Viimased kommentaarid

Päästab 95%? Millest või kellest? 

Kui viirus on ohtlik 1-2% elanikkonnast ja vaktsiin on ohtlik 1-2% elanikkonnast, miks siis vaktsineerida?

Kõik "normaalsed" vaktsineerivad end. Need kes ei vaktsineeri, on ju siinse publikumi arvates põdemise ära teeninud. 

Seega, kui keegi haigust levitab, mõjub see ju vaid neile nurjatutele, kes end vaktsineerinud ei ole. Milles on probleem??? 

Need, kellele vaktsiin on vastu näidustatud, need peavad paratamatult arvestama, et ühel hetkel tuleb neil nakatumisega silmitsi seista ja rahvarohked kohad, kus minusugused turistina liikuda võivad, ei ole ammugi nende jaoks.

Traktor, kuhu see gripp kadus? Ja gripisurmad?

Tuletan meelde, et COVID statistika puhul arvestatakse surmade puhul isikuid, kellel oli tuvastatud koroonaviirus, mitte ei selgitata välja, kas viirus oli ka surma põhjuseks või kaasaaitajaks. Lihtsalt fakt, kas lahkunul on viirus või mitte. Teie aga räägite suremusest, mis on hoopis midagi muud.

MyTrip on rahalaeva saanud. Valmistasin täna just end ette, et asjaga süvitsi tegelema hakata, kui tuli meil, mille kohaselt nad mõned tuhanded tagasi kannavad.

Kõikide piletite peale on ühekordne 34€ kuhugi kadunud, selle kohta selgitust ei olnud, mis on vägagi hea protsent.
Osa pileteid on aga "No show" märke saanud, nendega tuleb edasi tegeleda.

Dim, fakt on ka see, et need, kes on COVID-19 alla vandunud ja surnud, oleksid seda teinud ka ilma uue viiruseta, surres grippi. Eeldan, et on väike protsent hukkunute seas, kelle surma põhjustas tõesti erakorraline reaktsioon uuele viirusele.

https://www.err.ee/1608072946/tuvastati-selle-hooaja-teine-gripijuhtum-eestis

Covid on ju lausa imeline - ravis ja vabastas meid gripist, mis muidu igal aastal inimesi hauda saatis.

Tsiteerin:

_Eestis haigestus 2018/2019 hooajal grippi hinnanguliste arvestuste järgi 45 - 55 000 inimest. Võrreldes eelmise hooajaga vähenes haigestunute arv keskmiselt 5 % võrra. Gripi hooaeg kestab üldjuhul oktoobrist maini ning gripiviiruse ringlusse ilmumine sel ajavahemikul on tavaline. Sel hooajal hakkas haigestumine kasvama tavapäraselt detsembri lõpus jõudes haripunkti jaanuaris. Haigestumuse intensiivsus püsis keskmisel tasemel 4 nädalat alatest veebruarist kuni märtsi alguseni. Ülejäänud nädalatel hinnati haigestumuse intensiivsus madalaks. Üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi registreeriti veel ka juunis. Ambulatoorsete haigestunute arvu osas osutus hooaeg üheks leebemaks, maksimaalne haigestunute arv ei ületanud 6424 inimest/nädalas.
_

Terviseameti andmeil hospitaliseeriti raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 1662 inimest.(1946 hooajal 2017/2018). Intensiivravi vajas 130 inimest (212 inimest hooajal 2017/2018). Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 57 haigestunut .

Tänane optimistlik prognoos on, et vabatahtlikud vaktsineerijad saavad end lasta vaktsineerida aprill-mai. Vaadate eelmise aasta praktikat, "kaob" viirus sarnaselt gripile suvekuude saabumisel. Uus laine tuleb taas sügisel, võimalik, et uues vormis ja uue vaktsiini vajadusena ja senine vaktsineerimine on olnud kasutu.

PS - kas kõik teistest hoolijatest on sel sügisel 100% gripi vastu end vaktsineerinud? Aiman vastust ette ja noomin - aiai, kui hooletud.

Erkih, ma jään endiselt enda juurde, et suurem osa nakatunutest ei tunne midagi. Kuidas muidu seletada asjaolu, et isegi riskigruppi kuuluvate hooldekodude puhul saab testmisel selgeks, et 50% isikutest on nakatunud. 

