Viimased kommentaarid

Eneseisolatsioon välistab juba lennujaama jõudmesigi rääkimata lennukisse kui ühistranspordivahendisse astumisest :)

Teoreetiliselt saab teha autoreisi, üürida näiteks maja ja süüa kodus või kusagil looduses piknikul jne.

Lätis ja Leedus on testiga Eestist tulles hetkel lubatud transiit. Poolaga pole probleemi. Edasised riigid pead siis lisaks uurima.

Kui tagasiteel on juba viimasest süstist piisavalt möödas, siis võib Leedu ja Lätiga samuti põhjalikumalt tutvuda.

Tundub, et keegi on IATA-sse mingit infot saatnud. Reaalselt on kirjas, et isolatsioonist vabastamiseks peab vaktsineerimine olema lõpetatud kuue kuu jooksul enne saabumist.

AirBalticu automaatsed teavitused tulevad teisest huvitavast süsteemist, kus on info tihti üsna omapärane. Reaalselt kontrollitakse lennujaamas vajadusel IATA infot ja seal see ei tea kust ilmunud kuue kuu nõue midagi ei muuda.

Kui viitsimist on, siis võid teavitada VM-i konsulaarosakonda, et selline ekslik info on mingil põhjusel IATA süsteemi jõudnud. Nende Facebooki suhtlusest jõuab info enamasti ilusti edasi ja asjaga tegeletakse. Korraldus 305-s on jätkuvalt kirjas, et viimasest doosist ei tohi olla möödas rohkem kui üks aasta.

Pigem võib juhtuda see, et mõni töötaja ei saa päris pihta, et mida ja kuidas ta ikka tegema peab. Ja siis võib tulla absurdne pakkumine, et midagi muuta ei saa kahjuks ning saad tühistada ja kogu raha tagasi vms. Kuna sa tahad ikka 2. november koju saada, siis on vaja vahel veidi seletamist, et asi soovitult tehtud saab. Samas see pole kõige keerulisem asi ja enamik töötajaid peaks sellega hakkama saama.

See, et 25 minutine vahe Frankfurdis lõpuni püsima jäi, on küll kummaline. Järelikult neil automaatne kontroll sellistel juhtumitel ei toimi. Reaalselt on see lubamatu ümberistumine. Kui lennule ei jõua, siis lõpuks maksab tõenäoliselt ikka Lufthansa kulud kinni, sest süsteemist on näha, et nende enda süsteem on selle muudatuse teinud. Aga alguses võib veidi seletamist olla.

Või äkki on koroonaga seoses reisijate vähesusel minimaalset aega Frankfurdis vähendatud. Münchenis oli juba enne koroonat miinimum 30 minutit.

Vaata näiteks Luftansa enda lehelt Malaga-Frankfurt lende 2. novembriks. Seal on samad olemas. Zürich-Frankfurdi panin juba Lufthansa numbriga.

Antud juhul tehakse tasuta muudatus. Kui esimene töötaja hakkab midagi muud rääkima, siis saab järgmisele helistada. Hea, kui mõtled enne jutu läbi ja räägid lühidalt ja konkreetselt. Pakud kohe need lennud muutmiseks välja jne, siis saab asi kindlamalt tehtud. Nad saavad selle muudatuse käsitsi ära teha. Hetkel veel kohti näitab.

Frankfurdis on ametlik miinimum aeg ümberistumiseks vist 45 minutit. Tõenäoliselt on tegemist talvegraafiku muutmisega. Automaatselt läheb kirja mingi võimatu ühendus ja alles kunagi hiljem hakatakse sinuga tegelema. Ise ühendust võttes saab muidugi kiiremini asja korda. Helista Eesti numbrile ja pane telefon kõlarile. Koroona alguses sai ka tavaliselt tunniga ikka liinile. See aasta pole üle 30 minuti kevadel ja suvel läinud. Enamasti oluliselt vähem. Samal ajal saad söögi valmis teha või arvutis tööd teha vms :)

Hetkel tundub, et reaalne lahendus on lõpuks tagasilend  päev varem või hiljem. Teisipäeval saaks asenduse telefonis küsides vist ka lendudele Malaga-Zürich-Frankfurt Swissiga, LX 2111 ja LH 1197. Nendega jõuab ilusti õhtusele Tallinna lennule. Selle muudatuse saamiseks tuleb siiski neile helistada ja siis öelda, et ametlik muudatus pole tegelikult reaalselt võimalik reeglite järgi, aga sobiksid ka need lennud. Ja siis konkreetsed lennunumbrid ette lugeda.

Mõni töötaja saab siis kohe asjale pihta ja teeb lennud korda. Teine peab kuni kolm korda küsima kellegilt nõu ning kolmas ei saa üldse midagi tehtud ja soovitab muuta kuupäeva või tühistada lennud ja võtta raha tagasi. Selle kolmandaga võib suhtluse lõpetada ja sobival päeval uuesti kõlariga ootele asuda.

Jah. Kui kuus päeva peale esimest testi teha teine test, siis peale selle negatiivset tulemust on piirang lõppenud.

Kui oled füüsiliselt asunud 14 päeva jooksul enne sisenemist näiteks Eesti territooriumil, siis USA-sse siseneda ei või. ESTA ei puutu asjasse. Selle pead ikka tegema. Eesti kodanikel pole keelatud USA-sse sisenemine. Lihtsalt sa pead enne seisenemist viibima tõestatult 14 päeva lubatud riigis. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Erandid - https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/25/proclamation-on-the-suspension-of-entry-as-immigrants-and-non-immigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease/

See teema, et põdenutele teist doosi ei tehta, on juba väga vana. Kõik, kes tahavad saavad juba mitu kuud teise doosi ka. Mine suvalisse kohta, kus vaktsineeritakse ja saad selle kätte. Perearstid vist hetkel vaktsineerimisega eriti ei tegelegi.

