Lufthansa light hinnale pagasi lisamine

Juba vähemalt nädala ei tööta korralikult Lufthansa lehel light hinnaga ostetud piletitele pagasi lisamine. Kui lend on otselend Tallinnast Frankfurti vms, siis saab pagasi ilusti 15 euro eest kohe juurde lisada. Kui lend on ümberistumisega, näiteks Tallinn-Frankfurt-Pariis, siis pagasi lisamise valikut ei teki. Seda ei teki ka peale piletite ostmist My Bookingu kaudu sisse minnes. Samas saab pagasit probleemideta lisada telefoni teel.

Mis probleem online süsteemis on, seda ei oska keegi öelda. Pigem väidavad kõik teenindajad, et mingit probleemi ei olegi.

Mina sain lisapagasi lisatud(väga vaevaliselt)light-piletitele aug. algul, kui uut tüüpi piletid müüki tulid, aga nüüd mure järgmine: kui trükkisin piletid välja, siis näitab pagasiühikuks 0. Käisin uurimas lennujaamas, kus Lufthansa n.ö. esindus ja süsteem õnneks näitas, et nii minnes kui tulles ikkagi äraantav pagas 23 kg olemas ja teenindaja printis mulle kuskilt süsteemist paberi välja. Reis toimub järgmisel teisipäeval ehk siis peale 23.ndat kirjutan, kuidas läks. Marsuut TLL-FRA-AGP-FRA-TLL.

Light piletitega näitabki nii nende enda lehel my bookingsi all kui ka checkmytripis jne, et on 0 pagasit. See juurde ostetud lisapagas on neil endal mingis teises süsteemis. Sina saad seda näha nende lehel my bookingu all kui valid seal add baggage. Siis tuleb lahti uus leht, kus on näha, et millistele lendudele on pagas juurde ostetud jne. Samuti on see kirjas kinnitusel, mille saad peale pagasi juurde ostmist.

Mul õnnestus viimati pagas lisada septembri alguses. 25. septembril enam pagasit uuele piletile online süsteemist kätte ei saanud. Telefoniga on peale seda asjad toiminud.

Tänud vastamast, leidsin need kohad üles. Mure tekkis seepärast, et piletitel pagasit näha pole ja kas pagas kuskil süsteemis näha. Aga sain väljaprinditud lehe lennujaamast ja loodan, et kõik ok.:)Kas pagasi saab ikka eelmisel päeval äraanda nagu tavaliselt või light-piletitega on midagi teisiti?

See on hea küsimus. Kas tavaline lennujaama töötaja saab selle lightile lisatud pagasi info kätte või mitte? Loogiline on, et peaks saama, sest ka Lufthansa check-ini letis on tööl Tallinna lennujaama töötajad ja neil on kasutada täpselt sama süsteem, mis pagasi ära andmise letis. Kui proovitud, siis ootaks tagasisidet.

Reisilt tagasi ja kõik sujus ilma viperusteta. Tallinna lennujaamas pagasit äraandes veidi küll kripeldas, aga kuskilt süsteemist ikkagi nähti ära, et lisapagas ostetud.(mul oli igaks juhuks ikkagi trükitud kinnitus kaasas) Kuigi piletitel kiri, et pagasiks vaid käsipagas 8kg. Malaga pool ütlesin ise, et ostetud ja makstud lisapagas ja probleeme ei olnud-arvan, et ikka kuskil nende süsteemis oli kõik näha. Seoses light-piletite tekkimisega, jäi küll selline tunne, et enamus reisibki nii, sest minu väike pagas küll riiulitesse ei mahtunud ja pidin selle panema istme alla. Ja kuna kohmerdamist-sahmerdamist palju pagasiga, siis hilinesid lennud kõik väljalennuga 20-30 min.

Kas proovisid ka eelneval päeval Tallinnas pagasit ära anda?

Jah, andsingi ja ei olnud mingeid probleeme. Vaadates lennukisse tulevaid inimesi, siis oli küll paljudel mitu käsipagasit ja mõnel päris suur kohver. Kuigi vaatasin, et lubatud mõõdud on päris suured.:)Malagas üks stjuuardess vaatas küll ühele mehele pika näoga järele, kellel kohver, spordikott ja veel üleõla läpaka-kott. Arvasin, et nüüd kutsub tagasi, aga ei midagi...Veini, õlut, mahla, kohvi jm. joodavat pakuti päris heldelt ja tagasi teel oli vist mingi kick-boksingu vmt. meeskond meie ees istumas, siis need said oma kasutusse lausa veinipudeli, sest stjuuard ei viitsinud nii palju nende juures klaase täitmas käia. Teenindus nagu ikka oli suurepärane ja check-in-i tehes ca 20 tundi enne, sain minnes Malagasse 8-ndasse ritta ja tagasi tulles 10-nda valitud.