Viimase otsa Helsingist Tel Avivi lendamise asemel võtsid nad pagasi välja Helsingis ja tulid laevaga Tallinna - sääst ligi 100+€/per nase.

Norwegianit, kui odavlennufirmat küll ei tasu karta. Et vastata Euroopa Liidu nõuetele peab turvalisusega lennufirmades kõik vägagi heas korras olema.

Said ju päris palju tagasisidet kui kuu aega tagasi küsisid - http://trip.ee/foorum/uldfoorum/paaniline-lennuhirm

Mulle tundub, et sügis-talvised pakkumised hakkavad põhiliselt suvel peale. Qataril oli minu mäletamist mööda ka suvel miski sarnane kampaania praegusega. Finnairil on ka kindlasti talvistele lendudele kampaaniad tulemas, eelmisel aastal oli see juulis või augustis. Kõige lihtsam on vast jälgida Tripi soodukate rubriiki sest seal kõik need pakkumised ka üleval olnud.

Teed Cancuni ja Tulumi vahel on heas korras. Kindlasti on mugavam rentida auto. Võtsin just Cozumeli saarel üks päev ennem rendi algust auto läbi Rentalcarsi ning hinnaks tuli 12€. Hinnale lisandus kohapeal ka kindlustus. Rentisin auto Mex Car rentalist, mille teine nimi on Fox ning probleeme ei tekkinud. Rendipakkujaid on igas suuremas turismipiirkonnas ohtralt ning üldjuhul alustatakse hindades vägagi optimistlikult ja kauplemisruumi on kõvasti.