andresk

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

173 meeldimist
192 postitust
554 kommentaari

Alustasin backpackides 2007-2008 aastal Kreekas ja Balkanil ning siis kolmel järjestikul talvel külastanud Aasiat. Esimesel aastal 3.5 kuud Banana-pancake trailil , teisel aastal India, Sri Lanka ning jälle Kagu-Aasia. Teisel aastal oli kogu reisi pikkus 4 kuud. Kolmandal elasin talvel Sulawesi saarel Makassaris ning tutvusin Indoneesia erinevate saartega. Neljas ja pikem reis sai tehtud peaaegu ümber maailma kaheksa kuu jooksul ning viis mind esmakordselt Lõuna- ja Kesk-Ameerikasse ning ka Vaikse ookeani saartele.

 

45 külastatud riiki, 23% maailma 195st riigist

59 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mõne riigi puhul küll juba ehk veidi aegunud aga Veigo tegi üsna hea ülevaate riikidest ja nende nõuetest - https://trip.ee/uudised/kuhu-saab-euroopas-karantiinita-reisida

apeks tegi mõned aastad tagasi kokkuvõtte oma reisist Kamtshatkale - Kamchatka 2017 pildid

Eks ta seiklusrohkem ole, aga saab hakkama ka keeleoskuseta. Arvestasime juba ette, et meie jaoks võib olla probleemne hispaania keelsetes riikides, sest meie keelteoskus piirdus inglise ja saksa keeltega. Soetasime reisiks paberkandjal ladinaameerika hispaania keele vestmiku millest oli kõvasti abi.  Peale mõnda nädalat harjutamist saime juba toidud jms ilma vestmiku abita tellitud seega pidevalt praktiseerides hakkab keel iseenesest külge. Veetsime esimesed kuud hispaania keelsetes riikides ja võib öelda et viimases riigis Mehhikos tundsime keeleliselt juba väga mugavalt.

Kui kunagi sai Hiinas käidud, siis seal oli keeleliselt tunduvalt raskem, sest kohalikud väga tihti inglise keelt ei mõistnud. Aga saime ka seal kuidagi hakkama. Üldiselt saab aga Kagu-Aasias inglise keele oskusega ilusti hakkama.

Seišellid loodavad 2021. aasta märtsi keskpaigaks vaktsineerida 3/4 täiskasvanud elanikkonnast. 25. märtsist alates on Seišellid avatud kõikide riikide reisijatele. Ainsaks sisenemise tingimuseks jääb 72 h enne tehtud negatiivne koroonatest.

https://trip.ee/uudised/reisimine-seisellidele-nouded-jaanuar-2021

Neandertaal leidis õige asja üles. Tundub et tutipluti on vahendaja vahendaja.

Info terviseameti lehelt:

Testi tulemuse teadasaamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte.  Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 10-päevane liikumisvabaduse piirang, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee.

Ehk siis peale esimest negatiivset testi ei ole enam tarvis olla täielikus eneseisolatsioonis vaid piiratud eneseisolatsioonis.

Sattusin ühel hommikul saksa uudiseid vaatama ja oli ka videojutt siis Oktoberfestist. Nagu ka Millie kirjutas, siis üritusi väiksemal skaalal küll toimub aga sellist festevalimeeleolu seal sel aastal kindlasti pole. Restoranis/kohvikus maha istudes tuleb täita registreerimisleht andmetega ja väljas istudes saab lauas ka ilma maskita olla. Samuti räägiti ka antud loos piirangutest, kuna Baieri liidumaa on koroona osas kehvemas olukorras kui muu Saksamaa. Münchenis, Würzburgis ja Garmish Partenkirchenis olevat plaanis (võibolla juba ka rakendatud) suuremad piirangud kui teistes Baieri piirkondades. Pakun, et puhata ikka saab aga arvestama peab piirangutega (ala et peale 10-t alkot ei müüda vms).  Tagasi Eesti tulles siis lennujaamas koroonatest või 2ndl karantiinis.

Alustama peaks ehk lennupiletitest. Siin Tripis on pakkumisi Hawaiile olnud ka viimasel ajal - vaata siia ja siia

Sai käidud Mekongi Deltat uudistamas mõned aastad omal käel vastupidisel marsruudil - HCMC -PQ. 

Sõitsime bussiga Ben Tresse ning seal olid pakkujad olemas, kes korraldasid siis delta tuure. Ben Tres olles väga turiste, kes seal ka ööbinud oleks ei näinud. Delta tuur iseenesest oli peale mõnda tundi üsna üksluine. Valisime mäletamistmööda poole päevase privaattuuri. Vahepeal viidi ka kuhugi kookospalmide istandusse ja sai kohalikke toite mekkida.

