Madeirale ja tagasi läbi transiitlennujaamade

Tervitused

Palume infot lähiajal Madeirat külastanud reisijatelt, millised on nõuded Covid läbi põdenud tõendiga reisijale marsruudil Tallinn-München-Lissabon-Madeira ja tagasi Madeira-Porto-Frankfurt-Tallinn? Lennureis jääb minnes ja tulles 24h sisse. Mida nõuavad transiitlennujaamad?

Pole täpselt sama marsruut, aga ehk on abiks info:  11. jaanuar TLL->FRA->LIS:

Sai täidetud LH webis mingi nn. terviseankeet. Kas see reaalselt ka midagi lihtsamaks tegi jäi segaseks. Ühele tuli vastus emailiga, et ok , teisele pole siiani midagi tulnud. Tallinna baggage-dropis/check-in-is ei teatud sellest midagi ja küsiti näha EU tõendit. Kui oleks marssinud otse gate-i oleks seda kontrollitud seal. Saksamaa reeglites (sh. transiit!) oli, et kõik 3 staatust kõlbavad, kui pole "varients of concern" riik, mida Eesti pole siiani olnud. 

Sai täidetud ka Portugali Passanger Locator Form. Portugali jaoks olid ok 2 staatust - kas läbipõdemine või test. Leviku piiramise seisukohast ju vägagi mõistlik riik!

Frankfurtis oli transfer sama halli piires, keegi ei küsinud midagi, vaja läks vaid piletit. Samas kuulsin kõrvalt kuidas gate-s kellegilt küsiti seda Portugali Passanger Locator Formi olemasolu.  Ju oli kuskil siiski mingi "linnuke" puudu.

Lissabonis terminalist väljumisel oli hunnik kollastes vestides nn. tervisekontrolle , kes küsisid abs. kõigilt EU tõendit + dokumenti, visuaalselt vaatas. Võimalik, et lihtsalt kõik lennufirmad ei võta enda peale seda ise eelnevat kontrollida. 

Homme on lend LIS->FNC - täidetud sai järgmine nn. tervise-deklar saidil  madeirasafe.com. Staatus läks mõne aja möödudes tumeroheliseks (pidi tähendama OK) ja genereeriti järjekordne QR kood. Eks paistab, kas ja kuidas reaalselt lennata saab ja kus midagi veel tõestama peab.

0
0

Avastasin endale üllatuseks, et Ryanair on Madeirale baasi rajanud, paiknema peaks seal 2 lennukit ja ühendused euroopaga on meile küllaltki soodsad.
Võimalikud ümberistumised:

Brussels Charleroi

Dublin

Lisbon

London Stansted

Manchester

Marseille

Milan Bergamo

Nuremberg

Paris Beauvais

Porto

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased