Londoni turvakontroll

Paluks teie poolseid kogemusi, kuidas Londonis(Stansted) turvakontroll on olnud?Kuulsin et nuhivad kòik làbi ja pidid vàga ùlbed ùldse olema.Rààkige palun oma kogemustest, kas on esitatud palju kùsimusi ja kas toidukraami on làbi lastud??Suured tànud ette!

Viimati oli kontroll tugev, kõik elektroonika ja vedelikud tuli kotist välja võtta ja fotokaga üks pilt teha. Lisaks kehtis endiselt rangelt "ühe koti poliitika", st tohib olla ÜKS kott, ükskõik siis, kas kilekott, naiste käekott, väike kohver, arvutikott või fotokott, kokku võib olla üks kott.

Stanstedi kohta ei tea, aga Gatwickis kiskus iga viimne kui inimene juba ilma vastava korralduseta jalanõud ära läbi turvavärava marssides. Päris palju võis inimeste läbi katsumist ka näha

Ulbust kull ei kohanud, aga see, mis toimub, on vaga pohjalik, regulaarne kontroll. See tahendab, et KOIK inimesed peavad sedasama tegema.

Pole hàsti aru saanud, kas toidukraami vòib kaasa vòtta.Vedelike kohta on kòik selge, aga toidukraamist pole kuskil juttu.Niiet ehk lastakse làbi?(kohvi,kommid)

Mina tulin Stanstedi kaudu ja kontroll oli tõesti korralik. Üritasin kaks korda läbi kontrollväravate minna, aga hakkas piiksuma ja siis nad katsusid lihtsalt läbi. Ja pärast seda, kui olin juba lennujaamas ja pagasi ka kätte saanud ning hakkasin ära minema, palus mul üks töötaja, et kõrvalruumi läheks ja vaatas mu kohvri läbi ning küsis, ega suitsu kaasas pole.

Kas siis suitsusid ei tohi ùldse vòtta???Mitte ainsatki blokki???

minu kogemus pärineb juunikuust. ise olin järginud kõiki nõutud pagasireegleid, k.a. käsipagasiks 1 kott, vedelikud olid äraantavas pagasis. ütleks, et turvakontrollis ülbust ei kohanud pigem sõbralikkust, metallpandlaga püksirihma ära ei pidanud võtma, samuti ehteid ei pidanud ära võtma, kotti ei vaadatud. toidukraam oli äraantavas pagasis, seda ei tea, kas äraantavat pagasit uuriti või mitte, igastahes koti sisu oli kättesaamisel selline nagu minust ta jäi. tagasi tulles pidin ainult kingad jalast võtma ja aasia päritolu naisterahvas kõbistas oma kätega mind natuke külgedelt. meie grupis oli ka selliseid, kellel oli käsipagasiks nii käekott, siis spetsiaalne käsipagasi kott ja lisaks veel kaubandusest saadud kilekott koos asjadega. probleemi ei tekkinud ja said nemadki nendega lennukisse. ka sai üks oma kosmeetikatarvetega ja sokolaadiga (asusid käekotis, mitte nõuetekohases läbipaistvas kilekotis)lennukisse.

Kui teie mobiiltelefon on eelnevalt remondis käinud siis olge valmis, et teid otsitakse korralikult läbi. Minu sugulasl nimelt oli nii ja Inglaste aparaat näitas, et telefonis on sees mingisugune narkootiline aine. Vaene tüdruk otsiti pealaest jalatallani läbi kuniks siis lõpuks küsiti, et kas telefon on paranduses käinud. Vastus jaatav, lasti ta minema. Ei tea mis aine seal siis oli, mis nenede aparaadile ei meeldinud. Jalanõud, ehted , vööd, jope, tagi ja muu.... kõik pidi ära võtma.

juunis käies ei tekkinud küll mingit probleemi, vedelikke kotis polnud, küll aga toitu. Püksirihm sai ära võetud juba ise, värav piuksus aga lubati edasi minna, isegi naeratati veel, mis oli küll väga imelik...

Gatwickis pole ju mingit probleemi. Toit on alati äraantavas pagasis olnud. Leib, kommid, purgisupid, vorstid.
Küll bussiga Inglismaalt välja sõites oli bussijuht hoolikas uurima, et ega kellelgi lihatooteid kaasas pole.Buss ei oota kui teil piiril probleeme on.

kas keegi oskab oelda, kuidas toimub passikontroll??kas uurivad seda pohjalikult ja toksivad arvutitesse nimesid voi kaib ikka koik samamoodi nagu mujal euroopas, kiire pilk peale ja kogulugu...probleem nimelt selles et teise lennukini on nii vahe aega ja ei tahaks seda eriti kuskil passikotrollis veeta.tanud vastajatele

Veel tahaks kùsida, kas teilt on kùsitud kuhu ja miks te làhete??Kuulsin, et tuttvat hoiti 10 tundi kinni, kuna ei oskanud piisavalt hàsti vastata:O......mulle tundub vàga absurdne.

