Mäed Šveitsis- Zermatt või Jungfraujoch- mis jättis suurema mulje?

Autoga läheme nädalaks Zurichi ja Lucerni kanti ja ühel päeval tahaks minna kõrgele mägedesse.
Mida eelistada kui valida ainult üks: Zermatti- Matterhorni või Jungfraujoch`i?
V.o. veel midagi kolmandat- nt. Zermatti lähedal on külake Saas-Fee- kaardil hulk kõrgeid tõstukeid märgitud.
Kui juba Zermatt, mis tõstukit valida- "Materhorn Glacier Paradise" (seal vist ka "Glacier Palace"- kas selle külastamiseks eraldi tasu?) või Gornergrat funikulööriga?
Kui veel mingeid kavalaid nippe parkimise ja vaatamisväärsuste valiku kohta seda nii muljetest kui hinnast lähtudes? Nii palju juba mõistsin, et auto tuleb enne maha jätta ja ainult rongiga kohale(kui alpinist pole).

Ette tänades,
Mini

Jungfraujochile minek on kallim ja komplitseeritum, saab sinna ainult rongiga (vahepeatuses Kleine Scheideggis rongi vahetades)ning edasi-tagasipilet näit Grindelwaldist maksab ca 100 eurot.Ühe otsa sõiduks kulus üle 2 tunni. Internetist veebikaamera jälgimine on vägagi soovitav, sest üles tasub minna ainult ilusa ilmaga, aga ilm on seal muutlik: all on ilus suvi, kuid üleval võib sadada lund, mis teeb nähtavuse ülimalt piiratuks.Kui üleval on udu ja lumi, siis on piltlikult öeldes osa rahast raisku läinud, sest vaateid ei ole, kohapeal matkata, kelgutada vms ei ole võimalik, saab viibida vaid külastuskeskuses ja käia jääkoopas.
Zermatti külast üles minek on palju kindlam variant ja minu meelest näeb ka oluliselt rohkem. Jaamas, kust funikulöörid väljuvad, on mitmeid marsruute ja nad on kõik väga vahvad.Funikulööriga minnes on ka vaated oluliselt paremad kui rongiga sõites, on väga vahva jälgida, kuidas mäed kõrguse kasvades muutuvad ja on ülevalt hoopis teistsugused kui alt vaadates.Tagasi tulles võib näit üks jaam enne lõpp-peatust maha tulla ja jala mööda matkarada alla külasse matkata.Marsruut "Matterhorn Glacier Paradise" viib jää ja lume maale, seal üleval suusatatakse. Edasi-tagasi hind 2007. aastal sellel marsruudil oli 85 eurot ja päris üles jõudmiseks läks ka ca 2 tundi.