Viinis on karmim kui mujal Austrias. Seal kehtib antigeeni test vaid 24 tundi. Seega peab neid tasuta teste tegema pea iga päev, kui restoranis süüa tahad jne. Isegi hotelli hommikusöögile pääseb nüüd vist vaid kehtiva testiga.

Järgmisest nädalat on testiga liikudes jälle vajalik FFP2.

Seda siis just testiga minnes. Teistel on teised reeglid.

Pikalt ja põhjalikult - https://www.wien.info/en/travel-info/corona-information

Kuue aastane peab testi tegema. Testi ei pea tegema alla kuue aastane. Vanemate vaktsineerimine mingit erisust ei anna.

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=3

Children under 6 years of age are exempt from the pre-departure swab test.

Politsei tõendit nõuavad osad rendifirmad ise. Mõnes riigis on see ka kohustuslik, teistes lihtsalt mõnede firmade enda nõue. Kui politsei paberit ei võta õnnetuse järel, siis ei kata ka rendifirma enda lisakindlustused kahjusid. Näidatakse lepingus rida tingimuste kohta ja öeldakse, et nii jääb hoolimata kõigist kallitest kindlustustest. Seega worldwide is mingeid lisatingimusi ei loo. Nõuab lihtsalt kõigi rendifirma tingimuste täitmist. Mis on ka loogiline.

Covid tegi oma töö.

Wizzi tühistamiste süsteemist on mingites teistes teemades palju juttu olnud. Selleks on osad reisijad juba omad süsteemid välja töötanud, et ennustada, kas ja milline Wizzi liin soovitud ajal toimida võiks ;)

Tallinn-Kutaisi on hetkel nende kõige kahtalsemate hulgas.

Wizzi Tallinn-Kutaisi on väga väikse tõenäosusega. Reaalselt pole see liin kunagi tööle saanud, kuigi vahelduva eduga on see müügis eelmisest suvest. See suvi võeti graafikust maha juba vist kevadel ja pandi müüki talvegraafiku alguseks. Reaalselt vist talvel Eesti ja Gruusia vahel meeletuid masse ei liigu ja lend võetakse oktoobri jooksul uuesti maha.

On muidugi mingi väike tõenäosus, et lennud tõesti algavad. Aga ma pigem plaaniks talvepuhkust Riia lennuga.

Kuue aastane peab tegema testi. Ainult alla kuue aastased ei pea testi tegema.

Kuidas oli kogemus Tawakkalna rakendusega? Kas selle sai tööle ka Euroopa numbriga või vaid kohalikuga? Või pääseb turist ka ilma selleta kohalikku ellu?

EL-i vaktsineerimise digitõend on tõenäoliselt piisav sisenemiseks?

Ma pole üldse kindel, et riiki lastakse. Aga muidu on vaja negatiivne test, mis on tehtud 24 tunni jooksul enne lennu väljumist. Lisaks test saabumisel. Ja ametlikult järgneb sellele isolatsioon.

Transiidiks lennujaamade vahetamist, maismaa transiiti jne erandites kirjas pole. Lubatud on transiit ilma transiittsoonist väljumata. https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/i-am-abroad/residing-in-the-eu-eea-schengen-or-the-uk/#link-19316

Jalavõru asemel on mobiilirakendus.

Buldooza antud lingil on päris põhjalikult kirjas, mida tegema pead, kuidas olema pead jne.

Goldcar teenibki kasumit vist lisakindlustuste müügist või siis sellest loobujate rahalisest ahistamisest :) Kui plaan on kõik nende kindlustused võtta, siis tõenäoliselt rohkem probleeme tekitama ei hakata. Portugalis on nad samuti legendaarsed.

Enamik autodest müüdi eelmine aasta maha ja nüüd ongi hinnad kõikjal kallimad. Kuus kuud ette sai selleks suveks veel Lõuna-Euroopas normaalse (eelnevate aastate) hinnaga, aga hetkel on isegi kevadeks broneerides ulmelised hinnad võrreldes varajasematega.

Rootsis on transiidiks vaja testi, kui pole vaktsineeritud jne. Seda ei nõua lennufirma vaid Rootsi riik.

Transiidiks pole midagi vaja näiteks Poola kaudu lennates. Hollandit hetkel ei tea, aga vist jätkuvalt saab. Läti kaudu samuti.

Saksamaast hoia samuti eemale. Sealt ilma paberita läbi ei saa.

Serbias on 12 tunnine transiit ilma testita. https://www.mfa.gov.rs/en/citizens/travel-serbia/covid-19-entry-requirements

Lätis tegelikult probleemi ei ole. Kui oled vaktsineeritud ja tahad seal rohkem kui 12 tundi olla, siis märgid transiidi asemel Lätti sisenemise ja piiranguid ei ole.

Kas nad täpsustasid ka, et kuidas see covid täpselt seda lendu mõjutanud oleks? Et täna ei saa lennata, aga kolme päeva pärast on lubatud. Kui reisijaid pole piisavalt ja lend plaanist maha võetakse, siis see erakorraline asjaolu ei ole. Põhjus peaks olema mingi lennukeeld, piirangute ootamatu karmistumine vms tõenäoliselt, et saaks covidile viidates lennu asenduslennuta kaks päeva enne sõitu tühistada. Samas on siis kahtlane, et kolm päeva hiljem saab jälle lennata.