andresk

Alustasin backpackides 2007-2008 aastal Kreekas ja Balkanil ning siis kolmel järjestikul talvel külastanud Aasiat. Esimesel aastal 3.5 kuud Banana-pancake trailil , teisel aastal India, Sri Lanka ning jälle Kagu-Aasia. Teisel aastal oli kogu reisi pikkus 4 kuud. Kolmandal elasin talvel Sulawesi saarel Makassaris ning tutvusin Indoneesia erinevate saartega. Neljas ja pikem reis sai tehtud peaaegu ümber maailma kaheksa kuu jooksul ning viis mind esmakordselt Lõuna- ja Kesk-Ameerikasse ning ka Vaikse ookeani saartele.
Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
153 meeldimist
189 postitust / 492 kommentaari
107 (17.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Lendasin mõned aastad tagasi Vietnam Airlinesiga Kuala Lumpurist Frankfurti üle Hanoi. Lennukid täitsa ok ja pardateenindus ka. Nad on viimastel aastatel saanud endale uusi Boeing 787 Dreamlinereid ning A350 lennukeid, mis on mõlemad väga head õhumasinad. Samas on Qatar teenindustasemelt vast ikka üle. 

Selekteerid kursoriga teksti mida tahad linkida ning siis vajutad editoris "lingi" peale ning sisestad html lingi ja vajutad ok. Nii peaks toimima.

Veidi offtopic aga sattusin peale ühele videole TUI Boeing 767 lennukist. Tegemist siis 27.02 lennuga Vaasast Roheneemesaartele, kus mootoril tekkisid tõrked ning lend pöördus tagasi Vaasasse. Keegi viga ei saanud :)Kui ootad häid vastuseid, siis peaksid alustama küsimuse täpsustusega. Millal tahad minna, kauaks, mis eelarvega ning mida reisilt otsid.

super uudis! Kuna eestlased reisisid enamasti läbi Helsingi siis on huvitav näha, kas nüüd võtavad Helsingist lende vähemaks või hakkavad väiksemate lennukitega lendama.

Minu ennustus on, et Tallinna vahet hakkavad ehk paar korda nädalas A320-ga lendama.

Aga vaata üle SASi kodulehelt kas neil on varem lende või mitte. Kui on, siis küsige sinna lennule. Kui ei ole, siis küsige, et ehk saate selle pika layoveri nende lennujaama Lounge-s veeta. Vaevalt nad kellegi teise (nt Nordica) lennule teile pileti ostavad.

Kasutasin ise kohalikke busse. Saabusin Mumbaist Panajisse ning sealt võtsin bussi Palolemi kust läks järgmine buss edasi Gokarnasse. Bussid olid mõned aastad tagasi väga vanad ja räpased aga viisid ilusti ja odavalt punktist A punkti B ära. Saab ka rongiga, aga mina seda varianti ei kasutanud. Gokarnast võtsin rongi Mangaluru suunas.

Gokarnas mina snorgeldamist ja surfajaid küll ei täheldanud ja üldse oli see vägagi rahulik koht, kus oli üks pikk umbes 7-10km rannariba. Rahvast polnud ning majutusasutused olid enamasti ranna kõrval kohe. Majutusasutusi oli igale hinnaklassile ja mitmeid. Õhtuti olid rannas sellised hipitüüpi peod.

Varanasi asub Delhi lähedal (1500+km Gokarnast), kas sa mõtlesid seda Varanasit või üldse midagi muud?

Olin paar aastat tagasi mai keskel nädala Barcelonas ning siis oli temperatuur 20-22 kraadi. Kuna ilma ennustamine on nii nagu ta on, siis aeg, kus on kindlalt 25+ kraadi on juuni-september. Eelmisel aastal oli ka novembri esimestel päevadel 23+ kraadi. Aprillis minnes on päevane historic average 17-21 kraadi. Aga eks see ole väga joppamise asi.

Nii Kambodža kui Tai piiridel on koht, kus sul võidakse üritada kotti pähe tõmmata. Ehk siis maksa ainult viisa eest, mitte mingite stamping feede eest :) Samuti on bussidega reisides tihti mingid asjapulgad, kes koguvad passid kokku ja siis lubavad ise organiseerida, aga minu soovitus on minna ise piirile ja teha kõik ise ära. Buss ilma sinuta ei liigu nkn kuhugi ära.

