Majutuskoha valik Lazio maakonnas - palun nõu

Tere,
oleme perega hetkel majutuseotsingul Rooma ümbrusesse Lazio maakonda (maja või apartment). Mure on selles, et valdavalt enamuses kohtades puudub konditsioneer ning omanikud väidavad et seal piirkonnas on see suvel absoluutselt ebavajalik. Reisi toimumisaeg on juuni lõpp - juuli algus. Temperatuurid on sel ajal seal ikka 30 kraadi ringis. Eelmisel aastal olime samal ajal Põhja - Itaalias Garda järve ääres, kus ilma konditsioneeri olemasoluta magamistoas oleksid ööd ikka üpris rasked ja ebameeldivad olnud.
On keegi sealkandis suvel pikemalt olnud ning oskab öelda, on seal tõesti nii piisavalt jahe nagu kõik majaomanikud väidavad?

No Itaalia suviste temperatuuridega on üldiselt

  • mägistes paikades (ka Lazio mägedes) - meeldivalt jahe (ja no alati saab Alpidest külma otsida)
  • orgudes ja linnades - kuum
  • mere ääres - soe, midagi eelnevate vahepealset.

Seega, Lazios mere ääres või mägedes on kindlasti jahedam kui Po orus, Bolognas on suvel üldiselt kuumem kui Sitsiilias. Seega, kui su üüritavad paigad on küngaste otsas, siis ilmselt saab vabalt ilma konditsioneerita, keset Roomat ei pruugi. Teine asi on see, et peaaegu alati on igas toas olemas ventilaatorid ja nendest tihti piisab, kuni just Aafrika kuumus kallale ei tule, mis on aga enam juuli teise poole probleem.

Ennustatakse muide mahedat juunit, nii 24-27 kraadi keskmiselt.