Vaktsineerimise puhul on oluline teatud protsendi saavutamine eelkõige selleks, et kaitsta neid, kelle puhul vaktsiin ei toimi või kellele see on vastunäidustatud. Omaette eesmärk on haiguse täielik alistamine, kuid mulle on jäänud mulje, et rõuged ei ole veel kuhugi kadunud.

Ma jään endiselt selle juurde, et pigem ei vaktsineeri end. Miks ma peaks? Võibolla on see isekas ja lapsik, aga veenge mind - miks mina peaks iseennast vaktsineerima? Ma ei ole ohustatud, tõenäoliselt olen ma selle juba läbi "põdenud", ma ei tegele ega puutu kokku riskigrupiga, kannan maski.

Täna piirame me 98% vabadusi, väites, et see kaitseb 2% elanikkonnast. Ehk piiraks selle 2% vabadusi, kinkides neile seeläbi elu ja elukvaliteedi, võimaldades 98% ilma täiendavate piiranguteta elada.

Mina võimalusel ei vaktsineeriks. Olen siiani lasknud endale teha alati kõik nõutud ja vajalikud vaktsiinid. Isegi gripi vastu olen end vahel vaktsineerinud. Linnugripi vastu ei tormanud. Ja lastele on tehtud vaktsiinid peale rotaviiruse.

Ma leian, et antud viirus on ohtlik ikkagi eelkõige neile, kelle tervislik seisund on kehv. Gripist eristab teda suurem levikuprotsent, jõudes rohkemate inimesteni. Parim vaktsiin antud olukorras on siiski iseenese tervise eest hoolitsemine. Asümptomaatilisi põdejaid on kordades, kui mitte kümnetes kordades rohkem, kui sümptomaatilis. Veelkord, ma ei poolda spartalikku suhtumist et nõrgemad peavadki maha surema, kuid olen seda meelt, et me peaksime oma tegevusi proportsionaalelt hindama ja eelkõige suunama tähelepanu teraviku ohustatud gruppide kaitseks.
Miks me süstime kõiki, et ka need saaks reisida, kes on viirusest ohustatud? Piirame nende reisimist ja laseme ülejäänud maailmal ise otsustada, kes soovib end vaktsineerida, kes mitte.
Karjaimmuunsust ei teki, uued tüved tulevad, mis tähendaks pidevat süstla otsas istmuist (isegi, kui kaks hetkel tekkinud mutatsiooni alluvad olemasolevatele vaktsiinidele, on gripi käitumine näidanud, et vaktsiine ja tüvesid tuleb iga-aastaselt muuta).
Lisaks on mul küsimus - mis saab viiruse läbi põdenuist? Kui suudan ette näidata, et mul on antikehad läbipõdemise näol olemas (teie väidete järgi peaks ju neid olema VÄGA suurel hulgal, enam kui 50% populatsioonist), kas see toimiks samaväärsena vaktsiiniga?

Kokkuvõtteks - igapäeva eluks ma vaktsiinivajalikuks ei pea, kui see saab reisimisel eelduseks, eks ma siis kaalun seda.

On see võimalik? Mul piletid Lufthansaga, kui need oleks MyTripi eest nõus mulle vautşereid andma, oleks see päris hea diil

Mytripiga ka kellelgi edusamme? Nad unustasid isegi oma igakuise kokkuvõtte protsessist mulle saata. Kirjadele ei vastata.

Kas keegi sarnaselt hilinemisega seotud nõuetele ei tegele sissenõudmistega? Mul on head mitmed tuhanded seal all, saaks midagigi tagasi oleks hea.

Kõikse parem on inimene, kes reisil midagi ei ütle, kõik kaasa teeb ja siis hiljem tripi foorumis pilli käima tõmbab ja kirjutab, kuidas tema arvamusega üldse ei arvestatud ja ta oleks tahtnud hoopis rannas pikutada, ilma külma õlleta :) Mõtteid tuleb lugeda, head reisisellid, mõtteid!

Kas piletid Vantaast mõne tunni pärast on maale lubav asjaolu või ei?

