andresk

Alustasin backpackides 2007-2008 aastal Kreekas ja Balkanil ning siis kolmel järjestikul talvel külastanud Aasiat. Esimesel aastal 3.5 kuud Banana-pancake trailil , teisel aastal India, Sri Lanka ning jälle Kagu-Aasia. Teisel aastal oli kogu reisi pikkus 4 kuud. Kolmandal elasin talvel Sulawesi saarel Makassaris ning tutvusin Indoneesia erinevate saartega. Neljas ja pikem reis sai tehtud peaaegu ümber maailma kaheksa kuu jooksul ning viis mind esmakordselt Lõuna- ja Kesk-Ameerikasse ning ka Vaikse ookeani saartele.
Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
158 meeldimist
191 postitust / 508 kommentaari
107 (17.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Bologna lähedal asub Gelato "ülikool". Seal saab tutvuda siis gelato jäätise tegemise ning ajalooga. Samuti on kohe selle ülikooli kõrval jäätisekohvik, kus saab maitsta erinevaid jäätiseid. See ülikool asub Bolognast natukene väljas, aga rongiga saab ilusti Bologna linnast kohale. Rongisõit võttis aega vast 10-15min. 


Free walking tour - See on suuremates maailma linnades olemas ning kohalik giid tutvustab siis linna ajalugu ja viib huvitavamatesse kohtadesse. Seda tasub teha juba võimalikult varakult, sest giidi käest saab alati rohkem infot küsida mida head seal teha on. Free tähendab siis, et sina ise otsustad palju "jootraha" jätad. 

Kõige parema vaate Bologna linnale saab vast Torri degli Asinelli e Garisenda tornist. See torn asub kohe kesklinnas ja selle järgi saab ka linnas orienteeruda. Torni ronimiseks tuleb küll ronida palju treppe aga see panoraamvaade tasub kindlasti selle vaeva ära.

Lendudele sügiseks oli terve kevad mitmeid kampaaniaid mis siin Tripi lendude sooduspakkumiste rubriigis ka üleval olid. Talveks pole veel neil väga miskit olnud.

Ma olin sarnase probleemi ees enne pikemat kaheksakuulist reisi ning sellist kindlustust pakkus üsna ok hinna eest BTA kindlustus. 

Kogemus olemas Peruust kus oli sarnane lahendus. Siis oli privaatne vannituba aga tuli läbi ühiskasutatava koridori sinna minna. Meile anti eraldi võti selle vannitoa jaoks. 

Rumeenia on 5x suurem kui Eesti. Lisaks Musta mere äärsele on seal ka kõvasti tegemist sisemaal. Kas plaanis on ainult Constanta (kuhu siis lendab Nordica) või ka muud piirkonnad ?

Viskasin ka oma iföönile pilgu peale ning leidsin sellised reisimisel kasutatud äpid:


Transpordiks:
Grab - Eriti hea Indoneesias
Uber - Portugalis ning Horvaatias kasutatud ja tõesti head hinnad
Taxify - Korra sai kasutatud Budapestis ning hinnad pole ikka võrreldavad Uberiga, aga kuna seal Uberit polnud siis ajas asja ära.

Lennufirmadest on mul ainult Ryanairi app.

Kaardirakendused:
Google maps - üldjuhul kasutan seda 
maps.me - väga hea offline app ja kasutan riikides kus ma endale datasimi ei hangi (aasia üldjuhul)

Valuutarakendus XE Currency - väga rahul sellega ning annab aimdust paljuga kuskil lennujaamas kas siis valuutavahetuses või pangaautomaadis pügada saab.

Lisaks kasutan veel vahel reisides lihtsalt for funiks Speedtesti interneti kiiruse mõõtmiseks, Star Walki tähtede vaatlemiseks ja Flightradar24 lennuliikluse jälgimiseks.

Märkasin täna lennujaamas Qatar Airwaysi business jetti. Huvitav, kas tuldi nüüd konkreetseid kokkuleppeid sõlmima. Igatahes on loodetavasti ehk lähiajal rohkem infot oodata :)Suve saab pikendada ka Eestis olevates Spa-des. Kui ootad miskit head soovitust, siis tasuks märkida ära ka palju on puhkuseks aega ning mis umbkaudne eelarve.  Alusta ehk sellest, et viska pilk peale Tripi lendude soodukate rubriiki ,kuhu lennupiletite pakkumisi tuleb igapäevaselt.

Lendasin mõned aastad tagasi Vietnam Airlinesiga Kuala Lumpurist Frankfurti üle Hanoi. Lennukid täitsa ok ja pardateenindus ka. Nad on viimastel aastatel saanud endale uusi Boeing 787 Dreamlinereid ning A350 lennukeid, mis on mõlemad väga head õhumasinad. Samas on Qatar teenindustasemelt vast ikka üle. 

