trip-krainetrip-ukraine-dark
Majutus Sälen'i kandis

Tere,

Kuna plaanis minna Vasaloppetile ja ööbimist õige aeg käes sebima hakata, siis sooviks teada, kas ja kus kandis majutust soovitate ehk mõnda linki, kust otsida või mõni konkreetne koht.

Sisuliselt on vasaloppeti ajal kõikide kohalike kodud võistlejaile väljarenditud, alltoodud (olemas ka Vasa kodulehel, mis küll hetkel peale uuendamist ainult rootsikeelne) aadressidelt peaksid saama pakkumise, kui kirjutad mitmele inimesele ja mis päevadeks majutust otsid.:

Majutus Sälenis: logivasaloppet@salen.se Majutus Moras: mora@siljan.se

Bronnimine peaks reaalselt algama kusagil novembri keskel. Soovitan koheselt kirja ära saata, sest muidu pole varsti kohti saada, seda eriti Sälenis, kus pakkumist suhteliselt vähe.

Ise olen kasutanud Vasa ajal majutust Moras, mis tähendab küll üsna varajast ärkamist - bussid väljuvad vahemikus 4.30-5.00, sest start kell 8.00 (õnneks 1h ajavahet eestlaste kasuks) ning sõit kestab pea kaks tundi, sest lõpus suured ummikud. Seega saad bussis kenasti magada. Plussiks aga Moras eelmisel päeval toimiv melu (Mora on Otepääst veidi suurem koht, Sälen aga päris pisike koht) ja see, et ei pea peale 90 km läbimist hakkama tegelema tagasisaamise logistikaga, vaid võid kohe sauna ja sellega kaasnevat nautida.