Mootorkelgu matk.

On keegi kunagi käinud soomes mitmepäevasel mootorkelgu matkal? sooviks selle kohta rohkem teada saada. Tuli mõte, et võiks kevadel minna, aga ei tea veel kuidas ja kuhu ja kui palju maksab.

Olen olnud saanigiid paar talve tagasi. Mõte on Teil väga hea. Soomes on suurepärased tähistatud ja hooldatud rajad ja saate tunda tõelist sõidurõõmu(Eestis üks ametlik saanitee Kuutsemäe - Pühajärve). Kui tõsisem huvi minna, siis uuri www.saanikuur.ee lehte ja helista sealsetele kontaktidele. Need vanad käivad igal aastal pärast Eesti hooaja lõppu Soome põhjaosas sõitmas. Ja kui võimlik, siis valige üle 50kw masinad, ei hakka nii ruttu igav :)

Tere

mõte väga hea ja minu arvates küige parem on kevadel kuskil märts-aprill põhja Soomes Levi, Yllase ja Saariselka kandis. Tegime paar aastat tagasi samasuguse matka ja kogemustele tuginedes võib öelda et 200 km. päevase sõidab ära aga rohkem ka mitte.
Meie marsruut oli Levi-Saariselka (1 päev), Saariselka- Sodankyla (2 päev) ja Sodankyla- Levi 3 päev. Ööbimised soovitan varem ära bookida ja saani rent kokku leppida. Saani renfi leiad internetist ja maksab see rent ca 7500 EEK 3 päeva.
Kõik rajad hästi tähistatud ja selgelt leitavad.
Meie võtsime saani levintunturilomat@levi.fi Ilkka Soinu käest tel phone: +358 (0)40 5111 066

Edu siis...

On veel kellegil ehk infot selle kohta?

Tervist!

Olen ise ka sellest asjast väga huvitatud ja miskit olen uurinud ka. Seepärast peakski otsima eestis pisut reisikaaslasi, kuna minimaalne grupp on enamvähem igalpool 4-5 inimest. Ise plaanis minna kahekesi ja kedagi pole kusagilt juurde ka võtta. Kõige huvitavam oleks aga ilmselt see 7 päevane matk päris põhjas. Aga palju infot matkade kohta on http://www.visitfinland.com/W5/index.nsf/(Pages)/Snowmobile_Excursions
Igaljuhul kui olete minemas ja kahte eestlast üleliigseks ei pea, siis ehk tuleks ka kaasa.