Loen ja muhelen, näib, et alkohol on vaenlane nr1 ja isegi naised võivad puhkuse rikkuda. Mulle on jällegi jäänud mulje, et mõnelgi korral on üksteise leidmine muutnud reisi kellegi jaoks unustamatuks.

Mina valin üldjuhul oma reisiseltskonna, aga ma ei oskagi tagantjärgi mõelda, mille põhjal. Ma ei ole kunagi käinud kellegi teise korraldatud reisil, ei sõbra ega ettevõtte poolt. Noh, vähemalt oma täiskasvanu ea.

Küll aga olen korraldanud või kokku pannud reise teistele. Sellisel juhul olen allunud ka nende tahtmistele ja soovidele ja võimalusel oma soove neid häirimata ellu viinud.

Mis on minu jaoks oluline, on reisikaaslaste iseseisvus. Kui meil tekivad erimeelsused, jagame tegevused ära. Sina tahad päevitada, mina ujuda - palun, sina päevita, mina ujun. Pärast vaatame edasi. Ma ei tuleks selle pealegi, et päevitaja võiks end solvatuna tunda. Või seda, et ma peaksin reisikaaslastega kogu reisi vältel 100% ajast koos veetma. Kui keegi kannu otsa komistaks, veenduks ma ehk tema turvalisuses, rohkem see mind ei häiriks. Vajadusel suudaksin ta järmisel hetkel külma õllega üles turgutada ja mõnele ajakriitilisele sündmusele (buss, lennuk, tegevus) vedada. Ei tunneks ma ka end nukralt, kui keegi mõne kaaslase leiaks ja mina enam kõige tähtsam poleks.

Ma olen korra elus saanud Hiiumaal märkuse, justkui ma oleksin solvunud. Seltskond sättis end poolest lõunast puhkemajja lebosse, mina sõitsin kuni loojanguni saare eri nurkasid läbi. Ei olnud ma solvunud, mulle lihtsalt meeldis see tegevus. Ma tahaks loota, et seltskond ei olnud ka minu peale pahane. Oli ju plaan Hiiumaad avastada, mina tahtsin seda rohkem, teised vähem.

Ehk, ma ei oskagi vastata, kellega ma ei läheks reisile. Ilmselt ma ei läheks reisile inimestega, kes ei taha minuga reisile minna. Ja nüüd hakkas mulle tunduma, et mina olengi inimene, kellega iial koos reisida ei taheta :)

Ja üks (aga ka kolm) külm õlle kohalikus baaris, alati!

Kõik hakkasid ju maske kandma, aga numbrid muudkui kasvavad. Mais me maske ei kandnud, aga viirus kadus ilma piiranguteta võluväel.

Suurest osast? Ma olen siiani aru saanud, et suremise oht on vast 2-3% elanikkonnast. Kui neist pooled ka "hoolivad", siis ülejäänud 99% võiks ju rahulikult edasi elada?

Mind ikka hämmastab see vahva väide, et kui me ometi ükskord kõiki reegleid järgiks, siis saaks kõik jälle korda. No ei saa!

Vaadake riike, vaadake statistikat. Mõnes riigis lendavad numbrid üles, üritatakse leida põhjuseid - ei leita. Teised on jälle pailapsed (Läti, Leedu näiteks) ja ilma põhjus-tagajärg seoseta, on nad järgmisel hetkel nakatumiste tipus.

Kõiksugu piirangud on aga kummalised - paneme Ida-Viru ja Harjumaa kinni, samas soovime kõigile head teed Pärnu SPA-desse? Mul võiks ju pärnakana olla arvamus, et mu elu kallale kiputakse niimoodi.

Tur1sti jutu peale tuleb mulle meelde kohe Võsa Petsi saatelõik, mis ka laulu sisse pandud on ja algab sõndadega: "Nüüd võtame teid viia sellisesse kohta, kuhu satuvad vahel inimesed, kes arvaved enesel raha olevat".

Ma tundsin end kohe puudutatuna, rotina. Kui ma näen võimalust lennata Aeromexicoga, full service lennul, äraantava pagasi, korraliku toitlustusega, nautides dreamlineri meelelahutust ja seda kõike ca 120 € eest marsruudil AMS-MEX-PTY ja tagasi, siis ma ju olen rott, pätt, tõbras, ihnuskoi, kitsi...

