Viimased kommentaarid

Uurides Prantsusmaa sisenemistingimusi, saan aru, et on vajalik lisaks EU tõendile ka "sworn statement".
https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel
Lufthansal on hea võimalus sisestada eelnevalt oma covid dokumendid - kuidas selle tõendiga, meie digiallkiri vaevalt kehtib, kas allkirjastatud ja skanneeritud paber on ok või on lihtsam see paberil kaasa võtta?

Nii on. Poola sõnastus on läbipõdemisel teistest erinev - kehtiv kuni kuus kuud peale positiivset testi, aga puudub miinimumnõue päevadele testist.
Jälgi ka muidu ajalisi piiranguid, päevad vaktsineerimisest jms.

Lahenduseks on Janssen, millel küll ilmselt kõige väiksem sihipärane kaitse, kuid läbipõdemine lisab oma, seega peaks sobima.

Euroopas peaksid Island ja UK nõudma sõltumata vaktsineeritusest lisaks testi. Mis on ka mõistlik, sest vaktsineerimine ei kaitse sind nakatumise ega viiruse edasikandmise eest.

Läbipõdemisel jääd 1-6 kuu jooksul positiivset testi andma, sõltub inimesest. Seega on võimalused piiratud ja Ukraina (Island, UK, Malta...) välistatud

Uurisin selle kohta mõned nädalad tagasi. UA enda lehti pädeva infoga ei suutnud leida, UK ja USA reisiinfo kohaselt nad läbipõdemist ei aktsepteeri või nõuavad kõrvale testi.
On ka mõni viide sellele, et nad tõesti meie läbipõdemistõendit aktsepteerivad?

Kuidas UK läbipõdemistõendisse suhtub? Saan aru, et testimine on aktuaalne igal juhul, aga värskel põdemisel saan positiivse tulemuse.

You must take a test even if:

  • you’ve been fully vaccinated

Minul õnnestus Jansseniga covid ikkagi külge saada. Samuti ka seltskonnas olnud kahel teisel liikmel. Eile gestaapoga vesteldes (terviseameti koroonadetektiivid), jäi kõlama väide, et Janssen uue delta tüve vastu ei aitagi. Soovitan vältida ja loodan, et see kasutuselt maha võetakse.
15% nakatunutest on vaktsineeritud, seega ei ole mõtet end peale vaktsineerimist kuulikindlaks pidada.

Mind hakkas tänasest huvitama, mida soovitatakse neile, kes peale vaktsineerimist ikkagi nakatusid.

Puht teoreetiliselt tuleks sellisel juhul ju vaktsineerimise info kustutada, kuna see ei toimi? Seejärel jääb läbipõdemine? Kui ma nüüd tahaksin ikkagi ka vaktsineeritud olla, kas pean uuesti vaktsineerima? Millega ja mitu korda?

Mina olen näinud meie digiloost kahte erinevat varianti.
Ühel juhul oli inimesel tõend, kus kirjas 2 of 2 completed (Pfiser) ja esimene oli sel juhul läbipõdemine. See ei tekita kuskil probleeme.

Teisel juhul kuvati 1 of 1 completed (Moderna) ja erinevaid reegleid uurides, tuli juurde genereerida veel läbipõdemise tõend ja positiivse testi tõend. Sellise kombona ka ei tohiks probleeme olla. Eile igatahes Bulgaariasse lasti.

Inimesed ja reisistiilid on erinevad, aga neid annaks kahte nädalasse kindlasti kombineerida. Esimesel nädalal plaan üks ja teisel kaks, osaline kattumine annab ka mõne puhkepäeva. San Marinos saab ka poole päevaga rahulikult tiiru peale, kui parkimisele veidi kulutada ja leida sobiv koht kohe lähedusse. Meie parkisime alla köisraudtee juurde, kuna kõrgemal lihtsalt kohta polnud.

Iklas on patrull väljas, aga kuna sõiduautode hulk on kasvanud, ei peatata enam 100% sõidukeid. Varem käisin neid piiril narrimas, sõites peaaegu piiripostini ja pöörasin ümber - kohe olid oma bussist väljas.
Endiselt saab üsna kindlalt üle vanast piiripunktist, kustkaudu käiakse aktiivselt ka alkopoodides ja mulle näib, et see on säärane mitteametlik roheline koridor, kus lätlane silma kinni pigistab. Järeldan seda sadadest autodest päevas, kellel vaevalt et kõiki dokumente ette näidata on ja ei ole kuulda, et nad seal konveieril trahvi teeks.
Teisalt on kuulda (ka vist siin kirjeldatud), et peatatakse aktiivsemalt ka lõigul Riia poole.

