Mütoloogia ja legendidega seotud paigad Skandinaavias

Kui kõik ausalt ära rääkida, siis juba teismeeast saati on mul huvi mütoloogia ja legendide vastu. Kodumaal olen ka ringi luusinud ja üritanud otsida rahvajuttudega seotud kohti.

Millalgi tahaks lõpuks ka piiri taha minna ja siht oleks Skandinaavia, kuna sealtkandist on minuni huvitavaid legende jõudnud - näiteks igasugu iiri ja shoti legendid. Heameelega läheks ja tuuritaks sealkandis Rootsist kuni Atlandi ookeani äärsete aladeni, ning külastaks kohti, mis on seotud mingite ebamaiste legendidega. Siin muidgi sean pisikese kriteeriumi - igasugu "vanapagana jalajägi", "kuldrahadega täidetud allikaid" jms tiitlit kandvaid kohti ei maksa soovitada, neid on ka Eesti paksult täis ja liigub info, et rahvajutud a´la "see ja see koht tekkis, kui Vanapagan seal magades külge keeras" ja "sinna maeti rahapada, mida näkid valvavad" võivad olla 19. saj. saksameelsete kirjanike fantaasia (pidavat ju ka Kalevipoeg olema sommidelt üle võetud tegelane). Pigem otsin kohti, kus legendi järgi olla kunagi või siis ka lausa viimase ajani mingeid müütilisi ja ebamaiseid olendeid nähtud jne.

Kui keegi teab Skandinaavias tegutsevaid vaimseid ja esoteerilisi gruppe või üksikisikuid (ravitsejad, nõiad jne), kes ei ole kristluse ja islamiga seotud, võib kah infot jagada, kui arvab, et tal midagi selle vastu pole. Kuid mingil juhul ei maksa kirjutada joba a´la "tean üht kõva nõida seal ja seal, aga ei ütle, kes ja kus, sest ei tohi" - sama hästi võib selle üldse ütlemata jätta, olen kohanud küll kõvatajaid, kes selliseid väiteid lihtsalt tähelepanu saamiseks kasutavad. Kodumaal olen juba aastaid selliste tegelastega lävinud, miks mitte ka mujal:)

Siht on küll Euroopa, kuid teretulnud on info ka mujalt. Lihtsalt Euroopa kant on seni mu jaoks kõige põnevamat infi andnud.