Ei ütleks, et põhja Vietnamis ilmad kehvad hetkel. Minu highlight on Vietnamis olnud Sapa oma riisiterrasside ja mägedega. Lennud odavlennufirmadega Saigonist Hanoisse peaks ka üsna soodsalt saama. Aga kui ainult kolm nädalat, siis pigem jääb minu soovituseks variant Lõuna-Vietnam ning Phu Quoc. Sealt soovitaks edasi külastada Kambodža rannikut, kus on mitmeid mõnusaid saari ilusate randadega. Ja kui minna mööda rannikut Kambodžast edasi Taisse, siis on võimalus külastada huvi korral nii Koh Changi kui Koh Samedi.

Helsingist lendab Norwegian Varnasse 155€ eest ning Riiast leiab 164€-ga Ryanairi lende Bourgasesse. Vaatasin lende augusti lõpus, sept alguses.

20 päeva, 1500€ kahele teeb 38€ nägu/per päev. See on väga hea budget ning piisab kindlasti. Kui šoppama minek, siis Balil Sanuri ja lennujaama vahel on surfibrändide outletid, tasub pilk peale visata. Uber toimib küll Balil, aga kui senti pooleks saagida, siis Grab'i app oli isegi soodsam kui Uber. Võtsime nelja peale Sanurist Grabi Padangpaisse ning kokku läks vist mingi 250 000IDR.

Portugal on oktoobris suvine ja isegi merevesi peaks täitsa soe olema. Kuna pole enam ka suvine kõrghooaeg, siis majutus ka odavam. Hetkel Lufthansal müük Farosse - https://trip.ee/odavad-lennupiletid/lufthansa-lennupiletid-louna-portugali-edasi-tagasi-tallinnast-farosse-al-198

Kui lennupileteid Tahitile otsid, siis vaata Pariisist Papeetesse. Orly lennujaamast lendab odavlennufirma French Blue. Tripis oli jaanuaris ka sellekohane
pakkumine. Tahitist Bora Borale edasi minek veel umbes 2-300€ ikka. Ega see odav koht pole, summa oleneb sellest kaua kavatsed seal olla ning missuguses majutuskohas.

Toimivad mõlemad. ATM on kindla peale minek. Kui soovid vahetada, siis peaks eurodest piisama. Kui Indoneesias on plaan minna kuhugi mujale peale suuremate turismipiirkondade, siis rahavahetuspunkte ei pruugi leida. Balil ja seal kandis ei ole rahavahetus probleemiks. Transpordiks soovitan nii Singapuris kui Indoneesias takso asemel tõmmata endale Grab app. Hinnad odavad ning toimib sarnaselt Uberile.

Kuhu kanti Indoneesias minek on? Ei hakka siin soovitama Indoneesias asuvaid Banda või Togeani saari enne kui ei tea kas minek on ainult Balile või ka kuhugi mujale :)

Kuna pole Singapuris käinud, ei oska sealsete vaatamisväärsustega aidata, aga otsi foorumist ja leiad sobivat infot. Mõned mis leidsin:

Sul on õigus, tuleb soodsam. Üldjuhul on eelduseks on olenevalt kuhu minna siis minimaalne inglise (või muu kohaliku) keele oskus ja krediitkaardi olemasolu. Aga ise reisi planeerimine eeldab ka kohanemist ootamatustega, sest sul pole kedagi kes kätt hoiaks kui miskit hapuks peaks minema.

Vali algatuseks mõni lihtne riik, kus saab ise organiseerimisega väga hästi hakkama. Kagu-Aasias on Tai kindlasti üks kõige lihtsamaid riike, kuhu iseseisvalt oma reis organiseerida. Sukeldumiseks on Tais Koh Tao üks popimaid Tai saari. Lisaks on hetkel sooduspakkumistena üleval ka Cancun, kus saab samuti iseseisvalt reisimisega kenasti hakkama.

Minu soovitus:
1) Võta lahti Tripi lendude sooduspakkumised
2) Vali mõni pakkumine, mis sobib su kirjeldusele. Hetkel on seal nii mõnigi Tai pakkumine ning sukeldumise huvi korral soovitaksin ka Mehhikot (Cancuni). Seal lähedal asub Cozumeli saar, kus pidavat head sukeldumiskohad olema.
3) Öömaja otsimiseks tee lahti Booking.com või HotelsCombined.

Kohaliku transpordi kohta leiad lisainfot siitsamast tripi foorumist ning kui ei leia siis küsi julgelt.

Edu esimese iseseisva reisi planeerimisel!

