Mees kõndis nelja aastaga ümber maakera

Mees kõndis nelja aastaga ümber maakera

Esimene ametlikult ümber maailma kõndinud inimene on Dave Kunst. Tema retk võttis aega umbkaudu neli aastat.

Ümber maailma kõndimise käigus lasid röövlid maha tema venna Johni, Dave Kunst ise sai raskelt haavata. Mees jätkas siiski oma rännakut ning leidis reisi käigus Austraaliast endale abikaasa, kirjutab ajakiri Imeline Ajalugu.

Vennad Dave ja John Kunst alustasid ümbermaailmareisi 1970. aasta 20. juunil, kui nad lahkusid oma kodust USAs Minnesotas.

Enne neid oldi ümbermaailmareisil käidud laeva, lennuki ja jalgrattaga, kuid keegi polnud seda veel jalgsi teinud.

Varustust kandva eesli saatel liikusid Dave ja John esmalt New Yorki. Siit lendasid nad üle ookeani Lissaboni ning jätkasid oma teekonda Portugalis.

Oma reisil läbi Euroopa kohtusid nad paljude inimestega, teiste hulgas Monaco printsessi Grace Kelly ning Itaalias kuulsa norralasest maadeuurija Thor Heyerdahliga.

Kolm erinevat eeslit aitasid ümber maailma reisijal varustust vedada. Kõik eeslid kandsid nime Willie Makeit, vastavalt järjekorrale 1, 2 ja 3.

Vennad jätkasid oma teekonda läbi Lähis-Ida Afganistani, kus satuti röövlite küüsi. John sai röövlite püssitules surma, Dave haavata. Ta pääses eluga, sest teeskles surnut. Järgmised neli kuud ravis ta end kodumaal ning pöördus seejärel tagasi Afganistani, kus ta jätkas ümber maailma kõndimist.

Tollased Hiina ja Nõukogude Liit keelasid mehele viisa andmisest ning nii tuli tal lennata Austraaliasse. Poolel teel läbi selle riigi suri Dave'i kolmas koormaeesel ning uut ei õnnestunud mehel leida.

Ümbermaailmaränduri päästjaks sai austraallanna, kes haakis varem eesli poolt veetud vankri oma auto taha. Nüüd kõndis Dave Kunst edasi Sydneysse, kust ta lendas tagasi USAsse.

Retke päästnud austraallannast sai hiljem Dave Kunsti abikaasa.

Infoallikas: http://forte.delfi.ee/news/varia/mees-kondis-nelja-aastaga-umber-maakera.d?id=64973132

Lennupakkumised
Reisikaaslased