Mootorrattal Indiast Eestisse

Tere,
On plaanis lennata Indiasse, osta sealt moottorratas ja siis sellega Euroopasse sõita. Sooviksin saada informatsiooni viisade ja muude lubade kohta ning oleksin väga õnnelik kui keegi teekonna läbinud inimene minuga oma muljeid jagaks.

Ette tänades,
Eeva

Indias müüakse peamiselt Bullet Enfieldi ja Hiina rattaid. Sellise saastaga vaevalt Euroopani välja sõidad. Hiinakaga võib olla veel aga Bullet vajab remonti iga 100 km järel ja teine ratas peaks varuosadeks kaasas olema. Arvestades, et tee kulgeb suures osas mööda mägist maastiku oleks mõistlik sellist asja teha rattaga, mis on sõitmiseks mõeldud, ehk siis ratas tuleks siit kaasa võtta. Tuleks ilmselt ka odavam. Indias toodetakse ka mingit KTM versioone aga ma ei usu, et need odavad on ja hiljem siin tüübikinnituse saamine võib peavalu olla. Meil ikkagi EU standartid.

Idee ise on suurepärane, internet sedalaadseid sõidublogisid ja kirjeldusi täis. ADV Riders, Horison Unlimited ja muu. Guugeldades jätkub lugemist pooleks aastaks. Aga pole sellise loo peale sattunud, kus Bulletiga Indiast kaugemale minnakse. Indias võib sellega sõita, seal on igas külas keevitus ja mingi bulleti remont olemas.

Kodumaa poolelt "Ühel teljel ümber maailma", tõsi, nemad sõitsid Indiast Afrikasse aga mida vahet, enamik riike, mida läbida vaja, on samad. Teine võimalus on tulla läbi Kesk Aasia kui Afganistan liiga kole koht ei tundu. Viisamajandus nende maadega on muidugi jupp jamamist aga mitte võimatu ettevõtmine.

Suure tänud. Sain palju kasulikku infot.