Selekteerid kursoriga teksti mida tahad linkida ning siis vajutad editoris "lingi" peale ning sisestad html lingi ja vajutad ok. Nii peaks toimima.

Veidi offtopic aga sattusin peale ühele videole TUI Boeing 767 lennukist. Tegemist siis 27.02 lennuga Vaasast Roheneemesaartele, kus mootoril tekkisid tõrked ning lend pöördus tagasi Vaasasse. Keegi viga ei saanud :)Kui ootad häid vastuseid, siis peaksid alustama küsimuse täpsustusega. Millal tahad minna, kauaks, mis eelarvega ning mida reisilt otsid.

super uudis! Kuna eestlased reisisid enamasti läbi Helsingi siis on huvitav näha, kas nüüd võtavad Helsingist lende vähemaks või hakkavad väiksemate lennukitega lendama.

Minu ennustus on, et Tallinna vahet hakkavad ehk paar korda nädalas A320-ga lendama.

Aga vaata üle SASi kodulehelt kas neil on varem lende või mitte. Kui on, siis küsige sinna lennule. Kui ei ole, siis küsige, et ehk saate selle pika layoveri nende lennujaama Lounge-s veeta. Vaevalt nad kellegi teise (nt Nordica) lennule teile pileti ostavad.

Kasutasin ise kohalikke busse. Saabusin Mumbaist Panajisse ning sealt võtsin bussi Palolemi kust läks järgmine buss edasi Gokarnasse. Bussid olid mõned aastad tagasi väga vanad ja räpased aga viisid ilusti ja odavalt punktist A punkti B ära. Saab ka rongiga, aga mina seda varianti ei kasutanud. Gokarnast võtsin rongi Mangaluru suunas.

Gokarnas mina snorgeldamist ja surfajaid küll ei täheldanud ja üldse oli see vägagi rahulik koht, kus oli üks pikk umbes 7-10km rannariba. Rahvast polnud ning majutusasutused olid enamasti ranna kõrval kohe. Majutusasutusi oli igale hinnaklassile ja mitmeid. Õhtuti olid rannas sellised hipitüüpi peod.

Varanasi asub Delhi lähedal (1500+km Gokarnast), kas sa mõtlesid seda Varanasit või üldse midagi muud?

Olin paar aastat tagasi mai keskel nädala Barcelonas ning siis oli temperatuur 20-22 kraadi. Kuna ilma ennustamine on nii nagu ta on, siis aeg, kus on kindlalt 25+ kraadi on juuni-september. Eelmisel aastal oli ka novembri esimestel päevadel 23+ kraadi. Aprillis minnes on päevane historic average 17-21 kraadi. Aga eks see ole väga joppamise asi.

Nii Kambodža kui Tai piiridel on koht, kus sul võidakse üritada kotti pähe tõmmata. Ehk siis maksa ainult viisa eest, mitte mingite stamping feede eest :) Samuti on bussidega reisides tihti mingid asjapulgad, kes koguvad passid kokku ja siis lubavad ise organiseerida, aga minu soovitus on minna ise piirile ja teha kõik ise ära. Buss ilma sinuta ei liigu nkn kuhugi ära.

Ei ütleks, et põhja Vietnamis ilmad kehvad hetkel. Minu highlight on Vietnamis olnud Sapa oma riisiterrasside ja mägedega. Lennud odavlennufirmadega Saigonist Hanoisse peaks ka üsna soodsalt saama. Aga kui ainult kolm nädalat, siis pigem jääb minu soovituseks variant Lõuna-Vietnam ning Phu Quoc. Sealt soovitaks edasi külastada Kambodža rannikut, kus on mitmeid mõnusaid saari ilusate randadega. Ja kui minna mööda rannikut Kambodžast edasi Taisse, siis on võimalus külastada huvi korral nii Koh Changi kui Koh Samedi.

Helsingist lendab Norwegian Varnasse 155€ eest ning Riiast leiab 164€-ga Ryanairi lende Bourgasesse. Vaatasin lende augusti lõpus, sept alguses.

20 päeva, 1500€ kahele teeb 38€ nägu/per päev. See on väga hea budget ning piisab kindlasti. Kui šoppama minek, siis Balil Sanuri ja lennujaama vahel on surfibrändide outletid, tasub pilk peale visata. Uber toimib küll Balil, aga kui senti pooleks saagida, siis Grab'i app oli isegi soodsam kui Uber. Võtsime nelja peale Sanurist Grabi Padangpaisse ning kokku läks vist mingi 250 000IDR.

Portugal on oktoobris suvine ja isegi merevesi peaks täitsa soe olema. Kuna pole enam ka suvine kõrghooaeg, siis majutus ka odavam. Hetkel Lufthansal müük Farosse - https://trip.ee/odavad-lennupiletid/lufthansa-lennupiletid-louna-portugali-edasi-tagasi-tallinnast-farosse-al-198