Võibolla hiljaks jäänud aga ehk aitab:

  1. Sai seal käidud lennukiga Santiagost Punta Arenas. Sealt bussiga Puerto Natalesesse ning sealt siis juba rahvusparki. Kui sa tahad minna Torres del Paine rahvusparki ja seal ka ööbida, siis sa pead broneerima kämpingukohad eelnevalt ette kuna igas kohas on kohtade arv piiratud. Meil joppas ja saime asjad organiseeritud Puerto Nataleses olles, aga ei pruugi jopata.

  2. Punta Arenasest saab Isla Magdalenale, kus siis on pingviinide koloonia. Teepeal nägime meie ka delfiine. Kui mälu ei peta, siis oli (kõrghooajal) laevapilet ette osta, Me käisime päev varem sadamas ja soetasime.

  3. Me tulime Boliiviast ning olime Tšiili poole peal kuskil nädala. Rentisime auto ja sõitsime ringi. Seal on näha päris palju. Rannapuhkust Atacamas vast ei saa.

  4. Santiago on üsna suurlinn, tunduvalt ägedam oli Santiagost väikse bussisõidu kaugusel olev Valparaiso.

Kuna juba mitmendat (vähemalt 2?) aastat on viimasel hetkel TUI pakkunud väga-väga soodsa hinnaga lennupileteid, siis võib tekkida sama lugu mis Mauritiuse otselendudega. Sel aastal TUI enam Mauritiusele ei lenda.

Tripis see pakkumine juba alates reedest üleval - https://trip.ee/odavad-lennupiletid/edasi-tagasi-lennupiletid-helsingist-pohja-mariaanide-saartele-alates-591

Sealt kuupäevavalikust leiab ka kiiremate ümberistumistega lende (30 ja 25h)

Tegemist on tõesti kahe täiesti erineva sihtkohaga. Mehhiko (Yucatan) on turismile vägagi orienteeritud ning kohapealne transport (bussid) toimib kiirelt ja kenasti. Birma omakorda on täiesti teistsuguse vaibiga koht, kus turisti tunduvalt vähem ning aja kokkuhoiu mõttes võiks eelistada lendamist bussidele. Lennupiletid saab isikliku kogemuse põhjal soodsaimalt kätte kohalikest reisibüroodest. Samas on Birma tunduvalt ehedam ja mingil määral ka soodsam. Rannapuhkus Birmas on täiesti võimalik,  Ngapali rand oli näiteks täiesti inimtühi ja puhas ning me olimegi seal kuskil 4-5 päeva. Samas on Yucatanil (näiteks Tulumis või Holboxi saarel) valge liivaga postkaardi rannad võrreldes kollaka liivaga Ngapali omaga.

Edu Wamos Airiga :) lendasin paar aastat tagasi sama otsa ning see vana lennuk ja olematu teenindus polnud seda 200€ mis mina tollal maksin väärt.  Aga ehk 400€ eest saad parema kogemuse.

Kirjuta Vietnam Airlinesile ja ütle et need ei sobi ning anna endale sobivad lennuajad (mis neil lennuplaanis olemas). Kui bookisid otse lennufirmast siis ei usu et nad vastu puiklevad.

Olin Phu Quocil mõned aastad tagasi aprilli alguses. Ööbisin mingis suvalises bungalows kuskil läänekaldal. Valge liivaga randu leidus idakaldal, aga seal olid kilekotid meres ning kanalisatsioonitorud jooksid otse merre. Läänekaldal oli võimalik ka leida randu, kus inimesi ei leidunud. Samas sel hetkel olid käimas suured resortide ehitused just lääne poolel. Pole küll Phuketl käinud aga Tais olles olen käinud teistel saartel ning Phu Quocil olevad rannad on küll toredad aga nii Koh Changil kui Koh Phangnanil leiab minu subjektiivsel arvamusel paremaid randu.

Eks lennufirmad õpivad oma vigadest ning seetõttu on ka vähem selliseid hindu. Vaevalt et sellised ajad kus Finnairil kahed "veahinnad" lühikese aja jooksul tulevad. Igatahes olen kindel et Tripi lendude soodukate rubriik hoiab silma peal ning kui miskit tekib siis üles ka panevad.