Hetkel maailmakaart ninaees ning vaatan võimalikke eksootilisi piirkondi, kus peaks olema valge liivaga rannad ning helesinine meri. Esmalt mainin ära, et tegemist on suvise kõrghooajaga kus lääne-euroopa puhkab. See teeb hinnad turismipiirkondades krõbedamaks aga varakult ette planeerides saab majutuse ja lennupiletid soodsalt kätte.

Augustis on suuremas osas Kagu-Aasias selline vihmaperiood, mis ei tähenda nagu ka B Hellu siin juba mainis, et kallaks koguaeg. Indoneesias peaks see-eest tunduvalt kuivem olema, aga seal on võib-olla selle öömelu ning kohvikute teemaga keeruline. Teiselepoole Kariibide suunas vaadates on siin tripi lendude sooduspakkumistes sooduspakkumistena üleval nii Guadeloupe kui Martinique. Paraku on seal sel hetkel orkaanihooaeg, mis muidugi ei tähenda, et igal aastal ja koguaeg pöörised saari materdavad. Kui vaadata eelarvet ning ehk ilma, siis nibin nabin saaks ehk reisi korraldatud Seišellidele nagu siin Ella kui ka AndresR juba pakkusid, aga seal hinnad vast ikka üsna krõbedad ning peab kohapeal tehtavaid kulutusi hoolega jälgima et eelarves püsiks.

Mina soovitaksin mõelda Euroopa peale. Nii Kreeka, Itaalia kui ka Prantsusmaa saartel on olemas valge liivaga rannad. Miks mitte veeta pulmareis Sardiinias, Korsikal või mõnel Kreeka saarel?

Kunagi kuskil 4 aastat tagasi sai käidud Venetsueelas Margarita saarel. Saar oli ilusate randadega, elu oli odav, rahvas sõbralik, aga ma kahtlen et te ekstreempulmareisi tahate :)

Mõned aastad tagasi sai käidud aga giidiga 2p/1öö. Giidiga käisime, kuna meil oli niikuinii matkasaapaid, telki, magamiskotti ja ka soojemaid riideid vaja ning enamus selle tripi pakkujatest ka neid pakub. Ei märganud ühtegi tegelast kes oleks omalkäel seal roninud. Me võtsime Senggigist erinevatest putkadest pakkumised ning sealt valisime endale sobiva välja. Giidiga koos oli veel üks "porter" kes tassis söögitegemiseks vajaminevat. Hinnad pole nüüd nii ülemõistuse kallid, netist ette tellimisel pole väga pointi sest seda trippi pakutakse nii Balil, Gilidel kui Lombokil igas turismiputkas. Mäletamistmööda oli see kahepäevane tripp koos varustusega ehk kuskil 60-80€/nägu.

Wizzairi kontakt kust ma sain kiirelt abi - Customerrelations1@wizzair.com

Toit on poodides üsna Euroopalike hindadega. On olemas suured poed nagu Carrefour jne. Saab kindlasti ka seljakotiga hakkama. Isegi kasutasin vahel hääleküüti ning toimis ilusti. Ehkki kaardil tundub saar pisike (Saaremaa suurune) pole Mauritius nii väike midagi. Transport ühest saareotsast teise võib võtta vabalt mitu mitu tundi. Siin mainiti ka ära, et teeääres kõndimine väljaspool suuremaid linnu on suhteliselt ebamugav sest teed on väga kitsad ning bussid ja autod kihutavad. Samas ühistransport on ka maruodav. Kõige suurem probleem on telkimiskoha leidmine. Mauritiuse põhjaosas Grand Baie piirkonnas pole see väga võimalik, aga edela Mauritiusel Le Morne kandis oli rannalähedasi metsatukkasi kuhu saaks vaikselt telgi püsti panna küll. Siiski, olin seal üle kahe nädala ning telkivaid backpackereid ei kohanud. Iseenesest arvan, et telkimine on hea telgi korral tehtav ning vaevalt kohalikke see häiriks.

Selle tormi osas tooksin välja hetkel fakti, et näiteks Rumeenia ja Ukraina Musta mere äärses osas on tuul sama tugev kui Mauritiusel, ehk on isegi tuulisem. Aga sellest miskipärast meedia ei räägi. Orkaanihooajal tundub see üsna tavaline torm olevat. Eelmisel aastal pühkis sealkandis tsüklon Enawo läbi Madagaskari mis oli tunduvalt tugevam.

Igatahes jõudu ja jaksu ning kui on minek siis tahaks kindlasti muljeid ja tähelepanekuid kuulda.