Lugupeetud hr  Friedrich von Kugelschreiber alustab oma postitust kindlas kõneviisis väitega:

"Ei maksa unustada, et Poolagi nõuab kõigilt riiki sisenejatelt testi."

Ma võin ju loll grafomaan või ka düsgraafik olla, aga minusugused saavad sellisest väitest palju valeinfot, seega Friedrich von Kugelschreiber jagab valeinfot!

Maps ikka mõned mastid ja raad näitab. Sailing võiks abiks olla otsingutel.

Pärnus pakub Venderloo samuti igas suuruses busse. https://www.venderloo.ee/bussitransport/

Kas vaktsineeritus ja meie digiloo paber on ka mingiks argumendiks?

Iklas on endiselt patrull pidevalt piiril. Kohalikud ja sõidavad üle vana piiripunktis. 

Olen kuulnud lugusid sellest, kuidas lätlasi on ära räägitud pooletunniseks sõiduks alkopoodidesse. Ise ei ole katsetanud.

Ootasin ka seda. SAS kirjas on viide, et ma saan oma bookingu üle vaadata lingil x ja seal vajalikud muudatused teha. Lingil ega ka muul viisil lähenedes ei ole ühtki kinnitamise ega keeldumise nuppu. Leidsin peenes kirjas, et kui ma 5 tööpäeva jooksul ei reageeri, siis loetakse mind õnnelikuks muudatuste osas.

*Leidsin nupu apply for refund, kust pakub tagasi ca 1/5 summast vastavalt pileti reeglitele. Niiet see ei ole õige asi. Aga helistan neile, vaatan, mis räägivad.

Mul on pikemalt piletid SAS-iga ette ostetud, algus Tallinnast. Kuna näib, et lennu ajaks ei pruugi veel lendamine lubatud olla, jäin ootama graafikumuudatusi.
Pilet on SAS Go Light, ehk igasugused muudatused ja refundid välistatud.
Täna saabuski teade, et väljalend Tallinnast on 3h ja 45 min varasemaks tõstetud, sellega seoses ka jätkulend ARN-CPH 7 tundi varasemaks.

Kas ja kui palju muudatust olema peaks, et mul tekiks võimalus muutuse ebasobivusele viidates piletiraha tagasi küsida?

Kogupikkus lennul üle 3500 km. Kohalejõudmise aeg ei muutu ja hetkel tagasilend ka sama

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/?qid=1476179175834&uri=CELEX:32004R0261

Tänase rallipäeva valguses näib mulle, et Horvaatias ei pea võimusesindajate pärast muretsema - sõida aga läbi, mitte üks piuks. Eks näis, kas Ogier saab karistuse või mitte. Vastasel juhul salvesta video telefoni ja näita aga võimudele, kui "segama" tulevad.

https://twitter.com/THenroteaux/status/1386247038287896576?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1386247038287896576%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsport.err.ee%2F1608190423%2Fvideo-ogier-sattus-paeva-avakatsele-soites-liiklusonnetusse

Võiks arvata, et Terviseameti töötajad peaks haigusest väga head ülevaadet omama ja kui see tõesti ohtlik on, siis ka hirmust üsna sisnised olema. Mina liigun väga sageli eri maakondade Terviseameti ruumides. Eelmise aasta sügisest ei ole täheldanud, et and maske kannaksid. OK, testitud ja suletud kollektiiv, ent ometi suheldakse igapäevaselt klientidega. Ei ole ka mulle märkust tehtud, kui olen mõnel korral ilma maskita või lohaka maskiga seal käinud. Ei oma tõesti kraadi ega viidet teaduslikele töödele, kuid kaine mõistus ja terav silm...

Aga mis me sellest võidaks, kui me haiguse (leviku) hetkeks nulli saaks? Hõiskaks korra rõõmsalt, avaks uuesti ühiskonna ja oleks nädal hiljem samas seisus tagasi?

Mina olen väga vastu, et lihtsalt statistika nimel meeletuid piiranguid sisse viia.

Meil tehakse PCR teste endiselt võimendustsükliga üle 40 tsükli. Samas, pärast tsüklit 35, tekivad valepositiivsed (u 20% koguhulgast).
Jah, ma ei ole dr. jaanusm ja see on suvalistest allikatest kontsentreeritud info, aga ikkagi, kummaline. Annad positiivse testi, 14 päeva hiljem oled reisil ja kui Kamikaze ohustamas ülejäänud 200 inimest lennukis, sihtkohas ja jälle tagasilennul. Perearst suhtub sinusse kui pidalitõbisesse, kui teatad, et oled saanud positiiivse testi ja ei taha sind näha. Seega ei ole ka tema hinnang subjektiivne.