Mitte inimene, kes suudab hinnata pakkumise kvaliteeti, sisu, riske ja ka teisi alternatiive.
Ma luban ka edaspidi, et ei loobi raha mõttetult tuulde, vaatan alati läbi võimaluste valikud, hindan töömahtu ja aega, võrdlen hindasid ja reisin arukalt.

Ma täitsa usun, et see teeb meeletut tuska, aga rotid on visad kaduma.

Tur1st on kõige naiivsem inimene, keda ma eales kohanud olen. Viirus ei kao pead liiva alla pistes, ei kao kirikus jumalat paludes, ei kao ka ilmselt vaktsineerides. Me võime selle viiruse mõju vii miinimumini, nii,nagu me oleme seda teinud rõugetega, leetritega, paljude teiste haigustega, kuid lastes vaktsineerimise lõdvemaks, see naaseb. Lõplikult seda maamunalt pühkida ei ole võimalik. See jääb ALATI meiega. Ei aita maski kandmine, ei aita käte pesemine.
Ka gripp oli on ja jääb meiega. Saime edukalt hakkama ilma QR koodideta ja mööda maailma reisides.
Hetkel tuleb meil tõesti keskenduda kaudsetele kahjudele ehk kõikide piirangute põhjustatud kannatuste ja elukvaliteedi langusest tulenevate kahjude leevendamisele. Olen täiesti kindel, et piirangute kehtestamine on kahjustanud inimkonda kordades rohkem, kui viirus ise. Saan ka aru, et selline ülereageerimine oli vajalik tulenevalt viiruse uudsusest, tundmatust päritolust ja toimetest. Täna me teame temast palju rohkem ja kõik hingavad kergendatult, et meile anti esmalt "õppeviirus", mitte midagi, mis ähvardaks meid maamunalt pühkida.

Dim123-ga nõus, otse tuba võttes suhtub enamus majutustest sinusse hoopis kehvemini. Alustame kasvõi hinnast - näidake mulle hotelli, mis letis sama soodsat hinda pakub kui booking. 
Viimati saatis Tallinnas Meritonis letitädi meid kauni idamaa aktsendiga otse sinna tumedasse kohta (hotelli lehelt tehtud broneeringust oli 1 tuba kadunud) ja soovitas lett vabastada ning oma broneering bookingust teha, kui nende hind ei sobi.
Bookingus oli tuba 45€, nemad müüsid 72€. Ok, ilmselt oli seal mingid erinevused tühistamiste, ettemaksude jms, kuid ma olin ju letis, nende lehelt tehtud broneeringust oli tuba kadunud ja mingi inimlikkus oleks ju võinud säilida. Maksime siis rõõmsalt 72€, kuna meie järel lookles järjekord, mida uuesti seista ei soovinud.

Mulle näib, et rahva kannatus on katkemas ja huvi taastumas. Igatahes erinevad soodsaid pakkumisi vahendavad lehed on taas aktiveerunud ja erinevaid pakkumisi on liikvel. Viimased kuu aega on TAP tooni andnud, nüüd pigem Turkish. TAP on meile ebamugav ja Turkishil ka vist niipea siia lennata ei lubata.

Kui veel detsembri alguses võis Lufthansaga leida pileteid nii Cancuni, Tansaaniasse kui Maldiividele ka 400-500€, siis hetkel paistavad hinnad olevat kasvanud päris mitmekümne protsendi võrra.

Isegi Kanaaride tšarterid müüdi jõuludeks välja.

Mulle näib, et niipea, kui asi veidigi leebub, saame korraliku hinnarallit näha.

https://toomast.ee/projekt-visitequator/kamerun/?fbclid=IwAR0FwQqDoyZGzuTMjNdwGoqG6o_ohlhhpibtEEqsPxWVZTZBvSSPBafyMD8

Muidu muhe lugemine ja näide sellest, et sobib lennujaama liikumine transiidi korras. Ilmselt sobiks ka dokumndid, mis tõestaks, et sa plaanid enne õhtu saabumist Rootsi jõuda ja seal edasi tegutseda.

Kus kerge alandamisega pääseb? Üks kodumaal tehtud test näiteks?