Kui soovid head ülevaadet, siis loe ka kasutaja Tera kokkuvõtet Kasahstani reisist - https://trip.ee/foorum/uldfoorum/korgozstan-ja-almato

Finnair sinna ei lenda. TUI lendab erinevatest Skandinaavia lennujaamadest (CPH, ARN, HEL, OSL). Kuna Tui müüb skandinaaviast paketikaid, siis nad ette soodsa hinnaga lennupileteid ainult ei pakugi vaid viimase hetke pakkumisi.  Inglise TUI-l on ka talviti 1x nädalas lennud Gatwickist Phu Quocile (lennud gatwickist T ja tagasilennud K) ning kui see sobib, siis tasub seda ka jälgida. Kui soovid otse Euroopast lennata, siis ega variante peale TUI ja itaallaste NEOS-e pole. Neos lendab MXP-st ning vahemaandumisega Yangonis.  Võibolla on lihtsam viis lennata kas siis BKK, KUL või SGN ja HAN ning sealt võtta edasilend Phu Quocile?

@E.T.Rentisin Luang Prabangist mingisugusest putkast rolleri ning jätsin passi panti (ei saanud ka sel ajal mujal kuidagi muudmoodi rentida ning varasemalt polnud reiside jooksul kuskil probleeme tekkinud). Rentisin vist ainult üheks päevaks, et minna nende Kuang Si jugade juurde ning niisama ringi rollerdada. Käisin jugade juures ära ning siis sõitsin mööda jõge linnas ringi ja läksin korraks (max 5min) jõe äärde jalutama. Panin rollu võtmest lukku ja tagasitulles rollut polnud. Uurisin ja puurisin, aga rollu oli haihtunud. Trikk on neil vast see et jälitavad mingi kastikaga ja tõstavad kasti ja kaovad. Turismipolitsei ütles et seda juhtub tihti ning nemad ei saa miskit teha. Rendifirma tahtis selle jaapanlase (Honda oli vist) eest saada 1800USD. Kuna mul oli kiire edasiminekuga Põhja-Taisse, siis ega mul varianti peale maksmise polnud. Uurisin ka kohalikelt, kust saaks kasutatud rollereid osta, aga nendes kohtades müüdi ainult hiinakaid ja selle rendiputka omanik miskit sellist ei soovinud. Igatahes plekkisin lõpuks vist kuskil 1kUSD ning sain võtmed ja rollu paberid. Korralik scämm, aga eks vigadest õpib. 

Sumatra on hea valik, samas 10 päeva on tricky. Näiteks on Medani lennates võimalik bussiga 5h sõites jõuda Toba järve äärde. Seal järvel asuval saarel saab 7 päeva puhata ja aeg maha võtta küll.  Ehkki koht on "turistikas" , siis pole see võrreldav Balide jms.

Olen kahel korral Laoses käinud ning ühel korral marsruudil lõunast põhja ja teisel põhjast lõunasse.  Laos on tõesti odav riik nagu Reaper mainis. Minu lemmik kohaks kujunes lõunas asuv 4000 islands, kus sai mõlemal reisil 5-6 päeva lihtsalt aeg maha võetud ning jões asuvate saarte vahel vegeteeritud. Ainus miinus Laose puhul on taristu, ühest kohast teise liikumisel tuleb kasutada ööbusse (või siis maksta lennupiletite eest totralt suurt hinda Aasia mõistes).  Ööbussid on samas üsna mugavad ja saab magada küll kui auklikel teedel rappumine magamist ei häiri. Vang Vieng on peokoht, kuhu siis backpackerid suunduvad rehvi sisekummidel hulpima ning jõe ääres asuvad baarid, kus enamus lõbust tiirleb alko ümber. Pealinn Vientiane minule mingit suuremat muljet pole jätnud, rohkem meeldis linnadest Luang Prabang. Ole ka ettevaatlik rolleri rendi puhul, ainuke koht kus mul on rendiroller "ära varastatud" on Luang Prabang. Kallis lõbu oli see, aga tuleb olla tähelepanelik ning vast siis ei juhtu. 

Tripis ka see pakkumine olemas - lennupiletid Helsingist Phuketile 349€See pakkumine on hea sel juhul kui kuupäevad sobivad ning on huvi ka Shanghaid külastada. Shanghai lennujaamast saab 144h viisa ning see pikem ümberistumine annab võimaluse siis ka linna külastamiseks. 16h tapmine suures linnas pole vast väga keeruline aga tuleb arvestada et "magamata" jääb 2 ööd. Kui aga reisid lastega või puudub huvi Shanghai külastamiseks, siis maksa pigem umbes 200-300€ rohkem ja saad Tallinnast/Riiast kiirelt kohale.