Malaaria

Tere!

Kas olete kasutanud Bangladeshis reisides mingisuguseid vaktsiine, kui siis mida? Kas malaaria on tõsine oht jaanuaris kui seal on nn. talvehooaeg? Kas on veel mingeid soovitusi ses vallas?

Tänud!

Mina elasin Bangladeshis 2 ja pool aastat. Malaariatablette ei võtnud kunagi, lihtsalt jubedalt hirmutas see, et pooltel kes võtavad on päris kanged kõrvalnähud. Malaariasse ei jäänud ka.

Enne kui läksin tegin siiski päris palju vaktsiine sealhulgas A ja B hepatiidi (B hepatiit ei ole vajalik, kui ei ela pikemat aega kohapeal), difteeria ja düsenteeria.. Üks viimasest kahest, enam ei mäleta kumb, sai tehtud, sest lapsena saadud süst oli oma mõju kaotanud. Soovitati veel ka Jaapani entsefaliiti, aga see oli nii hirmkallis et mul kadus isu ära.. Ja see pidi väga haruldane ka olema.

Üldiselt soovitan kindlasti teha A-hepatiidi, ülejäänu on enda sisetunde küsimus.

Mis puutub malaariasse, siis mina seda üldse ei kardaks. Linnas malaariat ei kohta ja kui minna džunglisse, siis tuleb lihtsalt sääsetõrjevahendit kasutada. Üldse tuleb karta mitte niivõrd malaariat kui just tengu palavikku, mis on seal üsna levinud. Isegi elasin selle (õnneks kergel kujul) üle. Aga tengu vastu vaktsiini ei ole - ainult sääsetõrje. Ja konkreetset ravi ka ei ole rohkem kui et tuleb hästi palju juua ja puhata. Tengu levib sääskedega - niisiis, võtta kaasa kindlasti sääsetõrjevahendit ja kui vähegi võimalus, siis magada sääsevõrgu all. (samas, mina magasin poolteist aastat ilma mingi sääsevõrguta enne kui selle endale muretsesin - nii et hullu ei ole ka ilma, kuid endal on lihtsalt parem uni ja kindlam tunne, kui sääsed pidevalt ei ründa :)

Kindlasti võta veel kaasa kõhukinniteid (nt söetablette) ja muidu seedimist korrastavaid ravimeid. Võõras söök, võõrad bakterid ja lihtsalt kliimamuutus lööb vähemalt korra reisi jooksul pea kõigil põhja alt ära.

Muidu jaanuar on väga mugav aeg reisimiseks, kliima on kuiv (st et õhuniiskus ei ole nii kõrge kui muidu) ja mitte kuigi palav. Öösel võib olla kuni vaid 10 kraadi sooja, päeval kuskil 20 kandis. Oleneb ka sellest, kas minna kuu alguses või lõpus - alguses on jahedam. Ja kliima tõttu sel ajal ka haiguseid õnneks väga ei ole.

Parimat!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased