Maroko sellel hooajal

Tere! Kuidas Marokos antud hetkel turvalisusega lood on ? Pean silmas just seljakotiga rändamist. Kas on kellelgi infot jagada Jbel Toubkali otsa ronimisest ja kus odavalt&hästi Marrakeshi saaks ööbida ? Kas Marrakeshis on keegi näinud matkapoodi, kus saaks priimusel gaasi osta. Väidetavalt on kohalike seal matkamise populaarsus suht null. Asjalikku infot oodates.

Tervist,

Käisin märtsis Marokos ning võib öelda küll, et väga turvaline on. Ainult kaupmehed ja kohalikud on väga-väga pealetükkivad, olen ise eelnevalt mitmeid kordi Egiptuses käinud aga mul oli väga piinarikas turul viibida, kuna kohalikud tõesti ahistasid väga. Võib-olla põhjustas seda ka see, et olin koos 19-aastase blondi tüdrukuga, kes nende tähelepanu ilmselt meeletult tõmbas.

Ma ööbisin Marrakechis 2 ööd Amira Et Vacances, asus kuulsast Djemaa El Fnaa väljakust kuskil 50m kaugusel mõnusal tänaval. Hotell oli väga soodne kah, 2ööd vist läks kuskil 40€. Saabudes anti küpsiseid ning värskelt pressitud apelsinimahla, hommikusöök oli ka väga hea. Ainuke miinus oli see, et võtsin rõduga toa ja ära sina seda viga tee, kui peaks võtma kuna ilmselt rõdu tõttu tuli sinna palju sitikaid.. Sipelgaid ja prussakalaadseid olendeid.

Matkamise kohta ei oska kahjuks infot anda.

Kas olite ainult Marrakechis? Seal kaupmehed sõkuvad ja taksojuhid ahistavadki. Mujalpool Marokos peaks küll oluliselt parem seis olema võrreldes Egiptusega. Isegi sellises puhta kuurordis nagu Agadir piisas üks kord kaupmehele "ei" ütlemisest ja jäeti kenasti rahule. Egitpuses ei olnud üldse võimalik poes kaupu lihtsalt vaadata ilma et sellega kaasneks tüütut võitlust.

Viibisin 2 ööd Marrakech ja 7 ööd Agadiris. Lootsime ka ise, et Agadiris asi rahulikum aga siiski oli õhtuti üsna ebameeldiv kõndida rannas kahekesi, turiste nägid oli suur kergendus. Aga noh eks selle tingis noor ja väga ilus tütarlaps kah. Reisi lõpuks aga olime piisavalt iseloomu kasvatanud ja hakkasime kurjemalt neid tõrjuma.

Aga olles eelnevalt olnud Egiptuses, siis kaupu sain normaalselt vaadatud.. Pakuvad küll meeletult enda hindasid aga keegi ei suru sulle midagi kätte. Marokos oli nii, et kui ütlesid, et tõest kena on see siis võttis mingi vaasi näiteks ja juba surus kilekotti ja andis sulle.. võinoh üleüldse sellist pealesurumist oli palju. Souk El Hadil kah tulid mitmed erinevad inimesed koguaeg ligi ja ajasid juttu, et nemad on tähtis security selle turu jaoks ja valvavad meie turvalisust. Muidugi kui turul käik lõppes, siis oli vaja kohe raha. Enamasti saime neist lahti aga üks noor poiss jäigi kaasa jõlkuma.. :P

// Lisaks seda ka, et kui üksi käisin linnapeal siis oli ka täielik vabadus ja ei tülitanud keegi mind millegiga ega pannud tähelegi, et ma üldse olemas olen.