Käin praktiliselt iga kuu Londonis nii Stanstedi kui Gatwicki kaudu ja üldiselt ei ole mingit erilist kontrolli (rangemat kui mujal Euroopas) kohanud. Ülbust ka mitte. Küsimusi pole kunagi esitatud ja suhteliselt lihtne protseduur.Vedelike osas reeglid samad kui mujal üle 100ml vedelikke ei või salongi võtta. Ja ka ühe koti reegel! Salongi võib iga reisija võtta ainult ühe koti :) Kuid see on tõsi, et Stanstedis on väga pikad järjekorrad ja võib aega minna. Passi kontrollitakse kiirelt, pilk passi, siis sulle otsa ja welcome!

Kas saab ka ID kaardiga Londonisse?

Käisin aprillis läbi Stanstedi edasi-tagasi lennates. Minnes oli edasilennuks vahe kahanenud enam-vähem tunnini, aga hakkama sai. Seljakotti ei saanud tavalisse check-inni anda, sellega tuli eriletist läbi käia. Minu ees uuriti põhjalikult poisse, kellel tööriistakast kaasas.
Tagasi tulles ostsin endale samast Standstedi lennujaama Clarksi poest uued kingad ja need oli karbiga eraldi kilekotis. Esimene kontroll ei teinud teist nägugi. Järgmine tädi turvaväravate käigus nõudis kategooriliselt et, ÜKS, ainult üks käsipagasi ühik on lubatud. Et mu lubatud käsipagasi kott oli päris pisike, siis olin tagavaravariandina mõelnud, et kui läbi ei saa, siis teibin koti kingakarbiga kokku ja saangi "ühe ühiku" :) . Esimese käiguna teatasin siiski suht kindlalt, et kui nad alguses müüvad mulle samas lennujaamas kalli raha eest kaupa ja siis ei lase mind selle kaubaga pardale, tahan ma raha tagasi. Seejärel lasti näidata tsekki ja seda, et karbis ka tõesti kingad on ja lubati põrgi näoga edasi minna.

Samas passikontrolli sabad olid mõlemal korral päris pikad, aga töötajaid pandi kohe juurde, kui vaja. Minu arvates skänniti kõigi reisijate dokumendid ka arvutisse - kui heitsin pilgu peale kontrolli tahapoole.

aasta tagasi sain oma ID-kaardiga nii kiiresti kontrollist läbi, et teised lausa imestasid. Passidega inimestel läks kauem aega.
Samas Londonist ära sõites check-ini lauas tüdruk tegi küll vingus nägu ja nõudis passi - eks sõltub tujust neil ja ju nad ei viitsi hakata uurima, kas Eesti ID-kaart kõlbab.

tulin täna ja ei olnud mingit probleemi- kiirelt ja normaalselt läbi !

eile tulin just sealt - kommid, kohv ja võileivad võivad vabalt käsipagasis olla ja ID kaardiga ei ole viimase 2 aasta jooksul sealsamas lennujaamas probleemi olnud. Ühe koti nõue võib tekitada probleeme aga põhimõtteliselt lepivad nad sellega, et surud kõik oma varanduse kasvõi ühte suurde kilekotti ja kui oled turvast läbi käinud, siis võid oma kotid jälle lahti harutada.

Enne turvasse minekut küsitakse, kas on vedelikke ja kui on, siis pakuvad minigrip kotikest, et saaksid oma asjad sinna paigutada( hambapastad, puuderkreemid, silmatilgad, lõhnad jmt ja seda max mahuga 100ml).

Turvakontrollis tuleb ära võtta jalanõud, käekell, müts, jope, püksirihm. Väiksemad esemed on soovitav toppida selleks hetkeks kohvrisse või käekotti.

Ülbust ei ole veelkordagi kohanud seal, väga toredad töötajad.
Head reisi!

... polnud kontrollis midagi põhjalikumat kui Tallinna lennujaamas. Millal passikontroll oli, ei pannud isegi tähele, sest dokumenti sooviti näha nii check-in'is, turvakontollis kui ka pardale minekul.Milline neis nn piirivalve oli, ei saanud arugi.

Seda juttu, mida võib leida Estonian Airi kodulehelt, et Suurbritannias lennujaamadest reisi alustavatele lennukitele ei tohi endaga kaasa võtta midagi peale rahakoti, passi, arsti määratud ravimite ja pakendist väljavõetud tampoonide, ei maksa uskuda. Uudise juures puudub uudise kuupäev, rääkimata sellise nõude tühistamise märkest. Selle lugemine tekitas algul küll hirmu ja nördimuse segu, aga tegelikkuses kehtivad Suurbritannias vähemalt Euroopasse lendamisel samad turvanõuded, mis Tallinaski.

mul ei ole ka probleeme olnud, ükskord sattus olema ees ametnik, kes nägi ID kaarti esimest korda, näitas seda naeratades kolleegile ja kõik.
Aga edasi minnes san francisco lennukile oli mingi piletikontroll vms tibi, mingi indiast pärit tüüp, kes ei osanud minu arust küll inglise keelt. ma ei saanud tast eriti aru ja siis ta suunas mind natu põhjalikumasse kontrolli, kus mul läpaka kott läbi tuhniti ja kingad üle nuusutati. Muidu on selline harju keskmine...