Milaano ühistransport

Ma ei saa ikkagi aru sellest Milaano ühistranspordi süsteemist. Kas on võimalik osta üks, näiteks 10 päeva pilet, mis kehtib kogu Lombardia piirkonnas? Milanos on küll metroo aga kas ka linnalähiliinidele saab sama piletiga millega linnaski. ja mis need hinnad võiksid olla? ATMi kodukat proovisin veebi tõlkijaga tõlkida aga see võtab ikka väga palju aega ja enne tuleb kevad ja reis kätte kui õige koha tõlgitud saan :D

Madriidis näiteks on jube mugav süsteem, ostad oma pileti ära ja siis traavid mööda linnalähistet (60km raadiuses või pisut rohkem) ringi ning naudid kauneid pisikesi linnakesi.

Palun abi, ehk keegi teab?

Mul oli 24h pilet (3 EUR) ja metrooga tsoonist välja sõites tuli hiljem tagasi tulles pilet osta.

Põhimõtteliselt on Milanos kolme sorti piletid:

  • urbano: linnatransport
  • interurbano: linnalähitransport (peaks kehtima kogu Milano provintsis, provincia di Milano)
  • cumulativo: nii linnatranspordile kui linnalähitranspordile

Hinnad on tsoonide kaupa erinevad, vaatasin, et interurbano/cumulativo versioonides eksisteerivad kas päevapiletid või 2x6 nädalapiletid (s.t. kaks sõitu igal päeval). Ega vist eriti arvestatud ei ole, et turistid pidevalt kuski äärelinnas tahaksid kolada :)

Kui sa tahad üldiselt Lombardia väikelinnu näha, siis on parem endale osta juba Trenitalia lokaalse rongi pilet mingisse kohta. See kehti 6h pärast tembeldamist, seega võid ühe piletiga mitut linna ühe liini peal vaatama minna.